Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miben érdemes hinni? Mit...

Miben érdemes hinni? Mit válasszak?

Figyelt kérdés

Sorban bukok el mindenbe az életben, egyszeráen semmi sem sikerül (megkíméllek tőle hogy részletezzem) és rájöttem, attól van hogy nincs hitem, nem hiszek semmiben. Aki semmiben sem hisz az elvész.


Egyszerűen képtelen vagyok elvonatkoztatni attól, hogy hús vér testem van és csupa anyag vesz körül (látszólag) és nem hiszek semmiben, amit nem lehet megfogni, pedig a józan ész és a tudomány mást diktál ! De amit nem tudok megfogni, úgyvagyok az nincs is.


Meg kell változnom, de miben higyjek ? A vallások és izmusok egy rész külső Istent keres, aki ha kegyeibe fogad jó sorom lesz pl Biblia, sátánizmus, tóra stb bár az Istenik mások, de egyben azonos, meg kell találni valahol Istent és ha betartom az igét, jó dolgom lesz, akár életek százezrei során, de valahol el kell kezdenem most!


Van egy másik spirituális irányvonal is, az az hogy Isten bennünk van és mind Istenek vagyunk, mindenhol van Isten és sehol és egy Isten van és mi is részei vagyunk, olyan mint a szolipizmus ! Buddhizmus ezt vallja, a kvantumfizika is ezt hírdeti és a brahmanizmus is. Lehet erre kellene elindúlnom ?


Vagy higyjek az anyagban továbbra is ? Nincsen semmi más a világon felsőbbrendű tudatos irányító, csak az anyag évezredek alatt magától összerendeződik galaxisokká emberré ? Nem hiszem.


Mit tanácsolnál?



2014. júl. 7. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Eloszor is a Biblia, meg a Tora ugyanarrol az istenrol szol. Amugy meg ez pont az a kerdes, aminek az eldontesehez igaz embertol nem kaphatsz segitseget, csak hazug manipulatoroktol.
2014. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Higgy az angyalokban!Van egy könyv:Theresa Cheung:Angyali segítség nézz utánna .Ha tudod vedd meg!Nekem nagyon sokat segített!És éreztem már angyali segítséget is magamnál!Csak hinni kell és fehér gyertyát gyújtani!
2014. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Magadban kezdj el hinni! Abban kell hinni, hogy nem a hitetlenséged a szerencsétlenséged forrása, hanem az a hited, hogy azt hiszed, hogy istenhit nélküliséged a szerencsétlenséged oka...

Remélem kihámozható a mondat lényege :-)


Szóval ha azt hiszed, az istenhit hiánya miatt vagy szerencsétlen, akkor igazad van...


Ha azt hiszed, hogy az istenhit hiánya nem lehet a szerencsétlenséged forrása, és a negatív hozzállásod, vagy a félelmeid sora az oka a szerencsétlenségednek, akkor is igazad van!


Te döntöd el, melyik realitásban élsz..



De az biztos, hogy a szerencsétlenséged forrása, a jelenlegi hited... (nem istenhitedre gondolok, hanem arra a hitedre, hogy azt hiszed, az istenhit hiánya a baj)

2014. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Magadban higgy,ez a legfontosabb!
2014. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2014. júl. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Magadban mert ott van a legnagyobb erő
2014. júl. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tom Benko ***** válasza:

Kellemetlen, de ezen az, hogy hirtelen lekezdesz "hinni" valamiben, nem segít. Én magam például semmiben nem hiszek (még az anyagban sem), mégis túléltem néhányszor hasonlóan nehéz időket. Ezek jönnek és mennek.

A fogalmazásod eléggé esetlen, valamiért attól tartok, hogy ez is egy térítő kérdés lesz.

Azt honnan veszed, hogy a józan ész és a tudomány szerint nem csak az van, amit "meg tudsz fogni"? ÉS azt, hogy a kvantumfizika a szolipszizmust hirdeti?

2014. júl. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy élsz! AZ életeddel bármit kezdhetsz. Tevékenykedhetsz, pihenhetsz. Meditálhatsz, bulizhatsz. Járhatod a Világot, otthon is ülhetsz évekig. A lényeg, hogy örülj létednek, de meg kell találnod azt a "tevékenységet", amely boldogít!

Bármiben hihetsz. A hited csak akkor zár korlátok közé, ha hagyod magad. Ha meg nem hagyod, már nem is hiszel.

2014. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Aki semmiben sem hisz, az elvész, azt könnyű manipulálni, uralkodni rajta !


Mibe higyjek. Magamban ok, de én esendő vagyok Hol keressem Istent kint az univerzumba ? Vagy magamba?

2014. júl. 10. 21:49
 10/14 anonim ***** válasza:
aki valamiben hisz ,látszólag az is elbukhat..az egész fölfogás kérdése szerintem. van egy nagy mondás a világon, miszerint minden rosszban ott van a jó, ez baromira igaz. amennyiben visszatekintesz eddigi életedre, ezt meg is fogod látni.
2014. júl. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!