Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Nem kötekedésből, de, hogy...

Nem kötekedésből, de, hogy tudtok hinni a mágiában, psziben?

Figyelt kérdés

Nem provokálásból kérdezem, de hogy tudtok hinni a mágiában és gyakorolgatni?

Úgy értem, hogy pl. itt van James Randi egy meg a többi szkeptikusok által hirdetett pénzbeli kihívások.

[link]

Az aki bemutat egy varázslatot vagy képes pszit használni pl. gondolat olvasás, laboratóriumi körülmények között kap egy csomó pénzt (Randinél 1 millió dollárt)

[link]

Még senki nem volt aki képes volt ilyet bemutatni sehol sem a világon.

Másik része az, hogy melyik katonaságba, rendőrségbe ne kéne egy telepata, varázsló stb. ?


A kérdés minden fajta misztikában jártas embernek szól: hermetikus, kabbalisztikus, Spirituális Sátánista, Wicca, simán ezoterikusok stb.


Viszont NEM szól: materialistáknak, naturalistáknak, szkeptikusoknak stb. Megkérném őket ne írjanak, és ne pontozzák le a válaszadókat! Köszönöm!


Mondom nem provokálásból kérdezem!

Írhattok privátban is, ha esetleg olyan információ lenne amit nem szívesen osztattok meg a nyilvánosan.

Minden jót! :)

25/F


Ui: Ha nem tűnne fel valakinek a fogalmazásból én is szeretnék hinni benne. Láttam már egy-két dolgot és elhiszem, hogy nem csak matéria van a világon... Van több ilyen könyvem is amúgy (Franz Bardon, Atlantiszi mágia stb.)

De valahogy a fenti megválaszolatlan kérdések miatt nem a benne való hit meg a komoly gyakorlás. Az pedig elengedhetetlen a mágiához. Csak kéne valami normális logikus magyarázat a fentiekre.



2013. szept. 1. 11:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell hinni benne, ez nem hit kérdése. Egyszerűen nyitott szívvel kell járni. A tudomány, meg ezek a materiális bizonyítási kényszerek a földhöz ragadt gyávák menedékei, akik nem képesek szembe nézni azzal, hogy nem csak az ő kis világuk létezik.
2013. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1# értem... tiszteltben tartom a véleményed, de nem hiszem, hogy csak ennyiből állna az egész.

Most ennyi erővel akkor az összes tudós gyáva ember lett volna?


Nekem nem bizonyíték kéne, hanem egy logikus válasz a fentiekre. Csak egy racionális válasz, hogy miért nincsenek ilyenek, vagy miért rejtőzködnek a mágusok?

Ha könyvből meglehet tanulni a mágiát akkor miért nem használják a katonaságban? (Már ha a CIA és FBI-nak nincsenek titkos részlegei ahol használják...)

2013. szept. 1. 12:44
 3/20 BlackSword ***** válasza:

Nem hinném, h a bizonyítás gyávaság lenne... Sőt, a bizonyításhoz kell a bátorság, mert egy egész világnézet dőlhet meg... Einstein gyáva lett volna??? Nem... Pedig megváltoztatta azokat a dolgokat, ami az addigi fizika alapjait jelentette... Valaminek a léte/nem léte nem hitbeli kérdés, hanem tény... Vagy van, vagy nincs... Semmit sem változtat a tényen, h hiszek-e benne, vagy nem...


Lehet nyitott szívvel kell élni és észre kell venni a körülöttünk lévő apró csodákat, de ugyanakkor nyitott szemmel és füllel is, mert könnyen az arcunkra eshetünk...

2013. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Úgy van ahogy BlackSword mondja. Legyél nyitott szívű, de néz körbe előtte...

Szerencsére kaptam privátban egy normálisabbnak tűnő magyarázatot. Nagyából annyi, hogy azért nem mert nem természetes amit a mágusok csinálnak és ezt nem igazán szeretik mutogatni. Mert nem biztos, hogy jó vége lenne...(gondoljunk csak a középkori boszorkány égetésekre, vagy arra, hogy az ószövetségben is kergették a mágia használókat stb.)

Még ha vannak válaszok írjatok, mindenképpen!

2013. szept. 1. 16:56
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
Orvosok csodákra képesek az ilyenekkel mint ti.
2013. szept. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#5: Veled meg a magyar nyelvtanárok!

"Viszont NEM szól: materialistáknak, naturalistáknak, szkeptikusoknak stb. Megkérném őket ne írjanak, és ne pontozzák le a válaszadókat! Köszönöm!"

Tanulj meg olvasni! :D

2013. szept. 1. 17:31
 7/20 anonim ***** válasza:

1. Az igazi mágia nem egyenlő a varázslással.


2. A pszi vagy chi vagy ki energiát (nevezd ahogyan akarod) mindenki használja különben nem lenne életben.


Nincs ebben semmi csoda. Ja hogy te nem hiszed? Magánügy de akkor mit keresel itt?


A tudomány még nem adott választ arra hogy hogyan kel életre a holt anyag. Életet csak élet tud adni a holt anyagnak. De nem tudják hogy hogyan. Amíg ez így van addig a te nézeted is és a spirituálisoké is csak vak hit a te szemszögedből. Az már egy másik kérdés hogy vannak akik érzik az energiákat és azoknak hiába magyarázod a te álláspontodat! Ennyi. Vak hit a részedről is!!!

2013. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Nagyából annyi, hogy azért nem mert nem természetes amit a mágusok csinálnak és ezt nem igazán szeretik mutogatni."


#7es voltam:


az ilyesmi csak duma...

2013. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Látom neked is vannak szövegértelmezési problémáid... Olvasd el még egyszer amit írtam.

Nem válaszoltál a kérdésre:

Miért nem mutatta be még senki sem a hatalmát a laboratóriumban?

Amúgy miért beszélnek akkor olyanokról, hogy repülnek, az akaratukkal gyújtanak fel tárgyakat?

Miért nincs a katonaságban telepaták? (Vagy talán vannak csak titkolva? Ha igen leírnátok, hogy miért?)

Nem vagyok materialista, egyébként is mind1 mit hiszek! Nekem magyarázatra van szükségem! A fentiekre adjanak normálist választ! Nem ilyen csúsztatásokat mint amiket írtál!!!

A személyeskedést meg hagyjuk, olyanok használják akinek nincs jobb fegyverük...

Mellesleg: "Ha nem tűnne fel valakinek a fogalmazásból én is szeretnék hinni benne. Láttam már egy-két dolgot és elhiszem, hogy nem csak matéria van a világon..."

Nem kéne ítélkezni, meg ellenséget keresni csak úgy össze-vissza!


Nem értem ezen mi olyan nehéz? Csak lelki békét akarok és ezt úgy lehetne, hogy a fentiekre normálisan válaszol valaki.

2013. szept. 1. 19:12
 10/20 A kérdező kommentje:

"az ilyesmi csak duma..."

Adjál akkor jobb magyarázatot! Eddig ez tűnik a legnormálisabbnak, hogy nem természetes amit csinálnak és-e miatt.

2013. szept. 1. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!