Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van e olyan tanulható okkult...

SZücsöm kérdése:

Van e olyan tanulható okkult képesség amely külső szemlélő számára is egyértelműen észlelhető jelenség lehet?

Figyelt kérdés

Úgy merült fel bennem ez a kérdés hogy Grimfox és Koborlo1 írásai/tanácsai alapján elkezdtem próbálgatni érzékelni a chi-t. Lényegében több napi próbálkozás után egy "saját" módszerrel sikerült is érzékelnem valamiféle bizsergést.


(Lényegében kis "meditációt" követően elképzeltem hogy a bal tenyerem az érzékelő a jobb mutatóujjam pedig egy energiakibocsátó ami egyenes sugárban koncentráltan áramoltatja ki az energiát, ezután pár centiméteres távolságból köröztem a mutatóujjamat a tenyeremmel szemben vagy szimplán csak felé böktem.)


Tehát a lényeg hogy volt valamiféle érzékelés és most már "erőlködnöm" se kell (csak kicsit koncentrálnom) azért hogy érezzem a "bizsergést".


Viszont ha valóban nem csak az elmém viccel meg (induljunk ki ebből) akkor is úgy értelmezem ezt a jelenséget hogy saját magamon kívül másra nem tudok hatni vele. Tehát például nem tudnám bebizonyítani a jelenség létezését egy beszélgetés során azzal hogy megpróbálom más tenyerén demonstrálni az érzést mert a másik személy ezt nem tudná érzékelni.Továbbá egy vízcsepp porszem elmozdítására se lenne képes hisz ez nem telekinézés. (És ha laikusan jól értelmezem akkor így chi-vel (aurával) nem lehet elmozdítani a fizikális anyagot de ha rosszul gondolom kérlek javítsatok ki)


Tehát lényegében a kérdésem az lenne hogy 1. Van e olyan "ezós" jelenség ami legalább ilyen minimálisan képes hatni a külvilágra? Tehát nem úgy működik mint 1 vízér/hartmann zóna/ley vonal érzékelés amit szintén csak belső tapasztalás útján érzékelhető.


2. Van e olyan aki nem csak olvasott ilyen jelenségekről de tapasztalta is őket valamilyen formában?



2020. dec. 14. 20:20
1 2 3 4
 11/39 Grimfox ***** válasza:
100%
Ezek azok a dolgok, amiknek a használati utasításában több nyelven piros betűvel van leírva, hogy ezt ne próbáld ki otthon. Lényegtelen hogy igaz e, vagy sem, tényleg sikerült e, vagy sem, már kipróbálni sem egészséges.
2020. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Először is tök jó hogy kísérletezel, és grats az eredményhez :)


Irodalom biztos sok van, főleg hogy sok különböző ember ír a saját "megértéséről", szellemi irányzatáról.

Csak csikung irányzatokból Kínában több mint ezer van.

A mesterek többnyire bajban vannak, amikor meg kell magyarázni a jelenségeket, az erőket, hogy mi -és miért történik, mert hiába több ezer éves egy stílus, ők annak idején nem tették fel ezeket a kérdéseket a mestereiknek, sem azok az ők mestereinek...egyszerűen csak csinálták a gyakorlatokat amit a mester mondott, és működött, érezték és megértették a dolgokat. Az európai mentalitás azonban az, hogy mindig kérdezünk, mi az, hogy működik, mi működteti, az mi, stb, és ezért bajban vannak, mert bár tudják hogy működik, értik hogy mi történik, nehezen találnak olyan magyarázatot a jelenségekre, ami az európai ember számára érthető és elfogadható. Akit említettél az is jó lehet, Mantak Chia műveit is fel lehet lelni a témában, amiket olvastam tőlük -és amennyire meg tudom ítélni, hiteles.

Arra mindenképpen jó hogy körbejárd "mi ez", és mit lehet elérni, esetleg segít kitalálni, hogy Te mit szeretnél konkrétan kapni ettől.

2020. dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Grimfox ***** válasza:
100%

Ez is irányzattól függ. A buddhista qigong gyakorlók inkább a működésre fókuszálnak, a taoisták megértés alapon igyekeznek dolgozni, bár mivel nem teljesen fizikai eredetű jelenségekről van szó, a megértés esetén sem lesz teljes átfedés azzal a tudományos ismerettel, amit mi itt európában megértésnek nevezünk. A mesterek azért eléggé értik, hogy hogyan működik az, amit csinálnak, még ha van is olyasmi, amit csak tanítás útján értethetnek meg a tanulóikkal, mert nyelvi eszközökkel nem lehet tökéletesen leírni az adott dolgot. Amíg gyakorolják, és tanulják, lehet hogy nem egészen értik a működést, de amikor mesterévé válnak a gyakorlatnak, az a megértés révén történik. A nyugati megértéssel szerintem más gondok lehetnek. A modern megértéssel az a baj, hogy mindenki mindent gyorsan akar, mindegy, hogyan működik, csak gyorsan tegye. Ezért olyan nagy divat itt nyugaton a sok beavatós irányzat, mint a reiki, és hasonlók. A másik, hogy teljesen eltérő viszonyítási rendszerben gondolkodunk a keresztény és görög/római kultúrára alapuló filozófiánkkal, spiritualitásunkkal. Ha valaki nem képes elvonatkoztatni ettől, nehezen fogja érteni a keleti keretrendszert. Ami még nehezebbé teszi, hogy a nyugati emberbe legalább ezer, de talán még több éve sulykolják, hogy minden ami mágikus, ezoterikus, vagy csak annak tűnik, az halálos bűn. Keleten ezek a vallás részei. A mi nyugati spirituális gyakorlataink vagy kimerültek a vallásos szellemi gyakorlatokban, mint imádság, és szentségek felvétele, vagy illegálisak voltak, és kabbalára, népi hiedelmekből visszamaradt babonákra, vagy görög/római filozófiára hagyatkoztak. Keleten a spiritualitás viszonylag széles körben, és szabadabban virágzik nagyjából 3500-4000 éve. Elég nagy információs szakadékot kell áthidalnia a nyugati embernek manapság, ha keleti tanokkal akar foglalkozni. Szerintem inkább ez lehet a megértés hiányának oka, nem az, hogy mi elemezni próbálunk, keleten viszont ráérzésből működtetik, és az így elsajátított örökített technikákat adják át.

Az mondjuk tény, hogy kevesen akarják modern tudományos eszközökkel elemezni a működő technikákat. A qigongot próbálták, és értek is el eredményeket, de magát a qi-t még mindig nem tekintik bizonyítottnak.

2020. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Koborlo1 köszönöm sajnos nem túl sok de remélem jutok még többre is. :D


Amúgy nekem laikusként sokkal hihetőbb az olyan emberek magyarázata akik azt mondják hogy nem igazán értik hogyan működik a dolog csak tapasztalat útján tudják hogy működik. Bár lehet hogy csak jobban tudok velük azonosulni.


10 Hát ez meg már egy olyan erős állítás hogy átlag emberként nehéz elhinni. Persze végül is ha belegondol az ember nem másabb mintha azt állítaná valaki hogy egy papírfecnit képes mozgatni az elméjével.


Szerintem nem is a kitartással van gondja az embereknek hanem azzal hogy nagyon nehéz megállapítani hogy fejlődik e az ember.(meg persze az alap koncepció hogy nem is hisznek ezekben a jelenségekben)


Én pl a fizikai testemet is fejlesztem igen serényen viszont sajnos 0 tehetséget örököltem génileg (viszont szerencsére hátrányom sincs). Tehát "fájdalmasan" lassú a fejlődés és az is csak akkor van ha mindent jól csinálok. De legalább egyértelműen érzékelhető.


Na "ezós" témában nehéz megállapítani hogy fejlődsz e egyáltalán.


+ több okból is nehéz útmutatást találni arról hogyan gyakorolj különböző képességeket, hogyan végezz el mágikus rituálékat hogyan fejlődj.


Mert (szerintem) sok a megélhetési kókler, a troll, és szerintem vannak bolondok is.(Bár ha már valaki hisz ezen erőkben akkor nagyon nehéz meghúzni a vonalat hogy ki lehet a bolond és ki nem pl én már egyes

embereknek biztos annak számítok már csak azért is mert hajlandó vagyok azt feltételezni hogy: mi van ha...) Továbbá biztos rengeteg a megélhetési kóklernek nem mondható de attól függetlenül hülyeséget terjesztő boszorkány,telepata stb "wannabee".

2020. dec. 15. 17:51
 15/39 Grimfox ***** válasza:
100%

A megélhetési kókler könnyen kiszűrhető. Nagy dolgokat állít, sok pénzt kér, viszont az esetek több mint felében egyáltalán semmit sem tud, a többi részében pedig csak valami hiányos, és erősen eltorzult ismerete van. Akkor van igazán probléma, amikor ezt a részleges, torz tudást pénzért át is adja. Esetenként egy csoport részeként. Könnyen elkerülhető a dolog, ha nem tanulsz olyasmit, amit pénzért, beavatásokon, csoportosan kaphatsz meg. Akik "szolgáltatást" nyújtanak pénzért, őket meg könnyű elkerülni. Egyszerűen nem veszed igénybe a szolgáltatást. Aki tényleg tud, azt nem a pénzed fogja érdekelni.

A troll valamivel ritkább. Mivel nem érdekli a szellemi téma, maximum addig, amíg hülyének nézheti aki foglakozik vele, ezért nem fogja venni a fáradtságot, hogy tájékozódjon a témában. Csak azért hogy valakin röhöghessen, nem fog könyveket olvasni, vagy dolgokat kipróbálni.

Az őrültekkel, és a pszichésen instabil, vagy erősen befolyásolt emberekkel már nehezebb. Az őrölt inkoherens. Nincs összefüggés abban, amit mond, vagy abban amit úgy érez, átél. Az instabil, és befolyásolt emberek tapasztalatai sem feltétlen összefüggőek, de intelligenciától függően akár egészen összefüggő is lehet. Esetükben sajnos keverednek a valós élmények az érzékcsalódásokkal, hallucinációkkal, téves felismerésekkel. Például egy paranoid skizofrén nem feltétlen él át valós spirituális élményeket(esetében negatív élmény), de van olyan, amikor az élményei valósak. Sajnos sem ő, sem a környezete nem tud teljesen különbséget tenni. Ők elég sokat szenvednek a helyzetüktől. Vannak olyan pszichés zavarok is, amik más jellegű élményeket okoznak, de a hallucinációkkal járó zavarok esetén a legjellemzőbb a valós, és vélt élmények összemosása.

Ezek alapján valamennyire lehet szűrni, még ha nem is egyszerű.

2020. dec. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 Grimfox ***** válasza:
100%
Ja, igen. a "wannabe"-ket már nehéz kiszűrni. Általában ők is sok összefüggéstelen dolgot próbálnak összefüggőnek beállítani, főképp mert ők maguk is annak hiszik. Ha már van egy nagyobb összefüggő rész az ismereteikben, az jó jel.
2020. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Ha úgy is érzem az "energiát" a tenyeremben hogy nem is a tenyerembe mutatok miközben az ujjamat mozgatom (csak oda koncentrálok) akkor az még mindig lehet a chi? Vagy akkor teljesen más dolgot érzek.


Csak mert már konkrétan túl vagyok azon hogy "talán érzem" mert már túl egyértelmű és bármilyen helyzetben képes vagyok érezni. Legyen az edzésnél pihenés közben kesztyűn keresztül vagy a buszon ülve a kezemet a könyvemmel takarva.(hogy ne nézzenek hülyének) Csak annyit kell csinálnom hogy rákoncentrálok a feladatra.

2020. dec. 16. 17:51
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a chi-t valójában a tudatoddal irányítod. Amikor kialakul az érzékenységed, és elég magas az energiaszinted, elég csak rágondolnod és azonnal megérzed.

Ha gondolatban egy kis gömböt formálsz belőle, tudod mozgatni a testeden belül.

Adnék pár tanácsot ha nem bánod.

Az chi, ha nem koncentrálod, hajlamos szétszóródni a testben és a környezetben.

Viszont a testben van három tantien, egyfajta energetikai üreg, ahol össze tudod gyűjteni, és megakadályozni az alvás során természetesen összegyűlő, valamint a gyakorlásokkal összegyűjtött chit.

Az alsó tantien (középpontja) a köldök alatt van pár centivel a test belsejében. Reggel érdemes ébredés után -mielőtt kiszállnál az ágyból- ide gyűjteni (jobb tenyér a köldökre, rá a bal tenyér, és arra gondolva, hogy oda áramlik a chi, és egy pingponglabda nagyságú gömböt formál), megérezni hogy ott van, és gondolatban összeszűkíteni egy fényes ponttá. Ezzel megakadályozod a felesleges szétszóródást. Minél több lesz, annál jobban fogod érezni.

Amit korábban javasoltam, hogy a két tenyered között próbáld megérezni, mint egy energiagömböt, és "lélegezz bele' chit, azt gyakorold, növeli az energiádat, majd amikor befejezted, az elméd segítségével szűkítsd össze pingponglabda nagyságúra, és a tenyereiddel kísérve vezesd be a köldöködön keresztül az alsó tantienbe. Rendszeres gyakorlás után, vagy ha valaki nagyon fiatal, vagy sok chije van, forróságot lehet érezni.

Amikor meg "dolgozni" akarsz vele, innen mindig elő tudod hozni.

2020. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Grimfox ***** válasza:
100%
Alapvetően az akaratod irányítja a chi-t. Ahová figyelsz, oda áramlik. A légzéssel azt tudod meghatározni, hogy honnan, és mennyi chi áramoljon hová. A légzés egyfajta pumpa, a célt mindig az elme, az akarat határozza meg. Ha hozzászoksz, hogy az akaratoddal irányítod az életenergiádat, akkor könnyebben fog menni, a tested, és az elméd is hozzászokik. Ha egy pontot gyakran használsz, az érzékenyebbé válik, és az oda való áramlás is könnyebben kivitelezhető. Próbáld ki azt, hogy mindkét tenyered közepére koncentrálsz egyszerre, és mindkettőt megtöltöd. Ezután elképzelsz egy nagyjából teniszlabda méretű gömböt a tenyereid közé, és úgy teszel, mintha összenyomnád. Nincs ott igazi gömb, viszont ha egy gömb összenyomására koncentrálsz, miközben a tenyereid így fel vannak töltve, akkor az életerőd úgy fog viselkedni, mintha egy igazi labdát nyomnál össze. Csak képzeld el, ne feszítsd meg különösebben az izmaid, és ne is közelítsd túlzottan a kezeidet egymáshoz. Mintha tényleg egy tömör tárgyat nyomnál össze. Nem tudod összenyomni, de erőt tudsz rá kifejteni. Ez a képzet lényege. Figyeld meg, ilyen esetben mit érzékelsz. Kapcsold össze a gyakorlatot a légzéseddel. Amikor belélegzel, lazíts, ne "nyomd" a labdát. Amikor kilélegzel, akkor koncentrálj a képzetre, hogy egy labdát nyomsz össze. Figyeld meg, hogy légzéssel összhangban, vagy légzéssel való összhang nélkül érzel e erősebb hatást. Ez is csak ilyen önigazoló gyakorlat, de ettől még érdekes, és tanulságos. A gyakorlást, kísérletezést folytathatod, ha már ez teljes természetességgel megy úgy, hogy egyre nagyobb labdákat képzelsz el.
2020. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.


Amit még észrevettem a mai nap során, hogy már meleget is kezdtem a tenyeremmel érzékelni amikor arra koncentráltam hogy akár fél tenyérből energiát árasztok ki. Bár nem akarom elszólni szóval ezt még a "talán érzem" kategóriába sorolnám.(bár így kezdődött a bizsergés is)


Továbbá a már tök egyértelműen működő ujj bökdöséses módszerrel kétszer megtörtént hogy nem is azt éreztem hogy egy "elektrosztatikus szellem ujj" bökdös hanem konkrétan teljesen fizikai érzésként hatott mintha az idegeimen keresztül nagyon alacsony feszültség futott volna át a kézfejemen belül.


Azt meg nem is értem ha tényleg nem csak az agyam szórakozik velem hogy nincs ez benne a köztudatban? Konkrétan kevesebb mint 1 hét gyakorlás után egyértelműen éreztem a jelenséget. Annyi "ezós" háttérrel rendelkeztem hogy kb 1-1,5 hónapja próbálgatom a "légzés figyeléses meditációt" és azzal is csak annyit értem el hogy jóval kevesebb a "magától" cikázó gondolat.


+ volt 2 alvásparalízisem 1-2 éve, elég egyértelmű "észleléssel" bár erre az a tudományos álláspont hogy csak az agy reagál így arra hogy egyszerre vagy még 2 "tudatállapot" között. ( Most már nem vagyok olyan biztos abban hogy igazuk van)


+ Sokszor olvasom itt gyakorin hogy az emberek azon töprengenek hogy a tudatos álom létezik e ami nekem tök egyértelmű hogy igen mert nem is olyan ritka jelenség nálam.Nem is tudom miért tartozik az ezotéria téma közé.Igazából már a tudomány se tagadja a létét.

Tehát ezt se tudom hogy lehet e "ezós" háttérnek mondani.

2020. dec. 16. 20:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!