Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van e olyan tanulható okkult...

SZücsöm kérdése:

Van e olyan tanulható okkult képesség amely külső szemlélő számára is egyértelműen észlelhető jelenség lehet?

Figyelt kérdés

Úgy merült fel bennem ez a kérdés hogy Grimfox és Koborlo1 írásai/tanácsai alapján elkezdtem próbálgatni érzékelni a chi-t. Lényegében több napi próbálkozás után egy "saját" módszerrel sikerült is érzékelnem valamiféle bizsergést.


(Lényegében kis "meditációt" követően elképzeltem hogy a bal tenyerem az érzékelő a jobb mutatóujjam pedig egy energiakibocsátó ami egyenes sugárban koncentráltan áramoltatja ki az energiát, ezután pár centiméteres távolságból köröztem a mutatóujjamat a tenyeremmel szemben vagy szimplán csak felé böktem.)


Tehát a lényeg hogy volt valamiféle érzékelés és most már "erőlködnöm" se kell (csak kicsit koncentrálnom) azért hogy érezzem a "bizsergést".


Viszont ha valóban nem csak az elmém viccel meg (induljunk ki ebből) akkor is úgy értelmezem ezt a jelenséget hogy saját magamon kívül másra nem tudok hatni vele. Tehát például nem tudnám bebizonyítani a jelenség létezését egy beszélgetés során azzal hogy megpróbálom más tenyerén demonstrálni az érzést mert a másik személy ezt nem tudná érzékelni.Továbbá egy vízcsepp porszem elmozdítására se lenne képes hisz ez nem telekinézés. (És ha laikusan jól értelmezem akkor így chi-vel (aurával) nem lehet elmozdítani a fizikális anyagot de ha rosszul gondolom kérlek javítsatok ki)


Tehát lényegében a kérdésem az lenne hogy 1. Van e olyan "ezós" jelenség ami legalább ilyen minimálisan képes hatni a külvilágra? Tehát nem úgy működik mint 1 vízér/hartmann zóna/ley vonal érzékelés amit szintén csak belső tapasztalás útján érzékelhető.


2. Van e olyan aki nem csak olvasott ilyen jelenségekről de tapasztalta is őket valamilyen formában?



2020. dec. 14. 20:20
1 2 3 4
 31/39 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha hasznos képességet akarsz, akkor úgy gyakorolsz, hogy csak akkor láss, és érzékelj, amikor te akarsz, azaz amikor ez a szándékod. Ugyanez érvényes az áramoltatásra. Csak akkor áramoljon, amikor ez a szándékod, és csak oda, ahová akarod. Az első esetben elkerülöd, hogy olyankor láss dolgokat, amikor nem akarsz, vagy olyan dolgokat láss, amiket nem akarsz, a második esetben pedig elkerülöd az energiapazarlást, és a véletlenszerű energiamozgást. Mindkettő ugyanúgy gyakorolható be. Erős koncentrációval irányítod az érzékelést is, és az áramlást is. Amikor abbahagyod, erős koncentrációval állítod le. Így hozzászoksz, hogy csak akkor történjen meg bármilyen jelenség, amikor te úgy akarod. Ha megfogadod Kóborló tanácsát, és legalább alap szintű chikungot is tanulsz, akkor ez könnyebb lesz, mert a koncentrációt össze fogod kötni a légzésed megváltoztatásával. Fizikai, és mentális "kulcsa" is lesz a jelenségek kiváltásának, így nem fog véletlenül, és véletlenszerűen működni.
2020. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Minden képen megfogadom. Főleg hogy az eddigi tanácsok is beváltak rövid idővel. A Qigong gyökere könyvet is beszereztem már. Amint kiolvastam a megkezdett Balogh Bélásat már olvasom is ezt következőnek.


Ha meg a látás és főleg a psiwheel mozgatása is sikerül akkor már a bizonyosság is meg lesz.


Utána nem tudom hogy mire lehetek képes ha beigazolódnak ezek az érzések de az biztos a gyakorlást nem fogom befejezni és hogy azokat a könyveket is elolvasom amiket egy másik kérdezőnek ajánlottál a mágiáról.


+ Ha van chi akkor abban is lehet valami amit a Balogh Béla Domján László mond azaz a gondolatokkal/érzéssekkel/akarattal való "világ formálás"/agykontroll.

2020. dec. 17. 20:50
 33/39 Grimfox ***** válasza:
52%

A chikungos könyv ad majd egy pár ötletet, mire lehet használni az alapokat, amit elsajátítasz.


A világformálás/agykontroll nem egészen ez a kategória. Sok dolgot el lehet vele érni, de közel sem annyit, mint amit a hívei állítanak. Persze ha párosítod más technikákkal, a lehetőségek is bővülnek.

Amit az agykontroll adni tud, azt a chikung, és más régebbi szellemi irányzatok meditációs gyakorlatai is képesek megadni, csak azok mögött van 2-3 ezer év tapasztalat. Az agykontroll inkább azoknak való, akik nem foglalkoznak mással. Mostanában meg divatba jött, hogy az agykontrollt keverik a vonzás törvényével, meg a "manifesztálással". Igazából a kettő ugyanannak a régi ezoterikus tanításnak a különböző formában történő durva félremagyarázása. Ha agykontrollt is akarsz tanulni, akkor jobb, ha a Silva féle hagyományosnál maradsz biztos, és hiteles eredményekért.

2020. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Na tegnap este sikerült megértenem/éreznem mire gondolhattatok amikor azt írtátok hogy akadályt/ellenerőt kéne éreznem amikor megpróbálom összenyomni a "gömböt".


Eddig csak bizsergést vagy bizsergés+szívó/nyomó(mozgó) hatást (esetleg hőt) éreztem ujjhegynyi vagy kis gumilabdányi kiterjedésben. Tegnap este viszont amikor készültem befejezni a gyakorlást gondoltam milyen classy úgy végezni hogy összeteszem a tenyerem. Lényegében amikor azt hittem hogy a tenyereim összeértek (mert megállt a mozgás)arra nyitottam ki a szemem hogy a kezeim nem is érnek össze.


Ma munka után viszont egy kicsit gyakoroltam a talpamon már ott is megy gyengén az érzékelés majd visszatértem a kezeimhez és alig tartott 1-2 percig és már akarattal sikerült ezt az érzést legenerálnom. Viszont most meg is tudtam figyelni. Bizsergés már nem nagyon volt inkább arra hasonlított nagyon mintha két hasonló pólusú mágneses teret próbálnék összenyomni. Mit ne mondjak jól esik ez a siker élmény még ha csak ennyiről is van szó.


Amit viszont még nem tudom hogy csak beképzelek e az az hogy talán tényleg érzek valamiféle melegséget a köldök tájékán amikor arra gondolok hogy lélegzetnél ott egy fekete lyuk közepén egy fényes gömbbel, magába szívja a testemből és a környezetből az energiát. Kilégzésnél viszont csak a gömb van "zárt" állapotban.


+ Koborlo1 tanácsára reggelente megpróbálom szintén oda "nyomni" a chit és mintha kevésbé lennék fáradékony (főleg hogy 3 napja nem aludtam max 5 és fél/ 6 órákat) bár ezt is lehet hogy csak beképzelem.


Amit meg szeretnék kérdezni hogy ti látjátok is e a chit és ha igen mi lenne a legjobb módszer arra hogy én is megtapasztaljam az e fajta érzékelést?

2020. dec. 18. 14:07
 35/39 A kérdező kommentje:

És a közeljövőben egy új/külön kérdés gyanánt biztos hogy érdeklődni fogok az agykontroll és a vonzás törvénye témája körül is. Mert ezekről jóval több dolgot hallottam/olvastam eddig mint a chi-ről. + Valóban nekem is eddig együtt szerepelt a fejemben az agykontroll/vonzás és manifesztálás fogalma.


És azt is beállítottam hogy a nevem ezentúl látható legyen mert úgy éreztem hogy egy ilyen elbeszélgetés(kérdezgetés) után nem illik ha anonym maradok.

2020. dec. 18. 14:55
 36/39 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem szükséges a fekete lyukat elképzelni a köldököd alatti pontra. Elég a fényes gömb, vagy egy meleg láng elképzelése gyakorlás előtt. Amikor összegyűjtöd ott az erőt belégzéssel, akkor pedig akár vizet is elképzelhetsz, hogy különböző irányokból(végtagok, test többi része) oda folyik. Hogy miért ezeket érdemes elképzelni, azt megtudod, ha elolvasod a chikungos könyvet. Alapvetően elég, ha csak érzed, hogy ott van, és az érzetre összpontosítasz. Amikor valamit külön vizualizálsz, akkor a figyelmed egy része az elképzelésre fordítódik, míg ha csak az érzetre koncentrálsz, a figyelmed, amit az elképzelésre használnál, az is oda összpontosul. Erősebb hatást hoz létre. Vannak helyzetek, amikor a vizualizáció elkerülhetetlen, vagy előnyös, pl a labdás gyakorlatnál, de van, amikor jobb csak a tényleges érzetre koncentrálni.


Az az azonos mágneses pólus érzet az, ami a gyakorlat valós célja volt.


A chi természetes módon is az alhasadban gyűlik össze. Legalább is amit a tested a környezetből spontán vesz fel, és alakít át a te saját erőddé. A vese környéke az a hely, ahol ez az átalakulás végbemegy. Innen áramlik az alhasba. Ne nyomd a chi-t erre a helyre, hanem inkább szívd. Mintha nem a tüdődbe lélegeznél be, hanem az alhasadba. Amikor valamit nyomsz, préselsz, az általában feszültté válik, és a test felszíne felé, kifelé igyekszik. Amikor valamit szívsz, belélegzel, akkor befelé, a test belseje felé áramlik, lehűl, elraktározódik. Minél többet raktározol el, annál kiegyensúlyozottabb lesz a testedben keringő életerő. Nem lesznek hiányos területek. Emellett ha beszívással, befelé vezetéssel raktározod el, akkor ott is marad, és hűvös jellegű, stabil erővé válik. Az ételből, levegőből is veszel fel chi-t. Ez mindig "meleg", és instabil, mondhatni zavaros, de szükséges, hogy a tested aktívan tartsa. Ha túl aktívvá válik a tested, gyorsan öregszel, és a szerveid elhasználódnak. Megbetegszel. Ha túl passzívvá, letargikus, lassú, tétlen leszel. Az alhasadban azért kell víz jellegű, azaz belégzéssel, szívással összegyűjtött erőt gyűjteni, hogy az el tudjon keveredni az étellel, levegővel bejutó chi-vel, ami a tüdőből, mellkasból, és gyomorból áramlik szét. Ha elkeveredik a kettő, akkor se túl aktív, se túl passzív nem lesz, mindig lesz mindenhez elég energiád anélkül, hogy túlpörögnél. Ha elolvasod a javasolt könyvet, ez is érthetőbb lesz, mert nem igazán tudom jól elmagyarázni.


Én nem látom a chi-t. Szabad szemmel meg pláne. Csak azt a halvány derengő burkot látom a testem körül, amit mindenki képes látni. Tudom követni a mozgását, és meg tudom határozni az alakját(ha épp felvesz egy alakot), de nem a szememmel. Én valószínűleg az a fajta vagyok, akinek gyakorlással sem kapcsolódik össze a látás fizikai része, és a szellemi látás. Külön tudom használni a kettőt, de együtt csak 1-2 alkalommal lépett működésbe, és akkor sem kapcsolódott össze, csak együtt működött.

2020. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Bevallom nem teljesen értem hogy lehet nem szemmel látni. Csukott szemmel "látsz" a sötétben egy derengést?


Azzal viszont így utólag belegondolva egyetértek hogy csak az érzésre koncentrálni hatásosabb hisz a tegnap esti érzékelés is úgy sikerült hogy 100% biztos voltam benne hogy a tenyereim össze fognak "találkozni", lényegében tudtam hogy mindjárt érezni fogom. És hát a hasonló érzés az jött is de a 2 tenyér már nem találkozott össze. És nem is éreztem gömböt mert az egész tenyeremet lefedte az érintés érzése.


Ezt ma 3 ból 3 szor reprodukáltam mind 3 szor kevesebb mint 1 perc alatt. És így már egyértelműbb volt hogy inkább mágneses hatás érzése ez nem érintésé. Viszont az erős koncentrálás ingadozó eredményt hozott és lehet hogy azért mert valamikor a képzelt gömbre valamikor pedig az érzésre koncentráltam jobban.

2020. dec. 18. 15:48
 38/39 A kérdező kommentje:
Bár végül is a puszta képzelet is járt siker élménnyel. Hisz amikor először próbáltam látni a chit akkor a szemlélt kézfejemen amire ráképzeltem hogy körülöleli a chi ott érezni is kezdtem pár másodperc múlva az egész kézfejemen a bizsergést.
2020. dec. 18. 15:53
 39/39 Grimfox ***** válasza:
100%

Az elmével való látás nem egészen látás. Kicsit hasonlít arra, mint amikor csukott szemmel vizualizálsz valamit, de itt nem vizualizálsz, azaz nem te "képzeled el" amit látsz, hanem hagyod, hogy az inger váljon képpé. Nem a nyitott szemed előtt, csak a fejedben. Mivel nehéz ellenőrizni, hogy amit "látsz", az valóság e, vagy csak önkéntelen képzelet, ezért jobb az érzékelésre hagyatkozni. Ha az érzékelés eléggé megy, hatékonyabb "képet" ad magadról, és a környezetedről, mint a szemeid. Mivel az érzékelés is a szellemi látás egyik formája, ezért az érzékeléssel a szellemi látásod fejlődik. A fizikai érzékszerveid elég jól elkülönülnek, a szellemi érzékelés viszont jóval egységesebb, amennyire én tudom, nincs mindegyiknek külön "központja".

Valójában az ember azért azt hiszi el, amit lát, mert az elsődleges érzékszerve a szem. Az ember nagyon látás-orientált. Pedig a látása is csak a többi érzékszervéhez képest jó. Viszont az ember képes az elméjét, gyakorlással a teljes szellemét érzékelésre használni. Amennyire tudom, ilyenre önálló élőlényként csak az ember képes. Kollektívaként a növények is, de ezzel a témával eléggé elkanyarodnánk a lényegtől. Az is fontos, hogy amit érzel, azt próbáld értelmezni is. Ha csak érzel, de nem tudod mit, akkor nagy esélyed van a tévedésre. Fontos gondolkodni is a tapasztalataidon, nem csak felhalmozni őket. Mit érzel, milyen helyzetben érzed ezt, és milyen helyzetben érzel eltérő dolgokat, még ha hasonlóan is csinálsz valamit. Mire tudod használni, mire szabad használnod, mire nem szabad használnod, mi az, amit nem szabad használnod a magad érdekében, mi az, amit nem szabad használnod mások érdekében. Rengeteg dolog van, amin gondolkodnod kell pusztán a tapasztalataidból kiindulva.

2020. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!