Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van e olyan tanulható okkult...

SZücsöm kérdése:

Van e olyan tanulható okkult képesség amely külső szemlélő számára is egyértelműen észlelhető jelenség lehet?

Figyelt kérdés

Úgy merült fel bennem ez a kérdés hogy Grimfox és Koborlo1 írásai/tanácsai alapján elkezdtem próbálgatni érzékelni a chi-t. Lényegében több napi próbálkozás után egy "saját" módszerrel sikerült is érzékelnem valamiféle bizsergést.


(Lényegében kis "meditációt" követően elképzeltem hogy a bal tenyerem az érzékelő a jobb mutatóujjam pedig egy energiakibocsátó ami egyenes sugárban koncentráltan áramoltatja ki az energiát, ezután pár centiméteres távolságból köröztem a mutatóujjamat a tenyeremmel szemben vagy szimplán csak felé böktem.)


Tehát a lényeg hogy volt valamiféle érzékelés és most már "erőlködnöm" se kell (csak kicsit koncentrálnom) azért hogy érezzem a "bizsergést".


Viszont ha valóban nem csak az elmém viccel meg (induljunk ki ebből) akkor is úgy értelmezem ezt a jelenséget hogy saját magamon kívül másra nem tudok hatni vele. Tehát például nem tudnám bebizonyítani a jelenség létezését egy beszélgetés során azzal hogy megpróbálom más tenyerén demonstrálni az érzést mert a másik személy ezt nem tudná érzékelni.Továbbá egy vízcsepp porszem elmozdítására se lenne képes hisz ez nem telekinézés. (És ha laikusan jól értelmezem akkor így chi-vel (aurával) nem lehet elmozdítani a fizikális anyagot de ha rosszul gondolom kérlek javítsatok ki)


Tehát lényegében a kérdésem az lenne hogy 1. Van e olyan "ezós" jelenség ami legalább ilyen minimálisan képes hatni a külvilágra? Tehát nem úgy működik mint 1 vízér/hartmann zóna/ley vonal érzékelés amit szintén csak belső tapasztalás útján érzékelhető.


2. Van e olyan aki nem csak olvasott ilyen jelenségekről de tapasztalta is őket valamilyen formában?



2020. dec. 14. 20:20
1 2 3 4
 21/39 Grimfox ***** válasza:
100%

A tudatos álom önmagában nem ezós. Amikor meditációként használod, azzá válik. De mivel erre használni sokkal nehezebb, mint más, éber állapotból indított meditációkat, és sokkal nehezebb értelmezni a tartalmát, ezért általában inkább szórakozásra használják.

Azért nincs benne a köztudatban semmi olyasmi, amit érzékelsz, mert nem bizonyítható, nem kutatható tudományos eszközökkel. Maximum az agyi tevékenységed változását tudnák mérni, és a tested hőmérséklet változásait hőkamerával, de egyik sem bizonyítja az életerő létezését, csak azt, hogy éppen érzékelsz valamit, és hogy a testedben hőmérséklet-változás lépett fel. Shao-lin szerzeteseket filmeztek hőkamerával. Anno a national geographic channel-en le is adták. Azóta újra elvégezték a kísérletet, de csak a megjegyzést olvastam valami kisebb hírportálos cikkben, hogy megint filmezték a hőváltozást a szerzetesek testében. De még ez sem bizonyíték. Aki foglalkozik ezotériával, mágiával, az elég hamar eljut oda, hogy ilyesmivel igazolja önmagának, hogy van mit kutatni.

Az alvási paralízis hasonló a tudatos álomhoz, mert a tested egyértelműen nem éber, és az elméd is, noha az öntudat felébred, számos funkció olyan marad, mint amikor alszol. Onnan lehet tudni, hogy az észlelések ilyenkor hamisak, hogy ha meg tudod törni a bénultságot, akkor teljesen magadhoz térsz, és a jelenlétérzés is elmúlik. A paralízist megtörni úgy lehet, hogy valami olyasmit csinálsz, ami a tested irányításával függ össze. Mivel mozogni nem tudsz, a légzésed irányítása, például visszatartása, vagy szabályozása irányításnak minősül(az agyad szerint), és emiatt a tested is felébred. Az akaratlagos pislogást nem tudom mennyire működik, de elvben az is irányított mozgás.

2020. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
53%

szia,

nem olvastam el mindent, csak 1-2 dolgot, de én a következőket javaslom:

Kerüld el messzire ezeket a dolgokat és ha bizalmat, szeretetet, békét szeretnél az életedben, akkor keresd a Jóistent, kérd hogy küldjön melléd még védőangyalokat, mert mindenkinek van 1 már a születésétől fogva.

A véletlen majdnem balesetek, nem véletlenek, nekik köszönhetőek, hogy nem lesz komoly sérülés belőle.

Mágia létezik, de minden ami ez alá tartozik a sátánnak és démonjainak a műve, az embernek semmilyen ilyen képessége nincsen, szabad akarata van ami fölött rendelkezik és lelkiismerete, ami alapján képes megítélni mi a jó és mi a rossz.

Az amit 10-es írt (a többit nem olvastam el úgy) azt démonok tették. A gonosz lelkek, démonok képesek befolyásolni dolgokat bizonyos mértékig, de ha valaki jószívű, jó ember és/vagy még Istenfélő is, akkor olyan esetekben nagyon kevés vagy semmi hatása nincsen semmi ilyen dolognak rá, igaz Isten érezteti vele, hogy imádkoznia kell valamiképpen.

Az ilyen képességek mint mágia mind a démoni entitásokon keresztül történik, ott is van egy hierarchia mint az angyaloknál, hiszen bukott angyalok voltak, de attól semmi kétség hogy a céljuk az embert a túlzott becsvágyba, bűnbe, önzőségbe, gyűlöletbe (minden iránt ami jó és helyes) és kétségbeesésbe kergetni és egy hatalmas űrt és hiányt is hoz az ember lelkébe.


Az őrangyalokról itt tudsz olvasni, de hallgass a lelkiismeretedre .. Isten áldjon!:

[link]

2020. dec. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Szia 22-es köszönöm a te válaszod is. Csak gondoltam megírom hogy nem én pontoztalak le főleg hogy bizonyos értelemben megértelek.


Én bevallom 1 évvel ezelőtt még előszeretettel jártam ide az ezós kérdésekhez viccelődni mert teljesen biztos voltam egy világképben és el se tudtam képzelni hogy azok a dolgok amiket egyesek itt állítanak azok nem csak unatkozó emberek trollkodása vagy hiszékeny, csaló esetleg bolond emberek írása.


Azzal tisztában voltam hogy én nem vagyok minden tudó, ilyen tévképzetem soha se volt. Viszont rá kellett jönnöm hogy a jelenlegi világképet és a tudományos kutatások eredményeit/állításait túlságosan készpénznek vettem.


Ma már úgy vagyok vele hogy meghallgatok minden olyan állítást ami valami "szokatlannak" a tapasztalásáról szól és nem vonok le következtetés. Ellenben megpróbálok mindent megtenni azért hogy én saját magam kiderítsem (ha lehet) hogy az állítás valós e. Ha nem működik a "saját bőrömön" akkor tovább próbálkozom türelemmel.Eddig be vált. (bár még nem jutottam sokra és még nem is vagyok a bizonyosság szintjén de valamerre haladok)


A vallási nézeteidre/hitrendszeredre viszont azt kell mondjam hogy semmilyen mértékben nem vallom magaménak több okból is.


1. Maga a katolikus egyház már nagyon NAGYON régóta egy (túlzás nélkül)bestia. Legyen szó a gyerekek molesztálásáról,keresztes háborúkról, inkvizíciókról,erőszakos térítésekről,a tudás összeharácsolásáról,a kétszínű "vizet prédikáló" viselkedésükről és még folytathatnám a katolikus egyház bűneinek ecsetelését. Ja igen és a legpofátlanabb dolog hogy ezt mind Jézus és Isten nevében cselekedték. Na már most ez az egyház gondozgatta azt a világnézetet/hitrendszert több mint 1000 évig amit ma te magadénak érzel.


2. Az én nézőpontból teljesen egyértelműen látszanak a keresztény hit ellentmondásai.És rengeteg van belőlük. (többek között a bibliában is)


3. Más állításokban viszont igen erősen hiszek és ezek nagy része ellentmond a mai keresztény vallások tanainak.


Tehát végül is nincs baj a hiteddel de én "biztos" vagyok benne hogy tévedsz legalább annyira mint amennyire te biztos vagy az igazadban.

2020. dec. 17. 18:10
 24/39 A kérdező kommentje:

De a témához visszatérve.

Szerintetek a chit látása ugyan olyan módszerrel tanulható mint a "tapintásos" érzékelése. Mert én arra gondoltam hogy ennek (és a talpon való érzékelésnek) kéne lennie a második lépésnek a psiwheel elött.

Konkrétan tegnap este a félhomályban úgy gyakoroltam hogy nem fókuszálva (és fél sötétben) azt "képzeltem" hogy látom a chit. Úgy képzeltem el hogy miközben lassan mozgatom a tenyerem addig azt körülölelve színtelen "szellemkép" formájában követi az "aura".(próbáltam a talán látom talán nem hozzáállást) egyből meg volt rá a válasz.

Látni nem láttam semmit (hisz sötét is volt) de a bizsergő érzés úgy jelent meg ezáltal a gyakorlat által hogy az egész jobb kézfejem körül ölelte mint egy kesztyű.

Tehát valamilyen hatása volt.


2 kérdésem lenne lényegében.


1. Jól gondoltam e hogy ezt gyakorolva megtanulhatom valamennyire látni is az energiát?(Hisz ha a kezemmel sikerült így érzékelni akkor a szemem miért lenne más?)


2. Lehet e túledzeni a chivel? Pl gyenge fájdalom érzése olyan pontoknál ahova a legtöbbször koncentrálom elmében az energiát.

2020. dec. 17. 18:26
 25/39 Grimfox ***** válasza:
65%

Minden régi vallás mélyén lapul egy kevés igazság. A gond az, hogy sok esetben nem ezt hangsúlyozzák ki, hanem azokat a részeket, amikkel embereket lehet irányítani. Ha a 22. válaszoló, akinek az előző kommentedet címezted katolikus, akkor nem ragaszkodik túlzottan a dogmákhoz, inkább sajátos hite van. A bibliában például az angyalok hírvivők, és az isteni akarat végrehajtói. Nem vigyáz minden emberre egy személyes angyal. Sem az ószövetségben nem mondott senki ilyet, sem Jézus nem mondott ilyet.

Amivel a 22. válaszoló szintén nincs tisztában, az az, hogy minden szertartás, rituálé mágia. Ami azt jelenti, hogy a keresztény rituálék, mint a mise, a keresztelés, az utolsó kenet, az ördögűzés, és a többi, mind mágikus szertartás. Ez nem igazán meglepő, mert a mágia eredetileg mindig a vallások rituáléja. A mágia mindig a vallási rituáléknál kezdődött. Egyes vallások engedik, hogy a nép is végezzen rituálékat, más vallások, mint pl a kereszténység, a zsidó, és az iszlám tiltja, Mózes tiltásaira hivatkozva. Persze lehet mágiával démonokkal is szórakozni, mert az eszköz, azaz a szertartás alkalmas rá. Mint ahogy arra is, hogy az ember a saját erejéből tegyen dolgokat. Ez az egyik ellentmondás a kereszténységben. Tiltja a mágiát, de a szentmise, a kenyér, és bor átlényegítése mágikus szertartás. Azt mondja, hogy az embert isten a maga képmására teremtette, de kizárja, hogy az emberben meglenne legalább egy kevés abból az erőből, ami abban az istenben van, akinek a képmása. Az édenből azért űzetett ki az ember a biblia szerint, mert ha az élet fájáról is eszik, hasonlatos lesz istenhez. " Ímé az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakasszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen:

Kiküldé őt az Úr Isten az Éden kertjéből, hogy mívelje a földet, amelyből vétetett vala."

Nem vagyok katolikus-vagy úgy általában vallásos-de sok dolgot olvasok. És a bibliát is olvastam. Ha az ember isten képmása, és bírja a tudást, ami hasonlatossá teszi istenhez, akkor önállóan, démonok segítsége nélkül is képes előhozni azt, ami a teremtése óta megvan benne. Ezért elég csúnyán le fognak pontozni, és be fognak szólni, de ez egyszerű logika. Más vallások nem is ferdítik el ezt a tényt, csak a három Mózesi eredetű vallás, és az abból származó vadhajtások.

2020. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 Grimfox ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva:

1.:A fizikai szemeddel csak a chi fizikai megjelenési formáját láthatod. Ez az a halvány burokszerű dolog, amit a testfelszíned közelében látsz. Az aura belső rétege. Ha a fizikai látás érzete összekapcsolódik a szellemi látáséval, ami az elméd "látása", akkor jön létre az a jelenség, amit tévesen tisztánlátásnak hívnak. Akkor látsz olyan dolgokat, amik nem rendelkeznek fizikai valóval, tisztán a chi valamelyik formájából állnak. Például az aura nem fizikai rétegei. Erre nincs szükség a gyakorláshoz, amennyiben már tudod érzékelni a chi áramlását. Ha irányítani is tudod, akkor pláne. Az összekapcsolódást nem igazán lehet erőltetni. Ez alkati kérdés. Van akinek magától összekapcsolódik, van akinek gyakorlással kapcsolódik össze, és van aki nem tudja összekapcsolni a fizikai, és szellemi látását. A kettőt külön természetesen tudja használni, de nem kapcsolódik össze egyetlen érzékeléssé. Általában ez utóbbi hasznos, mert könnyebb két külön érzék között váltani, mint szétválogatni a kevert érzékelésből, hogy mi honnan származik.

2.:Igen. Lehet túledzeni a chivel, mint bármi mással is. A chikung gyakorlás célja, hogy ezt megakadályozd. Amikor áramoltatod a chi-t a testedben, különböző csatornákon át áramlik. Az ujjak végein, és a tenyér közepén a belső szervekhez kapcsolódó csatornák vannak. Ezek túlterhelése a belső szerveknek sem előnyös. Egy egészséges test ki tudja egyenlíteni ezt, de biztonságosabb, ha az ember tudja, mit, és hogyan használ. A tenyér közepe például a szívburokhoz kapcsolódik. A túlterhelése a szívburkot, és a szívet is túlterheli. Ugyanakkor esetedben még valószínűbb, hogy a fájdalmak, kellemetlen érzetek a megnövekedett áramlás miatt napvilágra került blokkoktól származnak. Az említett csatornákban az életerő bizonyos pontokon megrekedhet, vagy panghat. A gyakorlás kezdetén az átfolyó erő előbb megakad ezekben, kellemetlenséget okozva, majd ahogy kitágulnak a csatornák, ezek a blokkok feloldódnak. A feloldódás, és a blokkok is okozhatnak fizikai tüneteket a testedben. Például a kézen való gyakorlás kihat a szív, vékonybél, szívburok, és vastagbél meridiánjaira, ezek a szervek tüneteket mutathatnak, ha elzáródás van a meridiánjaikon. Fokozatos gyakorlással, vagy a kiegyenlítés megtanulásával a problémák elkerülhetők. Kiegyenlítés például, ha minden gyakorlás után a köldököd alatti pontba gyűjtöd a chi-t addig, amíg már nem érzed a kezedben, vagy máshol a bizsergést, meleget, azaz a többlet chi-t. Ez a legegyszerűbb módja. A hatékonyabb módszerekhez kell egy kis tanulás, nem megy intuitíve.

2020. dec. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Ezt a fajta chi-t megtanulhatod szabad szemmel valamennyire látni, egyfajta ezüstös-szürke páraként, vibrációként. Ezt úgy is hívják, hogy "köd chi"-

Burokként veszi körbe az embereket és a (tárgyakat), ez áramlik az emberi test meridiánjaiban -energiacsatornáiban-. Fokuszálatlan tekintettel kell nézni, -lehet egy világos háttér kezdetben segít- aztán rááll a szemed.


Ha a chi akadálytalanul áramlik a meridiánokban, akkor nincs fájdalom, de sokféle érdekes-más érzet lehetséges. Fájdalom akkor lehet, ha elzáródások, blokkok vagy részleges elzáródások vannak ezekben a pontokban, eljut oda a chi, de nem tud teljesen átjutni.

A túledzés a végtagok pontjain nem hiszem hogy gond lenne, a fejben kell óvatosnak lenni, a túl sok chi -helytelenül gyakorolva- a fejben kárt okozhat. Alapszabály, hogy a gyakorlás után mindig vidd vissza a chi-t a köldök mögé az alsó tantienbe a tudatod segítségével, a kezeiddel-tenyereiddel kísérve-segítve. Ha érzed hogy a fejedben van, esetleg nem tudod lehozni, paskolással ütögesd végig tarkódtól a homlokig, és vezesd le elől, plusz gondolatban gyűjtsd a chi-t a nyáladba, és nyeld le az alsó tantienbe, a köldököd mögé.

A fejben és a szívnél nem jó sok chi-t hagyni.

Tényleg fontos, hogy miután felerősítetted és érzed a chi-t, ne találomra gyakorolj, mert okozhat komoly problémákat.

2020. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Ennek a csikung rendszernek a megismerését javasolnám, valós és biztonságos, és nagyon messzire el lehet jutni vele, Magyarországon is sokan tanítják.

[link]

2020. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Igen akkor a válaszod megmagyarázza azt is hogy miért van az hogy napi több gyakorlás után van hogy azon a napon belül már csak attól bizsereg a tenyerem hogy rágondolok. Semmi chivel kapcsolatos gondolat csak rágondolok a tenyeremre és elkezd mindkettő (bal oldali picit jobban) bizseregni.

+ pl ha a talpamra koncentrálok vagy lényegében bárhova máshova és úgy kezdek a levegőben játszani a jobb kezem ujjaival vagy akár már azt is szoktam hogy belemarkolok a levegőbe és valamerre elhúzom az öklöm akkor máris elkezdem érezni az ellenkező kezem tenyerében és kicsit rá kell koncentrálnom hogy ne érezzek ott semmit.


De akkor lényegében úgy értelmezem hogy a chi látást is tudatosan kell gyakorolni ahhoz hogy a vizuális érzékelés is működjön (tehát nem lehetetlen).

2020. dec. 17. 19:48
 30/39 A kérdező kommentje:

Koborlo1 akkor valamire ráérezhettem mert én is valamiért ösztönösen úgy gondoltam hogy nem fókuszálok a kezemre miközben megpróbálom látni a chit. :D


De ez a nem ráfókuszálás csak addig kell amíg nem látod vagy nem biztos hogy látod vagy az 1értelmű tapasztalás után és az aztán lévő gyakorlás után is csak fókuszálatlanul lehet majd látni?


Ba***us írás közben leálltam kicsit gyakorolni (jobb kéz ujjak bal talp) kb 30 másodpercig próbálkoztam először el kellett "csitítanom" a bal tenyerem de utána megéreztem a talpamon is. Remélem ilyen gyors lesz a látás is és utána a psiwheel megmozdítása.


Elnézést a sok kérdésért de nem tudom hány agykontrollos Balogh Bélás stb videót láttam + most olvasom Bélától a 4. könyvet és mindenhol csak sejtelmes utalások szerepelnek + személyes történeteket mesélnek el. Lényegében ahogy nálam az "ábra mutatja" a gyakori kérdésekre kell feljárni azért hogy olyan gyakorlati tanácsokat kapjon az ember amivel valóban meg tud indulni valamerre az úton. Ezúttal is köszönöm.

2020. dec. 17. 20:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!