Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ha valakinek nincs egy határoz...

Ha valakinek nincs egy határozott jövőképe, vagy vágyszinten egy helye a világban, akkor a vonzás törvénye is csapongva fog nála működni?

Figyelt kérdés

Kb. mint egy hajósnál, aki nem tudja, merre is akar menni, jobban mondva legszívesebben egyszerre menne minden irányba, mert rengeteg szigetet felfedezne. Ilyenkor bármilyen szelet kap, egyik se lesz neki jó, csak vegetálni fog a vízen, hol erre tekerve a hajókormányt, hol arra.

(Itt nem is konkrét, gyakorlatias célokra gondolok, hanem egy általános hangulatról, énképről, világképről, ami jó esetben adni szokott egyfajta jelleget az ember lényének, életének.)



2021. febr. 23. 12:35
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Szövegértés, szövegértés! Én olyat nem írtam, hogy szerintem a pszichológia áltudomány, olvasd csak el még egyszer! ;) Az f betűs szavakat viszont kéretik hanyagolni!
2021. febr. 23. 18:11
 22/23 anonim ***** válasza:

Amúgy a vonzás törvényéről kb. annyit, nem tudom, hogy létezik-e vagy sem, de az tuti, hogy nekem sokszor váltak valóra már a gondolataim. Ennek pont az a lényege, hogy ne vágyj túlzottan semmire, nem úgy mint ahogy az egyik válaszoló írta, mert azzal pont az ellenkezőjét éred el. Ugyanis azzal a hiányt erősíted magadban, így max azt fogod még jobban bevonzani (pl. ha valaki görcsösen próbál magának párt szerezni, nem fog sikerülni neki, mert a hiányára fókuszál, és a magányra).


Én pl. régen sokszor elképzeltem az álommunkahelyem, és hihetetlen volt, amikor megkeresett egy ismerősöm, akivel évekkel azelőtt találkoztunk utoljára, hogy nem érdekelne egy állás. Mondom, de, persze, nem múlik rajta semmi, ha megnézem. És összejött! Olyan munkahelyen dolgozom azóta is, amilyenről ábrándoztam. A pályafutásom elején történt ez szinte. Minden ismerősöm azt mondta, hogy baromi szerencsés vagyok.


A masik ilyen, hogy volt az életemnek egy nagyon rossz szakasza, amikor gyászoltam egy szerettem, és borzasztó magányosnak éreztem magam. Volt egy pont, amikor már elegem lett az egészből, és elképzeltem, hogy egy boldog, szeretettel teli kalcsolatban vagyok, milyen jó is az, már rám férne. Addig semmi sem akart összejönni. Ezután ismertem meg a páromat, rá kb egy hónapra, és pontosan egy ilyen kapcsolatot képzeltem el, amilyenről előtte álmodoztam.


Persze ezek lehetnek pusztán véletlenek is, de nagyon sokszor azt érzem, hogy az élet pontosan azt dobja elém, amire szükségem van, még akkor is, ha éppen az egy negatív dolog, mert akkor tudom, hogy abban kell fejlődnöm.

2021. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
nem ertek egyet, en is utalom a "szakosodast", ezert nem mentem egyetemre mert oke hogy erdekel ez meg ez, de nem olyan szinten hogy ezer masik szart is ramkenyszeritsenek ami nem erdekel... az eletben is igy vagyok mint a kerdezo, olyan sok mindent kiprobalnek, es olyan rovid az elet, meg vannak dolgok amik azert mar korhoz kotottek, meg tul koran vagy mar tul keso. En azt csinalom hogy mindig csak egy dologra gondolok, es ha az megvan majd keresek egy kovetkezo vagyat. Es igy mar annyira nem is stresszes. Hulyeseg a fontossagi sorrend, minden fontos ... Csak ne araszd el magad mert a pozitivsag stresszbe fog atmenni
2021. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!