Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Okkultizmusban jártas személy...

Okkultizmusban jártas személy mesélne nekem Beliálról?

Figyelt kérdés

Ezo, spirituális témákban úgy érzem, vagyis úgy éreztem a mai napig, hogy képben vagyok. Olyan formában várnék válaszokat, hogy ki Ő, kik vannak még mellette, hogyan van jelen az asztrál világban, akár az eredete is érdekelne.

Megkérnék mindenkit, hogy, mint tárgyilagos infó átadás kezelje a témát. A kérdésre vonatkozó véleményeket, (értem itt ez alatt, ami nem a kérdésre kapcsolódó válasz, vagy nem a témájához) azt mellőzzük.



2021. ápr. 10. 19:48
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Szerintem senki sem tudhatja biztosra, hogy mi volt előbb. A Bibliába foglalták bele a tapasztalataikat, vagy a Bibliában leírt dolgokat magyarázzák be maguknak. És ez csak két opció. Nagyon sok mindenre felhasználta az Egyház a meglétét. Talán mindenki tudna mondani egy olyan tézist, amiről már hallott..

Tehát ezért akartam kizáró oknak.

2021. máj. 7. 17:05
 32/34 anonim ***** válasza:

Nem világos a levezetésed. Egyrészt, maga a Biblia régebbi mint a katolikus egyház (már ha a katolikus egyházat "az Egyház" alatt), másrészt a nagy okkultisták, misztikusok szintén merítettek innen-onnan, azt írtad, hogy a keresztény szövegekben nagyon sok mindent nem tudsz elfogadni, és szerinted pár okkultista sem feltétlen, de pár másik okkultista pedig kifejezetten onnan (is) merített és annak a keretein belül munkálkodott, ebbe a kontextusba emeltek át bizonyos tanokat más tradíciókból.


Ismered Louis-Claude de Saint-Martint és Jean-Baptiste Willermozt? Az ő munkásságuk eredménye martinizmus (a keresztény misztika, az ezoterikus kereszténység és a gnoszticizmus egy formája).

Vagy ismered Johann Valentin Andreaet, aki Rózsakeresztesek alapítója (ami egy a gnoszticizmusra épülő „evangélikus-keresztény-ezoterikus” iskola).


Ezek az okkultizmusban igen csak jártas személyek (és vannak mások is) megértették, ostobaság lenne aláásni az első igaz kinyilatkoztatást, és ezért felhasználták azt és prófétáit a saját tanuk érvényességének alapjául. Azt hiszem, hogy Mózesben és az őt követő prófétákban, és méginkább Jézusban több van mint ami a látszat.


A titkos ezoterikus tudás amit a nyugati és egyes közel-keleti okkultisták tulajdonítottak pl. Mózesnek, Salamonnak és Jézusnak igen csak jelentős. Elég csak bele gondolni, hogy mennyi irat maradt fent ami ezt bizonyítja, grimoárok, apokrif bibliai iratok, mint a Harba de‐Moshe, Mózes hatodik és hetedik könyve, Salamon Kulcsai (Claviculae Salomonis), a Lemegeton avagy Salamon kis kulcsai, a tág kabbalisztikus irodalom, a sok apokrif evangélium, stb.


Nem biztos, hogy a katolikus egyház, vagy a hit gyüli, vagy a Jehova tanúi dogmás szűklátókörű szemszögén keresztül kell nézni a judeo-keresztény tradícióra, mert akkor olyannak fog látszani mint amilyennek most látod. Ezért van, hogy sok ember olyasmit keres az ezotériában amit nem talál a keresztényben, pedig sokszor amit keres ott van előtte, látja, de nem veszi észre. Talán érdemesebb lenne az olyan nyugati okkultisták és misztikusok szemszögéből akik megértették és alapoztak rá.

2021. máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Én tényleg le voltam ragadva ott, hogy a Bibliának az eredeti verziójából semmi nem maradt, és az is kételyes. Igen, a tudásom, ahogy látom az Egyházat jobban hasonlít azokhoz, akik az ezotériát a tévés jósnőkhöz hasonlíták.

A kiindulópontokat amiket adtál, azt is köszönöm. Utánna fogok olvasni mindennek, amiket leírtál!

2021. máj. 7. 18:47
 34/34 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen. :)
2021. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!