Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehetséges a démon idézés?

Lehetséges a démon idézés?

Figyelt kérdés

Ha lehetséges,akkor miként kell tenni,és mik a következményei? Van olyan is amikor a Démontól lehet kérni valamit?

Eléggé hülyén hangzik de érdekel a válasz,trollok pls dont hurt me



2021. jún. 9. 12:36
1 2 3
 11/29 Grimfox ***** válasza:
100%
Ami tényleg démon, az nem ad, csak elvesz. Akkor is, ha magad adod, akkor is, ha nem akarod adni. Ami áldozatot fogad el, vagy felajánlást, ajándékot, és cserébe valamit tesz, ami neked előnyös, vagy szerinte neked előnyös, az nem démon, hanem valamilyen más szellem. A démonnak nem érdeke, hogy bármit is adjon, és mivel nem is kell adnia semmit, hogy elvehessen valamit, ezért nem is teszi. Nem is biztos, hogy egy tökéletesen önző létforma érti a csere, vagy alku koncepcióját. Még ha értelmes is, megeshet, hogy akkor is tökéletesen idegen az egész lényétől bármi hasonló fogalom.
2021. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Oh,és van olyan szellem,amitől lehet kérni valamit? Nem ingyen gondolom hanem mondjuk áldozat,vagy ilyenekért
2021. jún. 9. 17:36
 13/29 Grimfox ***** válasza:
100%

Kell hogy legyen. Ezeket régen még istenekként is tisztelték. Van ahol ma is. A gond ott kezdődik, hogy hogyan találod meg, honnan fogod megtudni a megfelelő rítust a kapcsolatteremtéshez, és honnan fogod tudni, mit kíván cserébe a segítségért? Gondolom nem látod/hallod még a sima, kisebb szellemeket sem, nemhogy az olyan "nagyokat", amik képesek ilyesmire.

Ha olyan szellemről van szó, akit istenként tisztelnek jelenleg, még van esély ezek nélkül is, de ha csak önállóan próbálsz keresni valamit, és megidézni, az nem sok reménnyel kecsegtet. Általánosan elmondható, hogy könnyebb saját erődből elérni azt, amit akarsz, mint hogy idézés, és áldozat útján kérni egy külső erőtől.

2021. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyen formában képzeled a démont? És nálad lehet jó entitás, vagy a keresztyén eszmerendszert éled? Mert nagyon nem mindegy mit vársz és mi jön.
2021. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Én csak annyit vallok hogy van Isten,van Sátán,van jó van rossz,ennyi. Isten és Sátán ezeket szimbolizálják. És mivel még nem láttam Démont,valami erőként képzelem el,érted. Mintha a karma lenne,csak ez nem tesz jókat.

És igazából annyi hogy segíteni szeretnék egy nagyon de nagyon jó barátomnak mert aggódok miatta,és mivel az imádkozás és ez között nincs sok különbség,de ezt valamiért hatásosabbnak gondolom.

2021. jún. 9. 18:29
 16/29 Grimfox ***** válasza:
100%

Hát...ha segíteni akarsz, bármilyen formában, akkor a démonok nagyon nem a megfelelő "eszközök".

Tételezzük fel a középkori démonológia alapján, hogy hozzád viszonylag hűséges a démon, akivel lepaktálsz. Akinek segítséget akarsz küldeni a démonnal, ahhoz viszont nem hűséges, mert tőle nem kapott semmit, nem része a szertartásnak. Megkapod amit akarsz, de egyúttal egy démont szabadítasz a barátodra. A démon pedig, miután elvégezte, amit neked ígért, szabadon árthat a barátodnak, mert a kívánságod teljesítése közben közel férkőzött a barátodhoz. Ha közel tud férkőzni, onnantól azt tesz, amit akar. Persze nem így működik, ez a közhiedelem alapján elképzelhető eredmény.

Egy valódi, tényleges démon persze nagyobb eséllyel ártana neked, és nem csinálna semmit, amire kéred. Ha még utat is nyitsz neki a barátodhoz, akkor ártana neked ÉS a barátodnak is. Miért elégedne meg veled, és azzal, amit tőled megszerezhet, ha könnyen hozzáférhet még egy emberhez, amiben még segítséget is kap tőled.

2021. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Oh,értem. És ha esetleg szellemet idéznék? Nem kisértetre gondolok,csak nem tudom máshogy hívni őket,maximum "kedves démonnak" de az hülyén hangzik :D

Szóval egy olyan lényt,aminek felajánlhatok valamit,cserébe segít a barátomon? És ezt ha meglehet csinálni,hogy?

2021. jún. 10. 15:05
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Szellemet se idéznék a helyedben. Mivel nem értesz hozzá, nem tudnád őt kezelni. A szellem alapvetően nyugtalan lesz, mivel nem érti, miért háborgattad meg. Meg ha nyitsz egy kaput a másvilágra, könnyen lehet hogy nem egy szellem hanem egy ártó démon jön át.
2021. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Grimfox ***** válasza:
Ha nem tudod megmondani, hogy az jött e, amit hívtál, akkor nagyon rossz ötlet próbálkozni. Az pedig nem bizonyíték, hogy a szellem "azt mondja" hogy ő az. Az idézés olyankor opció, ha képes vagy felismerni, hogy ami megjelent, az az e, amit hívtál. Szerintem ne idézéssel próbálj segíteni a barátodnak. Amúgy a barátod tud róla, hogy segíteni akarsz neki? Ha nem tud róla, vagy nem akarja, hogy segíts neki, akkor nem csak az idézés ellenjavallott, hanem bármi más is. Nem igazán szabad olyat tenni, amit a másik nem akar. Még ha segíteni akarsz is vele. Ha így teszel, nem a barátodnak segítesz, hanem a saját önteltségedet elégíted ki. (ez alól kivétel lehet, ha az illető döntésképtelen, mert nincs eszméleténél, vagy hasonló módon akadályoztatva van a szabad döntéshozatalban) Szerintem kérdezd meg, hogy kér e segítséget, és ha igen, akkor szerezz, vagy csinálj neki amulettet, vagy talizmánt, függően attól, milyen segítségre van szüksége.
2021. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Jelenleg fájdalmai vannak,már pár hete,és még mindig rettenetesen fáj a feje. Tudja hogy segíteni akarok,és nem utasította el. És ezzel szerintem nem tudok ártani,maximum nem fog használni,orvosok írják neki a gyógyszert de semelyik se segít neki. És akkor kitől kérhetek segítséget? Médium,vagy szellemidéző? (Igen,hülyén hangzik,tudom,de mindenre van esély:) )
2021. jún. 10. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!