Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Tribecsi akták?

Tribecsi akták?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár napja vettem egy könyvet ami elvileg igaz történet alapján íródott. Jozef Karika: A hasadás. Nem tudom ismeritek e a szlovákiai tribecs hegységben játszódik. Rengeteg különös és megmagyarázhatatlan eltunések történtek ott. Olyan ember is van aki eltünt majd 3 hónap múlva előkerűlt teljesen bekattanva megmagyarázhatatlan égési sérülésekkel stb.

A könyv lényege hogy Jozef Karikát magát az írót felkereste egy férfi aki elmesélte a saját történetét melyben végül tribecsben kötöttek ki és elég durva dolgok történtek szinte felfoghatatlan. Olyan mintha más dimenzióba lépne át az ember ami nem sokban de különbözik az eredeti dimenziónktól.

Ajánlom a könyvet ha még nem olvastatok. Engem teljesen beszippantott ez az ügy. Akit érdekli vagy esetleg már ismeri és érdekli vegye fel velem a kapcsolatot. Fő célom egy tribecsi túra szervezése.



#Tribecs #Jozef Karika #A hasadás #Eltunesek
2021. szept. 18. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hasadék?

Nem igaz történet alapján készült, sajnálom. Elmegyógyintézeti akták alapján, amit kiszíneztek egy regényben, hogy érdekes legyen


Az beteg megszökött, aztán nem tudta magát ellátni és megtalálták. Bolodan zárták már be sajnos.

[link]

2021. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De a hasadék igen auto correct bocsánat látom vagy kétszer is leirta ugy mindig kijavitja🤦🏽‍♀️

És a többi eset?

2021. szept. 18. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a könyv lényege, hogy nem lehet tudni, mennyi a valóság és mennyi a hamisítvány. Bár a lábjegyzetekben vannak működő linkek, szóval egy része ellenőrizhető, de maga a könyv is leírja, hogy minden leírt eset lényegében egyetlen egy bloggerhez vezethető vissza, szóval simán lehet egy jól sikerült urban legend.


Egyébként én afelé hajlok, hogy a szerző kreálmánya az egész (annak mondjuk nagyon hatásos - én a Blair Witchet is szerettem annak idején). Még a regény eleje hihető, és tök jól alá van támasztva a linkekkel, egészen behúzza az embert, de a vége nekem teljesen agyonütötte az élményt az utószóban. A "leírtam és nem nézek utána, mostantól semmire nem válaszolok" jellegű lezárás teljesen hiteltelenné teszi a szememben. Ha ugyanis érdekelte annyira az írót a történet, hogy könyv szülessen belőle, akkor valamennyi kutatás igenis kell, hogy legyen mögötte, még ha egy idő után visszakozik is. Nekem így olyan, hogy bedobta a gumicsontot és kiszáll - enélkül sokkal erősebb lett volna az élmény (nekem legalábbis).


Egyébként én szlovákiai magyar ismerőst kérdeztem a dologról, mikor olvastam, ő azt mondta, nem hallott Tribecsről még ilyen vonatkozásban.

2021. szept. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát nyilván semmi sem biztos amég nem mi tapasztaljuk soha nem lehet tudni.

Esetleg nem tudsz valakit akit/akiket érdekelni majd a jövőben egy tribecsi túra?

2021. szept. 19. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég régi a kérdés,most találtam.

Sajnos fikció a könyvnek a 90%-a.

Van egy legenda amit kiszinezett az író,ennyi


Én Szlovákiában élek a Tribecstol nagyon durván 90 km-re,és soha nem hallottam,hogy valaki megkattanva került volna elő onnan.

Pláne nem olyat,hogy éjjel körbe körbe mászkált volna nem találva a kiutat.


A könyv nekem is tetszett,többször is olvastam,és még biztos el is fogom,de tényleg csak kitaláció.

2023. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és par embert ismerek aki voltak túrázni ott,és még élnek,visszajöttek.
2023. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!