Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Wicca Magyarországon?

Wicca Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy pár hónapja kezdett el érdekelni a ,,mágia”, okkultizmus és a wicca vallás.

Mivel még elég kezdő vagyok, az lenne a kérdésem, hogy van e valaki aki mélyebben benne van ebben a témában? Tudna esetleg könyveket, fórumokat ajánlani? Szívesen levelezek is!



2021. okt. 9. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

Nincs.


A válasz 100%-ban hasznos.

2021. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Grimfox ***** válasza:
97%
A wiccában nem vagyok benne, de a mágia, okkultizmus érdekel. Ilyen témában tudok könyveket ajánlani. Wicca mágiával nem foglalkozok, abban nem tudok segíteni.
2021. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
96%

[link]


Én inkább az LHP-t (bal kéz útja)követem mint az RHP-t, de szerintem a legtöbb infó ami érdekelhet fent van a weboldalon. A wicca lényegében egy eléggé "gulyás" irányzat, tehát mindent bele tettek ami tetszett nekik, pogány istenek, hagyományok, és még a kereszténységből is vettek át dolgokat, tehát talán nem a legjobb spirituális irányzat, de szíved rajta mi tetszik. Ha a természet vallás vonala miatt érdekel, érdemes a sámán hitet, az animizmusba is bele ásnod magad, és sok angol nyelvű cikket, fórumot olvasnod a ceremónális mágiáról is, mert abból is sokat merít. Illetve ott van még az alkímiai vonulata is, ha végre megtalálom és érdekel, be linkelek szerzőket is akiknek érdemesebb a műveit elolvasnod ezzel kapcsolatban. Fórumból csak egyet ismerek ami elég hasznos, hát ha megtalálod ott is amit keresel. :) [link] . Illetve itt van még egy weboldal, bár nem wicca de a mágia útjával foglalkozik nagyon sokat, és rendkívűl jól össze van rakva : [link]

2021. okt. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A wiccának több irányzata is van. Érdemes ennek utánaolvasni, mert egyrészt nincs mind jelen a térségben, másrészt, ahogy más vallásoknál is, itt is vannak értelmezésekben, filozófiában eltérések.
2021. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a bal kéz ösvényét járom.de nem a Wicca mágia tanulmányozása révén jutottam el ide.Okkultizmus spiritizmus érdekelt, ami tudást így kaptam az sarkallt arra hogy ezt a magam javára fordítsam.

Nagyon hosszú évek óta ez határozza meg az életem, amit akartam önmagam szolgálata által elértem.

2021. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szuperek vagytok, tok hasznos dolgokat írtatok!

2021. okt. 9. 17:55
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szívesen máskor is.
2021. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Lottószámokat tudtok jósolni?
2021. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
Én tudok.
2021. okt. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
9, skandi számok jöhetnek. Ha nyerünk felezünk.
2021. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!