Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Magyarországon működik még a...

Magyarországon működik még a Wicca vallás?

Figyelt kérdés

Évek óta vagyok wicca, pontosabban pár éve lelkesen műveltem, és olvasója voltam a hivatalos wicca honlapnak. Viszont kb. másfél év kimaradt, mert valahogy nem voltam ráhangolódva, pár hónapja próbálom újra éleszteni.

Megdöbbenve látom, hogy az egyház megszűnt, helyette wicca egyesület van, de a fórumuk kihalt, a privát leveleimre nem válaszolnak, szóval úgy tűnik, gyakorlatilag megszűnt az egész, a pár éve működő wicca (nem hivatalos) weboldalakat is kitörölték a készítői.


Léteznek még wiccák Magyarországon?



2013. jún. 4. 12:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
9%

wicca csak akkor lehetsz ha egy coven be felvételt nyertél, a tanulóéveidet jól teljesíted és teljes értékű tag leszel, addig csak növendék vagy.

utána felavatnak, de attól függően épp az a coven milyen jellegű spiritiszta eszmékhez vonzódik, mert sokféle van.

a legtöbb szexkultusz alapú, én meg egy lelkes kutatója vagyok a témának.

2013. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
14%
ÉN WICCA VAGYOK
2013. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

2es

és melyik covenben vagy?

milyen ünnepségeket csináltok, ki a coven vigyázója/felügyelője?

2013. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem vagyok "szexkultuszú wicca" - az ilyenek egyébként nem wiccák, csak ürügyként mondják magukat vallásosnak, igazából burkolt swinger klubb:((. Egyáltalán nem kötelező meztelen rítusokat végezni (régen valóban volt ilyen, de semmi köze a szexhez, ez afféle "égi ruha", ami a könnyebb energia áramlást segítette, de ma már nem szokás. Magyarországon egy jegyzett covenben sincs ilyen, ha van, azok kamusok.

Sosem tartoztam coven-hez, szerettem volna, de nem találtam, csak egy wicca baráti kört, de az is feloszlott.

Egyébként nem kötelező coven-ba menni, hiszen jóformán lehetetlen találni elhivatott embereket, akik befogadnak, a legtöbb magyar wicca magányosan végzi.

2013. jún. 4. 14:22
 5/33 anonim ***** válasza:

A honlapjuk többé-kevésbé aktív.

Tény, hogy messze nem annyira, mint tíz évvel ezelőtt.

2013. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
16%
Hát pörsze.A szomszíd Vicát mindenki műveli.
2013. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%
Olyan sok vallás van M.-on,mért éhezel épp a wiccára?
2013. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
13%
Én ica vagyok,pestrűl.
2013. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Azért, mert számomra ez a vallás áll a legközelebb. Mindíg is a természet vallások érdekeltek, ugyan eredetileg Katolikusra kereszteltek, de nem találtam meg benne azt, amit kerestem. Sok vallást feltérképeztem, de a Jehova tanúi, Hitgyüli, és társaik csak vissza riasztottak a merev dogmatizmusaival.

A Wicca-nal volt "hazatalált" érzetem, ezt érzem magamhoz a legközelebb. De jó volna másokkal megosztani, mert úgy sokkal hatékonyabb lenne a hitgyakorlás.

2013. jún. 6. 22:49
 10/33 anonim ***** válasza:
32%
Azért azt mondjuk jó lenne eldöntened, hogy most a zsidó-keresztény egyistenben hiszel, vagy elfogadod a wicca vallás isten-istennő kettősét, mert elég érdekes jószággal találkoztam már, akik ugyan wiccának vallották magukat, de azért csak Jézushoz akartak közelebb kerülni. :D
2013. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!