Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Csak ember képes manifesztálni...

Csak ember képes manifesztálni vagy képesek rá a csimpánzok, bonobók, gorillák, delfinek, varjúfélék, ormányosok is?

Figyelt kérdés

Soknak saját nyelve van, elég bonyolult dolgokat kommunikálnak egymással, képesek művészeti alkotásokat létrehozni, valamelyik faj bizonyos emberi nyelv elsajátításra is képes, pl. jelbeszéd.

Ők is hozzáférnek a titokhoz és képesek bevonzani dolgokat vagy manifesztálni, ami elképzelnek?

Tudnának esetleg varázsolni is? Pl. átkokat létrehozni?



2022. jan. 9. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem. Hisz nekunk embereknek ontudatunk van illetve magas az intelligenciank is. Az allatok is okosak persze de pont ez kulonboztet meg minket toluk. Ok nem tudnak atkokat letrehozni. Nem ugy kommunikalnak egymassal mint mi emberek. Nem tudnak ugy gondolkodni.
2022. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1-es én azért ezzel disputáznék. A csimpánz képes az eszköz használatra, a delfin agya fejlettebb mint az emberé, és felderítéshez is használták régen a katonák, magyarán ha nem lenne öntudata nem tudna bonyolult feladatokkal megbirkózni és e mellé társul egy ultrahangos szonár készlet is,hang alapján tudják ki hova tartozik, mindnek van egy jellegzetes fütty jelzése, a varjúfélék is képesek az eszköz használatra, az ormányosok tudatosan vigyáznak egymásra, a beteg társaikat körbe veszik és segítik, sőt másik matriarkális család sárba ragadt elefánt baby-jén is segített egy másik elefánt matriarka és azon család többi tagja, és aztán visszaterelték a saját családjába, és mindehhez azért kell lennie öntudatnak. A kis kedvencek képesek megsértődni mi ez ha nem öntudat? Vannak tanult viselkedési mintáik, és pavlovi reflexük is, de természetes közegükben is pl. szurikátáknál mindenki tudja hol a helye, mi a szerepe a családban, a farkasoknál van alfa, béta szerep, és mindegyik világosan tudja, hogy az a másik nem alfa, hanem béta és a vezér az alfa. Ez szerintem nem csak ösztön.


Az öntudat fogalma:


Egyénnek v. közösségnek világos tudata saját mivoltáról, lényéről, szerepéről, értékéről; tudatosság.


Tulajdonképpen manifesztálta magának a kaját a csimpánz aztán rájött, hogy a bottal előbb jut bizonyos kajákhoz.


Az állatoknak szerintem hatékonyabb lenne a manifesztációjuk, ha tudnának manifesztálni, mert ők már valóban azt képzelik, hogy megvan a kaja, és nem stresszelnek rá.

2022. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Manifesztálás =

kigondolom + teszek érte

2022. jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as szépen összefoglalta képletben amit én hosszabban írtam.


2-es vagyok.

2022. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó mondatom azért írtam feltételes módba, mert lesz aki nem hiszi el, hogy az állat is képes arra, amit 3-as képletben írt.


Szóval szerintem az állat is képes a manifesztációra, összetett logikus gondolkodásra is.

2022. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2,4,5-ös vagyok.
2022. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Illetve azt is akartam írni, hogy ha tudnák, hogy az amire vágynak és ennek érdekében a vágyukat cselekedetté teszik pl. rájön, hogy a bottal kajához lehet hozzáférni, az manifesztáció, akkor hatékonyabbak lennének az embernél, de így is hatékonyabbak,mert az állatok nem úgy gondolnak a vágyukra mint az ember. Az embernek ha van egy vágya, akkor ha rágondol, akkor nagy többség rá is stresszel és nem úgy kezeli, hogy tök jó én ezt meg fogom valósítani, és minden percét élvezi. Hanem mantrázik, hogy ez kell, de igazából a cselekedethez való lehetőségeket nem veszi észre csak lassabban vagy hosszabb idő után, amikor meg már lehet hogy úgy van vele, hogy áh nem is kell, vagy nem úgy fogja élvezni annak megvalósítását. Szerintem érdemes a kisgyerekektől és az állatoktól ilyen téren példát venni. Pl. ha valaki meg akar tanulni valamit, akkor ne stresszeljen rá. Hanem keresse az interaktív tanulási lehetőségeket és hatékonyabb is lesz, mert profin fog emlékezni rá, magyarán profi lesz abban amit megtanul, és nem fogja elfelejteni.
2022. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os, 7-es vagyok.
2022. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!