Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan lehet rossz energiákat,...

Hogyan lehet rossz energiákat, esetleg rontást/átkot küldeni valakire?

Figyelt kérdés

A történet nagyon hosszú és a kályhánál kezdődik, szóval nem írnám most le az egész történetet. A lényeg, hogy van egy ember, aki rettenetesen nagy fájdalmakat okozott nekem, annak ellenére, hogy én próbáltam jó színben feltűnni előtte, több álmom megvalósíthatatlanná tette, nem utolsó sorban akkora szomorúságot, önbizalomhiányt és megannyi más rosszat okozott nekem, hogy felmerült komolyabban még az öngyilkosság gondolata is a fejemben. Teljesen összetört, hatalmasat csalódtam, az meg az egészben a szikra volt, hogy az egész igazságtalanul történt.


Szeretnék erre az illetőre rontást küldeni. Nem azért, mert én gyűlölném őt, én nagyon szeretem az összes embert, egyszerűen csak az igazságérzetem és saját magam is úgy érzem, hogy szeretnék adni, legalább egy kicsit abból, amit ő okozott nekem. Hatalmas traumaként éltem át.


Több gyakorlat is érdekel, akár magyar is (pl. rábaközi hagyomány), de írjátok le részletesen, hogy kell csinálni, mit eredményez, mennyire veszélyes és hogy honnan ered!


Mit csináljak? Nagyon tanácstalan vagyok... Egyáltalán csináljak valamint, vagy egyszerűen bízzam Jóisten gondviselésére és tökéletességére, illetve a sorsra/karmára?



2022. márc. 25. 23:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Megértelek. Tudom mit érzel, mert én pont ugyanezt érzem. Az a baj hogy nem értünk az átokhoz, sem a rontáshoz, és nagyon rosszul is elsülhet a dolog. Ránk nézve veszélyes, nem arra akit meg akarsz átkozni. Viszont lehet, hogy én mégiscsak teszek egy próbát. Engem ugyanúgy súlyosan sért egy illető, mint téged. De hidd el, ehhez érteni kell, és túl veszélyes. Mivel nem értesz hozzá, olyan negativ energiákat hozhatsz létre, amikről fogalmad sincs.
2022. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Tessék ezt érdemes lenne meghallgatnod, ma találtam, mert én is ugyanezen gondolkodom. : https://www.youtube.com/watch?v=-HkqOu5xKmw
2022. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
56%
Kedves Kérdező! Honnan gondolod, hogy a japánok ezt érzelmek nélkül tették. Ha valaki nem adta meg a tiszteletet, azt ott is önérzetből fejezték le. Hagyománya van a bosszúnak, ami harag, megbántottság nélül nem lenne. Előfordult olyan is, hogy emberektől elvárták, hogy öngyilkosok legyenek teljesen értelmetlenül. Meg is látszik a történelmi nyomás a japánokon, beléjük vannak ivódva a negatív érzelmek társadalmi szinten. Ott is ugyanúgy mögötte van a tetteknek az érzelem, csak a következményeket nem gondolják át, amikor a történelem során bosszúból ölnek. Ha japán legendákat elolvasol, egy csomó ilyen szellemet ír le, akik nem tudnak nyugodni a bosszú után sem.
2022. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"Hagyománya van a bosszúnak, ami harag, megbántottság nélül nem lenne."


Mondjuk onnan tudom, hogy a buddhista szerzetesek eleve kioltják magukból a három ártó lángot, ami közül az egyik az indulat.


A keleti ember nem bosszúban, hanem következményben hisz. Lásd a keleti vallások filozofikus részeit (pl. a taoista filozófia vagy a konfucianizmus). Tehát az okot nem a "válaszolóban" kell, hanem az azt kiváltó tettben.

2022. márc. 30. 17:36
 15/24 A kérdező kommentje:
Illetve eleve a szamurájkultúra az indulatokkal élesen szemben állt. Vegyük figyelembe, hogy egy nagyon vallásos, különösen buddhista, de más vallások által is befolyásolt rétegről beszélünk.
2022. márc. 30. 17:37
 16/24 anonim ***** válasza:
56%
A szamurájok között tényleg sokan zen és buddhista filozófia szerint éltek. közben viszont ők szolgáltak valakit és csatákba kellett menniük. Sokan azért haltak meg, mert nem akartak ölni, vagy eleve inkább elmentek szerzetesnek. tényleg távol állt tőlük az indulat, de amelyik bosszút állt annak igenis voltak indulatai, nem érzelemmentesen tette.
2022. márc. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

#16.

A buddhizmusban az érzelmek nem központi helyen vannak. Sőt, bizonyos japán, aszketikus, buddhista hagyományok (pl. Fuji-ko) el is kívánják őket törölni. A szerzetesek sem azért lettek öngyilkosok, mert depressziósak voltak, hanem mert ezt látták helyesnek.

2022. márc. 30. 18:13
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A filozófiai aspektustól függetlenül én értem mire gondol, és szerintem sem feltétlen van ellentmondás. Pl. engem is ért olyan sérelem, ami miatt az illető büntetőjogi felelősséggel is tartozott volna. Ez elévült, mert gyerekként, fiatalkorúként eszembe nem jutott érvényesíteni vagy ilyen útra terelni, más meg nem foglalkozott vele, akkor sem ha tudott róla. Tehát végső soron semmilyen felelősségre vonás nem történt, az illető él tovább mint Marci Hevesen. Ez sérti az igazságérzetedet, amúgy meg tehetetlen vagy, épelméjű emberként nyilván nem önbíráskodsz. Nem érzem már azt, hogy gyűlölném az illetőt, de a lelkivilágomnak mégis jót tenne ha valamiféle igazságszolgáltatás történne, vagy ennek az érzetét keltené. És én mondjuk semmilyen átkot nem szórtam, de szerintem jó érzés lehet valakinek ezt ilyen formában kiadni magából, és nem is érzem igazságtalannak. Ellenben itt a való életben nyilván nagyon sok objektíve nézve is igazságtalan dolog van. Ha van túlvilág, (nem vagyok kifejezetten hívő) akkor én látok kivetnivalót abban hogy valaki ilyen esetben onnan kér segítséget.
2022. márc. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én értem miről beszélsz csak ezzel az a baj, hogy nem működik a valóságban. Minimálisra lehet szorítani az érzelmi reakciókat, de a világról alkotott képe az embernek szinte csak érzésből áll. Amit helyesnek látok, azt azért látom úgy, mert úgy érzem. Az alapján érzem úgy, amit tanultam, tapasztaltam, láttam. Nem kell hozzá depressziósnak lenni, vallási meggyőződésből is gondolkodhat így az ember. Viszont ettől még nem biztos, hogy ez az egyetlen objektív és helyes döntés, mert egy ember ezt látja maga előtt, mert erre látott példát.
2022. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
akkor én nem látok kivetnivalót abban hogy valaki ilyen esetben onnan kér segítséget.**
2022. márc. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!