Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ha két ember két ellentétes...

Ha két ember két ellentétes dolgot manifesztál, akkor melyik fog megvalósulni?

Figyelt kérdés
Példaként egy ember azt manifesztálja hogy másnap essen az eső, egy másik meg azt hogy ne, akkor melyik teljesül? (Jó, a példa kicsit szar, de nem jutott eszembe jobb)
2022. ápr. 2. 14:39
1 2
 1/16 Grimfox ***** válasza:
100%
Elméletben vagy egyik sem, vagy azé, akinek tisztább a vizualizációja, és erősebb az akarata.
2022. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Vagy azé, aki az amúgyis esélyesebb időjárást akarja, ha azonos szintű a 2 ember.
2022. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Az én elképzelésem
2022. ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha létezne “manifesztáció” akkor minden ember ultra boldog, gazdag, egészséges, meg minden is lenne, nem? …
2022. ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Grimfox ***** válasza:
100%
4., nem igazán. Az embernek is, és az elérhető dolgoknak is vannak határai, korlátai. A manifesztáció csak egy régi módszer új megnevezése. A régi módszernél még ismertették a korlátokat, és a helyes szabályokat, ahogy sikert lehet elérni. A modern értelmezés nem szabja meg a határokat, és a szabályokat is elferdíti, hogy csalogatóbb, eladhatóbb legyen.
2022. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi a régi módszer és mi az új módszer?

Elvileg mindig pozitívnak kell lenni, nem szabad arra gondolni hogy valami nem sikerül, mert akkor ugye bevonzod a rosszat…

Valamilyen szinten hiszek is ebben amúgy, mert nekem ez mindig a negatív oldalról “sikerült”

Amit nagyon akartam, az nem jött össze, amit meg nem, az igen… vagy amitől féltem az is… de sajnos én nem tudok pozitív lenni, meg hülyének is éreznem ha a negatív életem ellenére pozitív lennék. Valóban lehet ebben valami

2022. ápr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire van neve a régi módszernek, mert ez nem egy külön dolog volt, hanem bizonyos rendszerek része.

A pozitív érzelmi hozzáállás segít. Rengeteg erőt önt abba, amit csinálsz. De a lényeg a pontos kép a célodról, és a koncentráció. Az érzelem csak plusz üzemanyag. Mint a nitro a benzinben. A képnek olyan életszerűnek kell lennie, mintha tényleg létezne. Az érzelem általában vágy, hogy az adott dolog létezzen. A cél akarásának valamilyen formája. A koncentráció pedig az, aminek hangzik. Kitartóan, és erősen kell megtartani a mentális képet. Ezek a régi alapok, amiket kicsit eltorzítva, de az új módszerek is átvettek. Azt viszont nem említik, hogy a fizikai valóságban is cselekedned kell, hogy megteremtsd a kedvező körülményeket, lehetőséget, hogy a célod létrejöjjön. Mágiából, önszuggesztióból, és babonákból emeltek át elemeket, amikkel a koncentrációt helyettesítik. Persze hogy nem úgy működik, ahogy szeretnék, vagy egyáltalán nem. Ha nem teremted meg a körülményeket fizikai világban tett cselekedetekkel, akkor csak álmodozol. És itt egy korlát máris. Csak olyasmit tudsz megvalósítani, aminek le tudod fektetni az alapjait a valóságban is. Ez persze embertől függ, ki minek tudja lefektetni az alapjá, de ez akkor is egy komoly korlát az elérhető dolgok terén. Lehetne még kisregényt írni erről, de már ez is ad némi képet szerintem arról, hogy mi a különbség a régi, és új elképzelés között a témáról.

2022. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tudi333 ***** válasza:
74%
Az, hogy le tudod fektetni az alapokat csak egy program vagy gát benned nem, Grimfox? Valamint ha jól csinálod a dolgot, azzal azt is el tudod érni, hogy KÉPes legyél lefektetni az alapokat, nem? Van, hogy egy "mágia" rajtad változtat úgy, hogy el tudd érni a célt. Szóval itt már latok benne egy kis logikai bukfencet abban amit írsz.
2022. ápr. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Annyi tényező van, hogy idáig el sem tudsz számolni.

Még akkor is ha csak a két egyént vizsgáljuk.

2022. ápr. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Grimfox ***** válasza:
100%
Az alapok lefektetése nem gát. A mágia metodikus, nem ösztönös cselekvés, ezért mindig van alap tétele, és az arra épülő magasabb ismeretek. Ez biztosítja, hogy mindaddig, amíg a megfelelő eljárást követed, mindig sikeres legyen amit csinálsz. Az ösztönös varázslás ingadozó, és a sok ismeretlen miatt rizikós. Az viszont igaz, hogy a mágiának sok esetben az a célja, hogy kiterjessze az ember korlátait. De sohasem a végtelenségig.
2022. ápr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!