Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan lehet kivédeni a...

Hogyan lehet kivédeni a rontást, a negatív mágiát?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki sajnos elég gonosz. Tartozik egy halom pénzzel, kérem tőle, de nem akar fizetni, nem reagál semmire, viszont ismerem annyira, hogy tudom, képes lenne az ilyesmire még háttérben is. Mit tehetnék, hogy ne tudjon ártani? A jóban való hitem elég?

Alapjáraton mindig jót akarok másoknak, neki is segíteni akartam, de csúnyán kihasznált. Kiváltotta belőlem az utálatot. Próbálom legyőzni, de nehéz, viszont van bennem hit, remény, hogy a jó mindig legyőzi a rosszat és ha valaki rontást küld, vissza száll rá. Vajon ez elég? Mit tehetnék, hogy ne tudjon ártani?



2022. ápr. 30. 23:41
1 2
 11/19 Grimfox ***** válasza:
93%
Hiába vagy elég erős, hogy egész nap lendítsd a kalapácsot, ha nem tanultad meg a fogásokat, és módszereket, nem fogsz kardot kovácsolni. Ugyanez érvényes a mágiára is. Hiába vagy erős szellemileg, ha nem ismered a módját, a potenciál lesz csak meg, eredményt nem fogsz elérni.
2022. máj. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Tudi333 ***** válasza:
40%
Ez hatalmas tévedés Grimfox! Hibás program! Végsősoron mágiával csak gyengíted a dolgot. Ha mágiázol akkor nem vagy benne biztos, hogy úgy lesz amit akarsz. Ezzel gyengíted. Az a legerősebb mikor nem csinálsz semmit. De ide el kell jutni. De van akinek nem tudatosan is jól megy minden és az is számít ennél a példánál, hogy az egyik illető mennyire "erős" a másikhoz képest. Minél nagyobb a különbség, annál könnyebb hatni.
2022. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Grimfox ***** válasza:
100%

Van igazság abban, amit mondasz, de az, hogy van akinek nem tudatosan jól megy minden, az nem lehetséges. Jól megy neki valami, amire ösztönösen ráérzett, de minden nem. Az is ritka, hogy ekkora különbségek legyenek emberek között. Általában nem az egyik fél erősebb az átlagnál, hanem a másik gyengébb. Leggyakrabban amikor valaki erősnek látszik, és azt látod, uralkodik mások felett az azért tűnik így, mert kiválogatta a gyengéket, akiken könnyű erővel uralkodni. De ezek az emberek, hiába erősebbek, mint azok, akiken uralkodnak, nem okkult módszerekkel teszik, nagyon is cselekednek, és hétköznapi utakon fejtik ki a kényszert. Már amennyire a pszichológia hétköznapi. A szellemi képességeket nem fogod tudni attól használni, hogy erősebb vagy az átlagnál. És elég ritka az is, hogy ráérzésből sikerül valamit használni, meglehetősen tökéletlenül.

Ha a mágiára korlátként tekintesz, azzal egy nagyon hatákony út elől zárod el magad. A mágia nem áll meg ott, hogy rituálékat csinálsz, ha valamit akarsz. A mágia is egy út felfelé, ahogy minden más spirituális út is. A végeredmény mindegyik útnál ugyanaz, a megközelítés más. Az európai ember számára a mágia egy elérhető út. Az európai mágiával is el lehet érni azt az állapotot, amire azt írtad, hogy "nem csinálsz semmit". A mágia is egy út, amivel oda el lehet jutni.

2022. máj. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Tudi333 ***** válasza:

Fentebb azt irtad nem fogsz eredményeket elérni, ha nem ismered a fogásokat! De bizony, fogsz, ha alapból jó vagy valamiben és ehhez tudatosnak sem kell lenni.

Igazad van abban, hogy elirtam, nem minden megy jól, de bizonyos dolgok jól mehetnek alapból is. Kinek mi.

Tapasztalataim alapján igen nagy különbségek vannak emberek között.


Minden módszer okkult. Ki az "erősebb", az minden szinten, mindenben megmutatkozik és fizikain is ugyanaz. Legyen az energetika, fizikai erő, pszichés hatás, bármi.



A legerősebb mágia a mágia nélküli mágia. Kb így értettem.

2022. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Grimfox ***** válasza:

A legerősebb mágia vallóban a mágia nélküli mágia. De ehhez nem jutsz el anélkül, hogy végigjárnád az alsóbb fokokat. Az ember együtt születik az elérés lehetőségével, de munka nélkül senki sem éri el a legmagasabb csúcsot. Senki sem születik a Mount Everest tetejére, és véletlenül sem jut fel oda. A különbség annyi, hogy van aki alkalmasabb a megmászására, és van, aki kevésbé.

Az ösztönös, nem tudatos cselekvés, ha valaki jó valamiben sohasem a mágia magas foka. Épp ellenkezőleg. Irányítás nélküli akaratlan cselekvés. Tökéletlen, csiszolatlan. Ha valaki egy ilyen képességet tudatosan fejleszt, akkor nagy dolgokat érhet el vele. Ha nem, örökre tökéletlen marad. A tökéletesség a tudattalanból a tudatosságon keresztül vezet, a tudatosságon túli tartományba. A lépcsőfokok nem ugorhatók át még a legnagyobb tehetséggel sem. Bár rövidebb időbe kerülhet, míg a lépcsőt végigjárja egy tehetség.

2022. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Tudi333 ***** válasza:

Az alsób fokok végigjárásával egyetértek.


Nem irtam, hogy az ösztönös cselekvés a mágia magas foka, hanem azt irtam, hogy mint amiről a kérdező beszél, hathat valaki valakire akár erősen is mindenféle hókuszpókusz nélkül. Pláne ha a másik "gyengébb".

Ismerek olyat, aki egyáltalán nem tudatos, de mindig tarol. Valamint olyan dolgokat csinál, amiket csak nagyon tudatos emberek tudnak.

2022. máj. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Grimfox ***** válasza:
92%

Negatív értelemben tarol, vagy mindig eléri, amit szeretne stílusban tarol?

Ösztönösen nem lehet átkot küldeni a másikra. De a rosszindulattal lehet ártani ösztönösen is, ez igaz. A különbség annyi, hogy az átok magától végzi a dolgát, a rosszindulat pedig csak akkor, amikor a célszemély ki van neki téve, és a rosszindulatú ember is a célszemélyre gondol rosszindulattal. És ilyenkor is csak az általad említett "erőkülönbség" esetén van hatás.

2022. máj. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Tudi333 ***** válasza:

A tarolás az negatív. De pozitívat is ugyanolyan durván tud és semlegeset is. És tudatosság egyenlő a nullával kb.


Én nem így látom. Szerintem ez túl van misztifikálva ilyen értelemben. Ha valaki akar valamit és eléri szerintem ugyanúgy mágia ha ösztönösen csinálja, ha hókuszpókusszal. Legyen az egy ösztönös rosszakarás vagy egy átok, ha ugyanazt a hatást eléri számomra nincs különbség.

2022. máj. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Grimfox ***** válasza:
Ösztönös rosszakarással nem lehet ugyanazt elérni, mint tudatos "alkotással". Ha ösztönösen csinálsz valamit, az eredmény lehet hogy erős lesz, de ködös, megformálatlan, szinte semmi irányítással. Az átok lényege, hogy mindezt egy öntőformába tölti a rosszakaró, határozott körvonalakat ad neki, és határozott célt. A sima rosszakarat is ártalmas, de csak addig, amíg kapcsolatban vagy vele. Az átok viszont tartós, és ha úgy megformálták meg, önálló. Ugyanez persze minden másra is igaz, nem csak az átkokra. A tudatosan megformált dolgok hatásosabbak, és pontosabbak, mint az ösztönösek. A tudatos megformálás mágia. Az ösztönös, akár akaratlan cselekvés nem az. A mágia mindig egy rendszert jelent, amit az adott csoport arra használ, hogy formát adjon az akaratának. Sokféle megközelítés van, mindegyik mágia, mert mindegyiknek vannak "eszközei" avagy módszerei, nevezd, ahogy kényelmesebb. Az eszköz lehet egyetlen, nagyon pontos gondolat is, ha valaki olyan szinten áll, de a mágia mindig tudatos cselekvés, vagy "nem cselekvés".
2022. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!