Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Crowley tényleg lerajzolta...

Crowley tényleg lerajzolta YHWH-t egy látomás következtében?

Figyelt kérdés

Elvileg Aleister Crowley valamilyen állapot bekövetkeztében látta YHWH-t és lerajzolta. Ha jól tudom valami szürke nagy fejű ufót rajzolt de lehet tévedek.


Valaki nem tudja, hogy ez melyik kép? Vagy, hogy úgy eleve mennyire hiteles ez a történet?



2022. aug. 5. 15:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%

#10

Clickbait és 5,2k megtekintéssel tuti hiteles.


Kedves kérdező azt ajánlom kérdezd meg istent, hogy tényleg így néz ki vagy sem.

2022. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Hát figyelj ezt úgyis fel lehet fogni, hogy ha Yahweh egy gonosz földönkívüli aki barátságosnak és jónak adja ki magát akkor Ő vagy a társai nyilván jókat fognak mondani róla / magukról.
2022. aug. 5. 19:46
 13/27 A kérdező kommentje:

#11

Megkérdeztem de még mindig nem tudom.

2022. aug. 5. 19:47
 14/27 Grimfox ***** válasza:
100%
Miért szükséges behelyettesíteni egy istent földönkívüliekkel? Ha a mitológiát(ami emberi alkotás) kivesszük a képletből, nem valószínűbb, hogy idegenek játszanák az isteneink szerepét, mint hogy valóban láthatatlan szellemi lények vennének körül minket.
2022. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Ez is egy elmélet én nem mondtam, hogy így van
2022. aug. 5. 19:59
 16/27 A kérdező kommentje:

Egyébként még azért olyan érvek is szólnak emellet, hogy pl. Yahweh rengeteg olyan dolgot csinált amit ha minden6ó lenne nem kéne vagy nem lenne fontos, hogy azt tegye.


Pl. Miért kellet kinyiratnia Yahwehnak a kánaánitákat és a többi Izraeliták közüli népet az Izraelitákkal mikor ha minden6ó akkor egy csettintéssel megölhette volna Őket szenvedés nélkül.


Ezen kívül ott van Szodoma és Gomora mire tüzes esőt szabadított. Sokan tartják, hogy a földönkívüliek tudnak ilyet plusz megint csak oda jutunk, hogy egy mindenható Isten miért nem pusztítaná el Őket egyszerűen?

2022. aug. 5. 20:02
 17/27 Grimfox ***** válasza:
90%
Ez amolyan próbálkozás arra, hogy a misztikus élményeket, a spirituális gondolkodást a materializmus felé tereljék. Sajnos a new age irányzatok között több ilyen is előfordul. Sajnos ennek a kísérletnek eddig csak negatív oldalát láttam. Nem vádoltalak azzal, hogy ezt hiszed, csak az eljárást kérdőjeleztem meg.
2022. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Értelek.


Egyébként kedves Grimfox megkérdezhetem, hogy milyen vallású vagy? Csak, hogy könnyebb legyen így elhelyezni.

2022. aug. 5. 20:05
 19/27 Grimfox ***** válasza:
90%
Nem vagyok vallásos. Csak kívülállóként érdekelnek a vallások.
2022. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Értelek. Nem szeretnék faggatózni vagy pofátlan lenni csak sok kérdésnél láttalak már és ezért érdekel, hogy Te akkor ateista vagy? Vagy inkább agnosztikus?
2022. aug. 5. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!