Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A Tudatos álmodás ugyan az...

A Tudatos álmodás ugyan az mint az asztrál kívetülés?

Figyelt kérdés
2022. szept. 11. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem. A tudatos álmodásnál a saját teredben hozol létre mindent. Az asztrális kivetülésnél kimozdulsz onnan.
2022. szept. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Csak kár hogy nincs rá semmi bizonyíték
2022. szept. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Melyikre nincs bizonyíték?
2022. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Asztrálutazásra
2022. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
na igen. én pont ezen agyalok, hogy miért gondolják azt, hogy amit félig elaludva, a hipnagóg állapotban tapasztalunk lebegést például, az emberek miért hiszik azt, hogy kiszállunk a testünkből.
2022. okt. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Mert olyan érzés

De akkor már álomba vagyunk szoval azt csak álmodjuk hogy kiszállunk a testünkből

2022. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

miért vannak a válaszok lepontozva?? én átéltem mind a kettőt. 1-esnek sem lehet igaza, mert semmi alapja nincs annak, hogy miért szállnánk ki a testünkből. Azonban 6-osnak sem, mivel jól tudom, hogy a testkiszállás érzés és a tudatos álom két különböző dolog. Az álom utána jön. Az álom és agykutatók ezt hipnagóg állapotnak nevezik, amikor az ember az álom és az ébrenlét között van és emiatt az agya hallucinációkat hoz létre. (ugyanaz!!! mint az alvási paralizis) Hangok, lebegés, stb...


De az eredeti kérdésre a válasz, a kettő nem ugyanaz. A tudatos álmodásnál álmodsz de tisztában vagy vele, az "asztrálutazás" pedig a hipnagóg állapotban lévő hallucináció szerintem. Hogy hallucináció vagy esetleg tényleg testkiszállás, az pedig az ember nézőpontjától függ. Én lebegtem már a szobában a hipnagóg állapotban tudatos álmodás előtt, azonban szerintem az csak hallucináció, amit az agyam generál.

2022. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

"Testelhagyásnál" tudatvesztés nélkül kerülsz bele az álomba, tudatos álmodásnál meg álom közbe jut eszedbe, jössz hogy rá, hogy álmodsz

Szóval mindkettő álom, csak a belépés módja más

2022. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A testelhagyás része még nem álom. Az az ébrenlét és álom közötti állapot. Hipnagóg állapotnak hívják, amikor ilyet tapasztalunk. Az még nem álom.

De akkor leírom ez hogy működik. Abban az állapotban mikor ezt tapasztaljuk, még ébren vagyunk félig csak mozdulatlanok. Amint megmozdulunk ebből az állapotból kizökkenünk és abbamarad a "lebegés". Abban igazad van, hogy ebből lehet belépni az álomban, azonban az még nem álom.

Nem tudom mi alapján írod ezeket, de tapasztaltam már többször.

Amint az álomba belépsz, az álombéli tested tud mozogni az álomba. Azonban a lebeges érzésnél (testkiszállásnál) ha megmozdulsz, akkor ennyi volt.

Így talán egyszerűbb megérteni, miért nem ugyanaz a kettő.

2022. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De álom mert nem az igazi testeddel mozogsz hanem az elképzelt testedet érzed mozogni
2022. okt. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!