Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Létezik könyv az angyalok,...

Létezik könyv az angyalok, démonok eredetéről?

Figyelt kérdés
Olyan könyvre gondoltam, ami bemutatná a vallást, hitvilágot, amiben először megjelentek, és azt, hogy milyenek látták őket akkor. Eddig csak keresztény oldalról találtam információkat.

2022. szept. 15. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Szilmarilok
2022. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

XD első ez egy kibszott jó válasz :D


Ajánlom még a bibliát! :D hasonló tudom, de jó az is :D

2022. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Grimfox ***** válasza:
89%
Énok könyve(3 könyv igazából). Azon kívül a biblia csak utal rá, nem mondja ki, hogy az asszonyokkal háló, az embereket tanító angyalokat bukásra ítélik, sem azt, hogy az emberekkel nemzett utódaik, a nephilimek is erre a sorsra jutnak. Ez csak sejthető.
2022. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
A Tóra első könyve (A teremtés könyve, Genesis) részletesen tárgyalja.
2022. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A régi kereszténység a régi zsidó népi hagyományokat vette át ebben a kérdésben. A korai egyházatyák közül néhányan úgy gondolták, hogy az angyalok antropomorf, a fizikainál szubtilisebb anyagból álló lények. Emiatt gondolták egyes korai egyházatyák az Énok könyvében foglaltakat lehetségesnek.


Ez jelentősen módosult a 4. századra, amikor elkezdték a metafizikát alkalmazni Istenre és ezekre a lényekre is, és ez a rendszer a 12.-13. századi skolasztikus filozófiában forrott ki (Eckhart mester, Aquinói Tamás, Aegidius stb.)


A középkorra az angyalok minden anyagi vonatkozás nélküli teremtményekké "váltak", akikben csak a lét és a mibenlét, valamint a szellemi képességek (értelem, akarat) különböznek (Istenben még ezek se különböznek).

2022. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem ez lenne az eredetük, hanem az első megteremtése előtt mi volt a rendszer azon része, ami megkívánt ilyen létformákat.
2022. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Az angyalok eredetéről meg úgy természetfeletti világról részletesen nagyon kevés szó esik a Genezisben. Az angelológia is inkább a szenthagyományból és a szentek tapasztalataiból merít e témát illetően.


Szt. Ágoston úgy gondolta, a világosság és a sötétség elválasztása a legelején talán a szellemi lényekre utalhat, de ez is csak egy értelmezés.

2022. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Leginkább a kereszténység előtti idők érdekelnének. Hogy más korai vallásokban hogyan jelennek meg. Szeretnék megismerni egy keresztény befolyástól mentes elképzelést róluk. De nagyon nehéz bármilyen hiteles forrást találni. Akkor a zsidó hagyományokat érdemes kutatni?
2022. szept. 15. 20:08
 9/12 Darius- ***** válasza:
0%

A Bibliat mar irtak nagyon helyesen, de mas vallosokban is vannak, hinduizmusban. Az irani és gorog mitologiat olvastam inkabb, elobbiben a Gathas targyalja.

A gorog mitologiaban angyalokrol nem tudok, a daimon viszont, amirol a démon kapta a nevét masmilyen, egy szellem, nem feltétlenul rossz. Socrates-nek is volt egy ilyen daimon, amely személytelen valami volt hang formaban, figyelmeztette ot . De lehet csak a névazonossag egyezik, és a gorog daimon meg a démonnak semmi koze egymashoz, annyira nem vagyok szakérto ebben.

2022. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Régi kereszténység/ zsidóság előtti vallási iratok ősi istenit nevezik ma démonoknak. Na az az eredetük


Hogy mi az angyal ? Na nekem erre személyes teóriám, hogy azok a lények amiket mi angyaloknak nevezünk szerintem "áruló" entitások, akik inkább Yahweh-t/Allahot választották, az igazság helyet. Vagy csak szimplán parazita lények... Vagy csak szimplán elferdített istenek.

2022. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!