Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mikor leszek annyira spirituál...

Mikor leszek annyira spirituálisan fejlet, hogy könyvet írjak a témában, úgy hogy tudom, hogy nem butaság amit írok?

Figyelt kérdés
2022. dec. 14. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Soha, mert bármikor lehet butaság. Ez a könyvek legalább 90%-ával előfordul, hogy részben vagy teljesen butaság.
2022. dec. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
78%
A valódi szellemi tapasztalatokat nem lehet könyvben megírni, és ha lehetne, akkor sem tennéd, mert tudnád, hogy kevesen tudnák helyesen értelmezni. Aki pedig nem jól értelmezi, annak ártana.
2022. dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kólauborkával ***** válasza:
31%

Miért nem egy hivatalosan létező tudományt választasz?

Pl.: matematikában tök egyértelmű lenne. Egy nem létező “tudományban” azt írsz, amit szeretnél….

2022. dec. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
soha. De attól még írhatsz a témában. Elég sokan megtették már, elöted is.
2022. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kólauborkával ***** válasza:
88%

Most komolyan, mégis ki fog számon kérni, ha írsz egy “boszorkány mesterségek” című könyvet, mindenféle random “bájitalok” “receptjével”.

Amég csak sima tea receptek és nem hal bele senki hidd el a kutyát nem fogja érdekelni mit írsz bele.


Egy tudományos publikációt viszont sok hozzáértő fogja kritikusan olvasni és nincs helye sületlenségeknek. Jobb esetben.

2022. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Úgy ne írjál, hogy nem megalapozott a tudásod. Az kevés, hogy csak hiszel benne. Hinni a templomban is lehet. Sokan az egoizmus miatt fitogtatják a másoktól kölcsönvett tudásukat. Belemennek egy fejlettségi versenybe. P. Mariann is a második könyvét írja, még sincs egy csomó dologgal tisztában. Vak vezet világtalant. A többi csak cukormáz.
2022. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésd bekövetkeztét időben senki, még te sem tudod meghatározni.

Megvalósul majd akkor, ha

- nem másoktól összeollózottakat írsz, azaz

- lesz olyan újszerű elméleted, amire kellő magyarázatot tudsz adni, még akkor is, ha az eddig elfogadottaknak részben, vagy egészében ellentmond.

(Gondolj a Bólyai-Gauss-Lobacsevszkij féle geometriára, ami nélkül az űrhajózás sem olyan lenne, mint amilyen.)

Nem elég hinned saját téziseidben, hanem alá is kell tudnod kellőképp támasztani.

Ennek ideje megvilágosodásod esetén bármikor bekövetkezhet, illetve annak hiányában a lehetetlenségig kitolódhat.

.

Mindenesetre vedd figyelembe azt, hogy újat csak akkor tudsz mondani, ha kellő mélységig ismered a régit.

2022. dec. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 asper válasza:
Szerintem nem árt megtanulni helyesen Írni!
2022. dec. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most váltál azzá! Ne hallgass azokra aki el akarják venni a kedved. Én is írtam már hármat is. Pedig csak egyetlen dologgal foglalkozom. Egyebként a törvény a műveszi szabadságot nem korlátozza bármiről irhatsz s adhatsz ki könyvet. Laikusként is akár az atomfizikáról. Azt, hogy mennyire lesz hiteles majd az olvasók eldöntik, de ahhoz, hogy eladd olvasmányosnak kell lenni és sok sok marketinget tanulni. Ha megszületik, írj fel engem is a listádra. Szeretném elsőkként elolvasni. Keress a nevem alapján a face-n
2022. dec. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen. Úgy vagyok vele, hogy aki okosabb nálam, olvassa el a könyvem ha megírom, és ha szerinte butaságot írok. Akkor írjon ő egy könyvet ahol rám cáfol ( egyébként a filozófia így működik)
2022. dec. 22. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!