Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Aki hisz az ilyen dolgokban,mi...

Aki hisz az ilyen dolgokban,mit javasol erre?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami "védelmi talizmánt",vagy valamit,ami blokkolja a felém irányuló negatív dolgokat. Olyasmit szeretnék,amit mindig magamnál tudnék tartani,de nem feltűnő. Vagy egy olyan rutint,amit minden nap tudnék csinálni. Van ötletetek?
2023. márc. 23. 18:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Tudom,van az a piros karkötő,de utálom a piros szint,nem hiszem,hogy jót tenne,ha azt nézném mindig.
2023. márc. 23. 18:26
 2/10 Grimfox ***** válasza:
72%

Az emberi rossz szándékot sokszor hívják gonosz szemnek. Innen fakad a szemmel verés hiedelme is. Ez ellen tükröt, vagy egy szemet formázó amulettet szoktak használni. Tudod, van a törököknél, meg a görögöknél az a kék szem alakú gyöngy. Az eredetileg szemmel verés, gonosz szem ellen készült. Ha te magad készítesz valami hasonlót, hatásosabb. A tükör meg a tükröző mivolta miatt hat amulettként. Egy apró tükröt ha magadnál hordasz kifejezetten ezzel a céllal, akkor amulettnek minősül. Fontos, hogy tudd, miért hatnak ezek a dolgok. A szem a hasonlóság elvén hat. A kék szemet, a kék szemű embereket mindig is erős tekintetűnek tartották. Úgy hitték, képesek küldeni, és visszaverni is a szemmel való ártást, a rossz szándékot. A kék szemet mintázó amulett gyakorlatilag egy mesterséges kék szem. A tükör szimbolikája elég nyilvánvaló. Tükröz, visszatükröz. Ha magadnál hordod ezeket, és ezeket a gondolatokat, amiket leírtam fejben tartod, amikor rossz szándék árad feléd eszedbe jutnak, akkor akár a kék szem amulett, akár a tükör amuletté válik. Ha hiszel bennük, erősebb a hatás, ha nem hiszel bennük, akkor pusztán a szimbolikájuk alapján, pszichés úton fejtik ki a hatásukat. Végeredményben nem maga a tárgy hat, hanem az elmédre hat a tárgy szimbolikája, és így a saját elméd véd meg.

Ha nincs nálad ilyen tárgy, és ártó szándékú emberek vannak körülötted, a mellkasod előtt összefont karok is elutasító szimbolikát hordoznak. Itt a szimbólum a szív, ami előtt egy akadályt, keresztet, vagy csomót képzel, kizárva azt, amit elutasítasz.

Ugyanígy az akaratlagos elutasítás is véd az ártó szándék, gonosz szem ellen. Itt csak annyi a nehézség, hogy el kell hinned, hogy az elutasító akaratod elég erős, hogy kizárja mások rossz szándékát.

A "balszerencse" mint negatív dolog más kategória, teljesen más forrása van, és másként lehet ellene védekezni, amikor egyáltalán lehet. Ez hosszabb mese lenne, mint a fenti(ami még szerintem is hosszú), úgyhogy ha nincs rá igény, nem fárasztalak vele.

2023. márc. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Van rá igény,kíváncsi vagyok:)


Amúgy érdekes,mert pont vettem egy olyan nyakláncot, ami egy tükröződő ezüst medál és rá van vésve a kék szem szimbólum. A tükröt nem tudtam,hogy igy működik,a szemet nagyjából tudtam. Csak nem hordtam sokat,mert aki látta,kérdezgette,hogy mit jelent és ez olyan fura volt.

2023. márc. 23. 19:49
 4/10 Grimfox ***** válasza:
71%

Szerintem ha azt a medált kezded hordani amulettként, eldöntöd, hogy azt a medált mostantól direkt ebből a célból, amulettként fogod hordani, akkor a hatása megfelelő lesz.

A balszerencse nem külső erő, vagy rossz szándék, hanem belülről ered, a "balszerencsés" egyénből, és úgy hat a külvilágra. A balszerencse az elméből fakad. Figyelmetlenség, lehangoltság, olyan szintű pesszimizmus, amikor kifejezetten már várod, mikor történik rossz, mindenben a rosszat látod, mindenben a rosszat kersed, szorongsz, dühös vagy, stb. Minden, ami tompítja a tudatodat, döntéshozó képességed, és az észlelésed minden formáját. Ezek mind belülről fakadnak, és olyan eseményeket okoznak, illetve okozol magadnak miattuk, amik balszerencsének tűnnek azok számára, akik nem figyelik meg önmagukat. Ha kilépsz az úttestre, és elsodor az autó, az nem balsors, hanem a fent leírtak eredménye. Nem figyeltél, nem észleltél. Ha állandóan olyan emberekbe botlasz, akik kellemetlenek számodra, az szintén önsorsrontás, mert akaratlanul is, de keresed ezeket. Ez az "igazam van, a sors ver engem" típusú önigazolás. Amikor már oda jut az ember, hogy azt hiszi, tényleg valami külső erő veri balsorssal, akkor már elég mélyen berögződött mindez.

Mindezt el kell különíteni az olyan eseményektől, amik tényleg nem a lelki állapotodtól függnek, mondjuk kisiklik a vonat, amin ülsz, vagy földrengéskor ráddől a mobilvécé. Földrengést a belső állapotod nem fog okozni. Ezek nagyobb hatások, ezeket nem lehet amulettekkel, és hasonló praktikákkal kivédeni.

Ami kivédhető, azt két úton lehet megközelíteni. Az egyik az, hogy megfigyeled magad, milyen belső állapotok uralkodnak rajtad, amik a "balszerencsédet" okozzák, és ezeken szándékosan változtatsz. Ez nem könnyű, de mindenképpen hatásos, és hosszú távon sok szempontból megéri. A másik lehetőség az ellensúlyozás. Olyan szimbólumokkal hatsz a tudattalanodra, amiket a "szerencse" fogalmával azonosítasz. A szerencse logikusan a fent leírtak ellentéte. Amikor összhangban vagy a környezeteddel, és önmagaddal, figyelsz, észlelsz, és jól döntesz. Sokféle szerencseszimbólum van, és sokat szuggerálhatsz is magadnak(a kabalatárgyak így működnek). A legegyszerűbb, és amit mindenki ismer, az a négylevelű lóhere. Keresel egyet, lepréseled, és valamilyen amulett jellegű tárgyba foglalod. Mondjuk lelaminálod, és kivágod. Magadnál hordod, és sokszor gondolsz rá. Mivel a négylevelű lóherét egész Európában a szerencsével azonosítják, így ez a szimbólum már jelen van nagyjából minden ember elméjében, még azokéban is, akik nem babonásak, vagy nem hisznek a mágia létezésében. Még egy kőszkeptikus is kicsit megörül, ha talál egy négylevelű lőherét. Benne is jelen van a szimbólum. Ha tudatsan kihasználod, elérheted, hogy az elméd arra az állapotra hangolja magát, amit szerencsének neveznek. Ami még jobb benne, hogy bárki tudja használni, mert nem kell hozzá nagy mágikus ismeret, csak annyi, amit fentebb leírtam. Sok babona használható ki hasonló módon, és tehető ténylegesen működő eszközzé.

2023. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Woow,köszönöm, ez nagyon hasznos volt!
2023. márc. 23. 20:34
 6/10 Grimfox ***** válasza:
43%
Örülök, hogy hasznosnak találtad.
2023. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát oviban nekem dobókocka volt a jelem. szerencse szimbólumnak tartottam, de nagyon erősen. hát nen lettem szerencsés. soha nem nyertem semmit sem. nem került el a balszerencse stb.

amúgy az is fura h ovisként jól rajzoltam a dobó kockát és azt mondják erre h tanulmanyok szerint is jobb lesz az olyan gyerekenek a 3d - s látása stb.

nekem borzalmas volt mindig is. matek órán is borzalmas volt a 3d-s feladványok. pl. a kocka szín, a kockán lévő számok, a kocka dobások statosztikája stb. más testekkel is.


mindig romlott is a látásom. Több híres Budapesti magán klinikan is vizsgáltattam és nem tudják h mi a baja. sohase láthatok 100 százalékosan és a nemrég kész lencsék sem jók már. mostmár gyorsan romlik. 4 évesen kezdődött. most 31 éves vagyok -6 diopria sem jó. valszeg már -8-as vagyok sajnos.

2023. márc. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

senki nem tudja h mi a baja a látásomnak. szemkapszula, A,E vitaminok, kollagén, hialuron, egészséges ételek, sport stb. megvan. sohase voltam nagy gépes és mobilos.

vagy 5 éve borzalmasan fényérzékeny vagyok.

2023. márc. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Grimfox ***** válasza:

Autoimmun betegségre már vizsgáltak? Az időnként megtámadja a szemet.

A dobókocka inkább az esély szimbóluma. Ugyanúgy a nyereség is benne van, mint a veszteség. Bizonyos rétegben akár kockázatot, kockázatvállalást is szimbolizálhat. Nem épp a legjobb szerencse szimbólum. Dobókockát lehet hogy még kabalának sem jó magadnál tartani.

Amit itt írsz, az egy jó példa arra, hogy ez a módszer sem mindig egyértelmű. Szerencsésnek tarthatod, szerencsét társíthatsz hozzá tudatosan, de megeshet, hogy a tudatalattidban más szimbólumként van jelen.

Hasonlóak a kultúrák közötti szimbólumok. Például a kígyó Európában általában valami negatív, de sok más helyen, Ázsiában, vagy Dél-Amerikában pozitív szimbólum.

2023. márc. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
köszi. egyvúj kérdésben kiírtam h moli baja lehet avlátásomnak spiritualisan. ott le írtam h miket vizsgáltak.
2023. márc. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!