Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Kinek segítettek már a rúnák...

Kinek segítettek már a rúnák szerelmi kérdésben?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 30. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Senkinek.
2023. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Elég mana nélkül nem működik a rúna.
2023. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Laylah ***** válasza:
25%
Komolyan kérdezem, mit tudna segíteni egy-két írásjel?
2023. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Grimfox ***** válasza:
67%
A rúnák ugyanúgy szimbólumok is egyben, mint minden más ősi írásrendszer jelei. Egyfelől jósoltak belőle, másfelől a hasonló jelentésű rúnákból kombinációkat csináltak(referencia:galdrabók), amiknek összevont jelentést tulajdonítottak. Nem maga az írásjel, hanem az, amit szimbolizál a lényeg ilyen esetekben. Időnként önálló rúnákat is használtak amulettként, vagy talizmánként.
2023. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szimbólum jelentésén elgondolkodsz az segíthet, ui. a tarrotnak is az az értelme, hogy az élet szakaszait jelzik.
2023. ápr. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Laylah ***** válasza:
100%
Grimfox, ismerem a jelenséget, csupán arra akartam utalni a kérdésemmel, hogy ezek eredetileg írásjelek voltak, amik aztán szimbólummá váltak (vagy fordítva, ki tudja). Tehát tekinthetjük szigileknek is. És ha már idáig jutottunk, ugyan mi akadályoz meg minket abban, hogy a saját magunk által használt latin abc egyes írásjeleihez jelentést rendeljünk és szigilekké tegyük?
2023. ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Grimfox ***** válasza:
100%

Egy létező rendszert mindig könnyebb használni, mint egy újat alkotni. A korábbi használók által a jelekhez a megfelelő gondolatformák már hozzákapcsolódtak, és a sokak által való használat ezt megerősítette. Ugyanez egy új rendszerre még nem igaz. Annak idő, és elegendő használó kell, hogy ugyanazt a hatásfokot elérje.

Ettől függetlenül én is azt csinálom, amit te írtál, csak én rovásjelekkel, mert könnyebb belőlük ligatúrákat alkotni. Rúnákat elég rég használtam utoljára.

2023. ápr. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Laylah ***** válasza:
100%
Hja, annál erősebb, minél többen hisznek benne, ezt tudom. Nekem a szigilezés valahogy sosem volt a reszortom.
2023. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Grimfox ***** válasza:
100%

Én sem azt a fajta sigilt használom, amit a "káoszmágia" gyakorlók. Például nem hagyok el hangokat egy jelből, és csak szavak szintjéig vonom össze a jeleket, nem egy egész mondatot írok egy jelbe. Viszont állandó összevont szimbólumokat használok ugyanazon szavak leírására, így inkább olyanná válnak, mint a kínai írásjelek, vagy hieroglifák. Így könnyebb felépíteni a hozzájuk tartozó gondolatformát, mert ismételve használom őket. A rúnákkal mondjuk nem írnak, hanem a rúnajelek jelentése alapján illesztik össze a jeleket, a jelek, amiket használnak nem adnak ki értelmes szót.

Én szeretem ezt a fajta módszert, mert ismételhető, és egyszerű, de hatékony.

2023. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!