Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Azért takarják le az elhunyt...

Azért takarják le az elhunyt házába a tükröket, hogy ne jöjjön vissza onnan?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen népszokás szerte a világon. Amikor valaki meghal a lakásában letakarják a tükröket. Semmilyen más racionális érv nem lehetne erre a gyakorlatra, csak az az okkultizmusból eredő, miszerint a tükör egy átjáró a túlvilágba . Onnan szoktak idézni démonokat is.


Az hogy szerte a világon egymástól függetlenül óceánokkal elzárt kontinenseken is kialakult eme szokás arra utal, hogy a túlvilágról visszatérni akaró lélek útját akadályozzák ezzel?


Ismert, ha itt marad a lélek ez első három nap után már nem tud elmenni. Az ha katatnak a holmijai közt esetleg elviszik a cuccait, akaratlanul is azt idézi elő hogy visszatér a lélek a túlvilágról és belebonyolódik az itt élő emberek érzelmi világába, amiből kifolyólag gyakran itt ragad a lélek. Kísérteni fog és it fog bolyongani évmilliókig míg a Nap vörösóriássá nem alakul és elnyel minket. Ez lehet a szertartás oka?



2023. máj. 13. 17:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Népszokás? Hol?
2023. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Miért ne tudna átkelni akkor, ha le van takarva?
2023. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Én még olyat nem hallottam, hogy a „visszajön a szellem a túlvilágról” hiedelem és a „Nap vörös óriássá válik” tudományos tény valakinek összeérjen az agyában.
2023. máj. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Csak a zsidókról hallottam eddig, hogy ezt csinálnák.
2023. máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Grimfox ***** válasza:
53%
Attól félnek, hogy ittragad. De nem elszigetelten alakult ki a szokás, hanem széthurcolták. Voltak helyek észak-ázsiában, ahol például a sámán öltözékén tükrök(fém) lógtak, és ő nem egy haldoklónál volt jelen.
2023. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Alapvetően az ággyal szemben nem szoktak tükröt tenni, mert sokan álmukban kijárnak a fizikai testükből, és önmagukat így meglátva traumatizálódnának, legalábbis ezt gondolták.

Egy kiszabadult lélekre esetleg ugyan ez igaz, esetleg valamennyire eltévedhet, egy rövid időre, de nem gondolom hogy különösebben ennek lenne jelentősége. Szerintem ez haszontalan babona lehet.

2023. máj. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Azért takarják le, mert ha mondjuk nem használják (mondjuk padlásra kerül) vagy a házat elhagyják sok időre, hogy ne porosodjon.
2023. máj. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Főleg Japánban, de Spanyolországban, és még néhány helyen szokás ez. Igen, a tükröt átjárónak tekintik a szellemvilágba, ezért takarják le. Van, ahol csak akkor, ha nemrég halt meg valaki, de Japánban sok helyen egyfolytában le vannak takarva a tükrök a lakásban ettől függetlenül is.
2023. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

#8

Aham, ilyesmiről hallottam, de olyan hogy Japánban mindenhol le legyen takarva az túlzás.

2023. máj. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tudi333 ***** válasza:
69%
Ha mindig le van takarva Japánban a tükör, akkor minek tartanak tükröt? :)))
2023. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!