Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Magyarul, online tanító...

Magyarul, online tanító mágust/boszorkányt keresek (fiatalabb korosztály, akár tizenéves), tudtok ilyet?

Figyelt kérdés

Elég kezdő vagyok, de nagyon érdekel a skandináv hitvilág, a csontmágia, satöbbi. Ha tudnátok ajánlani olyan tízen-húszon éves szakértőt, aki tudna ilyen témában elsősorban beszélgetés útján tanítani, megköszönném, ha megírnátok!


Elsősorban a skandináv irány érdekel, de ha bármi egyébre specializálódott hölgy vagy úr (vagy akár más) tudna nekem általános tanítást nyújtani, megköszönném!



(A korosztályt azért ide lőttem be, mert jómagam is tizenéves vagyok)



2023. júl. 1. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan skandináv témában nem vagyok jártas, de pogánysággal, boszorkányságal, sámánizmusal stb. kapcsolatos témában tudok segíteni.
2023. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Grimfox ***** válasza:
62%
Sajnos a megadott korcsoportban igazán szakértőt nem fogsz találni. Olyat persze találhatsz, akivel tudsz beszélgetni a témában, de a szakértelem tapasztalatból fakad, és ebben a témában az sok év alatt halmozódik. Ha látható eredményt is vársz attól, amit tanulsz, akkor a kultúrkör sem igazán megfelelő. Még a mai skandinávoknak is nehéz megértenie a régi skandináv kultúrát(amihez a mágia is hozzátartozik). Sajnos a kelta, és más európai kereszténység előtti vonalak is hasonlóak. A boszorkányság ezeknél általánosabb, kúltúráktól részben független dolog, és a 30-40-es korosztályban már van esélyed találni olyat, aki ért hozzá(bár nem hemzsegnek ők sem).
2023. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2, igen, erre én is gondoltam. Igazán nagy szakértőre nem számítok, csak eléggé jártasra.

Sajnos igaz, a skandináv kultúrában, mágiában "olvasottabbak" nem az útszéli fákon teremnek, hát még azok, akik igazán hozzáértőek. Ezért szeretném a magam tudását akár sok különböző helyről összekapargatni, hátha kialakul bennem egy viszonylag teljes kép. Mivel az óskandinávoknak egységes teológiája sem volt, így úgy gondolom, így akkorát nem tévedhetek

2023. júl. 2. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!