Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van itt olyan aki hisz a...

Van itt olyan aki hisz a mágiában, illetve gyakorolja azt?

Figyelt kérdés

Az alábbi csarornán sok mindent elmondanak róla, hogy hogyan is működnek bizonyos dolgok, mert ez konkrétan ezzel foglalkozik.

[link]


Azonban ezt mégsem értem teljesen, mármint sok videóban kevésnek találom az infókat, hogy valójában hogyan is működik.

Szóval valakinek sikerül bármiféle "természetfeletti dolgot" művelnie?

Ha már itt tartunk, megemlíteném a telekinézist is. Arról rengeteg videó van, hogy valóban működik. Nektek sikerült már? Nekem még nem igazán jött össze, még egy könnyű papírral sem.



2023. júl. 27. 23:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Csak mágia létezik. Ha létezel, gyakorlod a mágiát.
2023. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

#1

Akkor miért van rá külön szavunk?

2023. júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igaza van a másodiknak. Ugyan a mágia létezik, de nem lételem. Az emberek nem használnak mágiát csak úgy.
2023. júl. 28. 00:35
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

A legmesszebb "természetfeletti" (szerintem a legtermészetesebb adottsága minden embernek) jelenség amit elértem a fejfájás elmulasztása volt a kezemmel :D ami nem egy telekinézis, de érezhető hatású dolog volt. Ez a csatorna valóban nem sok mindent tud mondani. A mágia és okkult mibenléte, és megértése néprajzon keresztül történik. Miért volt tisztító hatású a sós víz? Mert elűzte a lábgombásodás meg bőrfertőzések "démonait" ami tök egyszerűen visszavezethetők a sóoldatok antibakteriális és gombaölő hatására. Ahogy az ezüstpénzérmék is ugyanezért voltak gonoszűzőnek titulálva, mert mint tudjuk az eszüstszálas kötések csodásan fertőtlenítik sokáig a sebet. Rengetegminden az emberekre gyakorolt hatása szerint van besorolva. Embereket be lehet vonzani, meg élethelyzeteket (ezen vitatkozhatnánk tudom) gyógyítani is lehet ha ügyes vagy, de a telekinézist valahogy fölöslegesnek tartom. Mármint mit érsz el vele ha egyátalán sikerül? Elmozdítasz valamit az akaratoddal? Király. De az inga is ugyanilyen metafizika alapokon működik csak annak legalább értelme van meg célja. Ennek nincs.

Meg totál gyűrűk ura hangulatot csináltak az egészhez, vagy Merlinesre készítették, nem is tudom eldönteni. Ismerek egy másik csatornát is, ami beszél a mágiáról, de főleg a tradicionális wiccáról szól, hiszen egy csomó new age-es "boszika" úgy válogatja az eszközét hogy: tőr, kehely, pálca, pentákulum, füstölő, oltár, esetleg tűzálló edény. Na most a tőr mint rituális mágikus eszköz addig nem létezett a modern boszorkányságban, amíg Gerald Gardner (a tradicionális wicca alapítója) be nem hozta ezt a "a tőr az akaratunk eszköze" dolgot afrikai törzsektől. Szóval kiindulópontnak nagyon tudom ajánlani.

[link]

2023. júl. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod és a linket!

Igazából a telekinézisnél nem szeretnék megállni, pont azon okból, hogy sok haszna nincs. Bár mégis ad egy kis önbizalmat, hogy sikerült. És ha nagyon sokat gyakorlod, akkor idővel nagyobb/nehezebb tárgyakat is mozgathatsz. Ami már nem is olyan haszontalan dolog.

2023. júl. 28. 00:48
 6/19 Laylah ***** válasza:
50%

1. látom ismeri a kifejezést, hogy vagy nincs mágia, vagy minden az. :) Én egyetértek vele.

4. Saddie LaMort (a linkelt csatornán lévő ember) nagyon régóta tagja a wicca közösségnek, ha jól emlékszem, ők hozták létre a KWHE oldalát is anno. Nagy tudású ember mind elméletileg, mind gyakorlatilag. Egyszer kértem tőle segítséget, még bő 10 éve. A felesége is szintén ilyen karakter, az ő könyvét kezdtem el olvasni nemrég az egyiptomi vallási szerveződésről, hitvilágról és mágiáról.


Jómagam már egy ideje nem foglalkozom tulajdonképpeni gyakorlati mágiával, egyedül ami megmaradt, az a saját energetikai dolgaim alakítgatása, és ha ide vesszük, akkor a tarot olvasás (szintén magamnak). Ja, és nem hiszek benne, hanem tudom, hogy van, ellenben nem olyan csilli-villi mindenhappy az egész, mint ahogy a közember elképzeli.

2023. júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

2#, Nem tudom.

Miért van rá külön szavatok?


(Mert kevés a kollektív, és egyéni önismeretetek)

2023. júl. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Grimfox ***** válasza:
54%

Ha történelmi szemszögből nézzük, azért van rá külön szavunk, mert a zoroasztriánus papokat hívták magus-nak, és a szakrális tevékenységükre használt szóból lett a magia szó. A hasonló tevékenységeket azóta egyre gyakrabban kötötték össze a szóval, míg általánossá nem vált.

Nem gondolom, hogy vagy minden mágia, vagy semmi sem az. Egyfelől végletes, másfelől ha belegondolunk, a profán, és a szellemi tevékenységek között eltérés van, és eltérés kell hogy legyen. Biztosan vannak olyan szellemi szinten állók, akiknek az egész életét a szakralitás, spiritualitás hatja át, de nem ez a jellemző.

2023. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%

a telekinézist ne úgy gyakorold ahogy a videókbsn van!

alupapírt gyúrj kemény golyóra. tett közel össze a tenyered hozzá. koncentrálj arra h a tenyered közepén egy fehér fényű kicsi háromszög irányítja a golyót előre, hátra, jobbra, ballra. az ujjaid hegyeit is így elképzelheted. nehezebb ha a tenyér közepe és az ujjaidra is koncentrálsz.

először akkor csináld amikor este wc-re kimenve felkelsz és mindenk4léppen kipihenve érzed magadat és úgy gondolod h nem tudsz vissza aludni. aztán kora reggel ha magadtól ébredsz fel és kipihentnek érzed magadat. ha fáradt vagy, akkor ne.


később akkor is csináld amikor fáradt vagy. amikor beteg vagy, mondjuk náthás, akkor is próbálhatod.

képzeld nekem akkor sikerült leginkább amikor nem számítottam rá. elkaptam egy közepes erősségű hányás, jasmenéses vírust. akkor az ágyamtól a fal másik végébe a szekrény mögé röpítettem.


a golyód körül majd sokféle színt fogsz látni. kéket, lilát, feketét és fehéret. amikor fehér lesz, akkor mozdul erősebben.

2023. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9-es: Na jó, ez így elmondva aztán szép is lenne, de te most csak trollkodni jössz ide.
2023. júl. 29. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!