Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Meg fogod ünnepelni a Samhaint?

Meg fogod ünnepelni a Samhaint?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 09:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Yeah dude, Samhain's good :) because I live in Omagh (County Tyrone), not in Hungary :D

Dude, you aren't irish at all :)

2010. okt. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Hát ünnepelni szerintem kevesen fognak. De ilyentájt szokás, hogy kimennek az emberek a temetőbe és elhunyt szerettei emlékére gyertyát gyújtanak.
2010. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Én igen.

Hozzátenném,nem a mai hülye módon divatos mágiával és ilyesmivel, hanem normális wicca módjára.

Az ünnep elsősorban ugyanis arról szól, hogy hálát adjunk az életért, és megemlékezzünk azokról, akik már nem lehetnek közöttünk.

Nem, én nem megyek november 1-jén temetőbe. Nem azért akarok emlékezni, mert ez ilyenkor "illik."

2010. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Második, az november 2-a. Én október 31-ről beszélek.
2010. okt. 18. 09:44
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy olvastam, hogy ez a Samhaint okt.31-től nov.1-ig van.

A temetőbe nov.1én szokás járni nem?! Na mindegy.

De ahogy olvasgatom ez tényleg az írek ünnepe. wikipedia szerint. Itt a legtöbben nem írek vannak.

De ha van kedved írhatnál kicsit erről az ünnepről. Én úgy látom, hogy van egybeesés a mi Mindenszentek ünnepével.


ma 09:42-nak:

Az ünnep elsősorban ugyanis arról szól, hogy hálát adjunk az életért, és megemlékezzünk azokról, akik már nem lehetnek közöttünk.

Nem, én nem megyek november 1-jén temetőbe. Nem azért akarok emlékezni, mert ez ilyenkor "illik."


Ez a kettő mondatod üti egymást nem!? :))

2010. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ja 2. voltam.
2010. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy, nem vagyok zsidó.
2010. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem zsidó ünnep.
2010. okt. 18. 14:52
 9/20 anonim ***** válasza:

Félreértettetek:))


Tudom, hogy Samhain okt. 31-től november 1.-ig van, de az emberek - hiába 2.-a Halottak Napja - általában elsején mennek ki a temetőbe. Én arra akartam utalni, hogy a két ünnep egymás mellett van, de én mégsem Halottak Napja vagy épp Mindszentek alkalmából emlékezem meg az eltávozottakról, hanem Samhain által :)

És miért ütné egymást a két mondatom?:) Megemlékezem, csak nem a gyertyás temetőtúrával.


Egyébként a Samhain nemcsak ír ünnep, hanem a wicca ünnepe is, ami pedig egy vallás. Így lesz országtól független vallási ünnep. Nem Izraelben vagyunk mégis ülnek erre Hanukát.

2010. okt. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
Ha ilyenkor szokás alkoholt inni, akkor igen.
2010. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!