Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Aki sátánistának vallja...

Aki sátánistának vallja magát, válaszol egy sor kérdésre?

Figyelt kérdés

A sátánizmus melyik típusát követed?

Mi Sátán lehetséges eredete?

Tudod mit jelen a sátán szó? Miért jelenti az amit?

Ki/mi Sátán?

Mi a sátánizmus és milyen tettekben nyilvánul meg?

Ki a sátánista, miben nyilvánul meg a Sátáni jellem?

Számodra mennyire számít hogy a sátánizmus társadalmilag elfogadott-e vagy sem?



dec. 3. 13:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Több Sátánosta iranyzat van megadtam a linket, hogy hol olvashattok erről, de lehetnek az embernek saját gondolatai és nézetei ezekről. Egy Sátánista nem feltétlenül hódol be Sátánnak. De nehéz olyanoknak írni ezekről akik csak a kereszténységet és a kereszténység álltal elfogadott Sátanizmust ismerik. Az egyház álltal elismert Sátánizmusok valójában nem tükrözik az igazi Sátánizmust.

Csak az ördögimádó Sátánizmust és a Lavey félét ismerik a legtöbben.


A kereszténységben is mára nagyon sokféle keletkezett. De abban is sokaknak sajátos gondolat meneteik lehetnek.


Nem bántásból, Krisztián, de nem kellene ennyire erőltetned a Keresztény hirdetést és a Sátanizmus bemocskolódását. A te írásaidbók is csak az látszik, hogy mennyire nem ismered a Sátánizmust csak az ördögimádó aspektusát. Saját akaratod és annak tévutait nem kellene a Sátánra kenned és a jó dilgokat az Istenre és Jézusra terelned. A Sátánista barátaidról is alig írsz és valószínűbb, hogy hazúgság vagy, hogy ők is csak az ördögimádó irányzatot ismerték.


Nagyon keveset tudsz erről, nagyon látszik. Írtam, hogy a külföldiek foglalkoznak ezekkel jobban és mi kis magyarok semmit sem. Még 5 démon nevet sem tudunk magunktól, azt is csak a netről szokták kinézni.

Nemcsak 72 van, hanem jóval több.


De érdekes, hogy a ketesztények csak kb. 4 angyalt tudnak megnevezni. Pedig a 72 démonhoz is tartozik egy egy angyal és belőlük is több száz van.


Isten nevei/táblázataban 72 angyal és 72 démon szerepel. Nem tudom, hogy honnan van az, hogy az angyalok és a démonok ellenségek lennének, ha ez a táblázat is megmagyarázza, hogy ez a 72 démon a 72 angyallal együtt vannak. Meg van rég magyarázva, hogy a Démonok is angyalok csak egy alsóbb hierarchikus rendbe lettek sorolva. Nem tudom, hogy honnan jött az hogy a démonok csak angyalok voltak. a démon szó annyit jelent, hogy tudást hozók. tehát alacsonyabb szinten vannak és az emberekhez közelebb vannak.


de a magyarázkodások semmit sem érnek, ha a világ berögzült és befásodott abban ami sokaknak tettszett, méghozzá a negatív híresztelések. hiszen a negatív hírekre is jobban felfigyelnek az emberek, mint a pozitívra.

dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

A legrégebbi sátánizmus:

A kereszténység előtti vallásokat is Sátánizmusnak tekintik. Sok démon az egyiptomi istenségek pl. Szet, Horusz, Szekhmet stb. A kereszténység létre jöttekor mindenki boszorkánynak vagy Sátánistának tekintették akik az egyház dolgait nem ismerték el, pl. akik nem hittek abban, hogy lapos a föld, ahogyan azt az egyház vallotta. - Az ilyenek nem hódoltak a Sátánnak, ateisták voltak, de mégis Sátánistáknak tekintették őket. Valószínű, hogy ekkor keletkezett az ördögimádó Sátánizmus, hogy az egyházzal szembe nézőket még rosszabb hírnévbe sorolják és az emberek jobban a kereszténységhez szegődjenek.


Ördög imádat, Demonolatry: - olyan Sátánizmus amelyet mindenki ismer. Sátán és a démonok gonoszak és a hozzá tartozó emberekbis azok. Hódolat, állat és ember áldozat stb.


Reaktív Sátánizmus: modern kori, a lázadó szellemiséget képviselik. Nem hódolnak Sátánnak stb.


Racionális Sátánizmus: azaz Lavey féle az is modern kori és az egyház elismerte, bár nekem pont az nem jelenti, hogy ez az irányzat Sátánizmusos lenne. Itt is szabad akarat, önnállóság van. Nem hódolnak Sátannak csak pontokba szedik, hogy milyenek legyenek.



Luciferiánusok: azok spirituálisabb viszonylatba helyezik Sátánt/Lucifert. Nem hódolattal, hanem spirituális viszonylatban az ember szellemi fejlődését helyezik a középpontba.


Ani kozmikus Sátánizmus: hasonló a démonimádathoz, hogy a negativitást és a káoszt hozzák a középpontba. A világ, emveriség és saját maguk romba döntéséhez igazodnak. Úgymond önsanyargatóak. Hisznek más misztikus lényekben is stb.



Transzendentális Sátánizmus: az is újszerű. Ezek az emberek drogokkal akarnak közeledni spirituális élményekhez. Nem hódolnak Sátannak stb.


Sátáni vörösek: A Chukultu mítoszi démonokban hisznek. Chukultu mítosz az egy Lovekraftikus iromány, ahogyan a Dante pokla. Ez úgymond a bibliai könyvük.



A jogerős ítélet eljárási egyháza: Régi Sátánista egyházbeli irányzat. Úgymond az emveri cselekedetek ítélet végre hajtós eszméit boncolgatja.


Spirituális Sátánizmus: spirituális, ezotérikus és okkult tartalmú. Létező lényként ismerik el a démonokat. Sajnos leginkább összeesküvésként tekintenek a kereszténységre, legalábbis a külföldiek ezt verték bele ebbe az irányzatba.



De részletes leírás a megadott linkeken vannak.

dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"A kereszténység előtti vallásokat is Sátánizmusnak tekintik. "

Ez nyilvánvalóan nem igaz. Ezt a baromságot maximum a sátánisták akarják terjeszteni.

A buddhizmus, a zsidóság, a Krisna hit, a sámánizmusok, a természetvallások, a taoizmus, Ré egy-isten hite, a görögök a skandinávok istenvilága, a rómaiak istenvilága stb mind-mind a kereszténység előtti, önállónak tekintett vallás.

A sátánizmus a seggfej sátán és lucifer imádása, akik persze szívesen elhitetnék hogy "mind ők voltak", de ez baromság.

Ez csak a megosztás és hazudozás, ami a sátánfélék alaptermészete.

dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nem figyeltél már megint!!!


Írtam, hogy a keresztények állítják azt, hogy a kereszténység előtzi vallások és egyebek Sátáni, Sátánista eredetűek.


Hiszen példát is írtam, hogy az egyiptomi isteneket mára démonoknak tartják. Még démon pecséteket is csináltak nekik. Pl. Hórusznak és Szetnek.



LÁSD:


[link]

dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Nem figyeltél már megint!!!"

:D Ez a baszki már megint rajtakaptál a hazugságokon reakciód :D


"Még démon pecséteket is csináltak nekik. Pl. Hórusznak és Szetnek.

Seth esetében akár lehet is démonnak tartani, még stimmel is.

dec. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Írtam, részleteztem a típusokaz is, de linkekez is megadtam, hogy hol olvashattok többet. Persze mára a Sátánisták is azt állítják, hogy Sátánista eredetű minden más vallás, de ezt ki kell szűrni. Na, meg persze azt is el kellene feleddni, hogy hódolnak a Sátánnak.


Inkább a kereszténységnek vannak behódolási jegyei, hiszen sok a könyörgés, rimánkodas, imádkozas, amely inkább az ókori görögök ódáiból merítettek.

dec. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

te is ütöd magadat, hoszen most Szetet tartod démonnak. nézd meg inkább az uccsó linket!


Egyiptomban hol voltak démonok és pecsétek??? a kialakított pecsét sem egyiptom eredetű.

dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"te is ütöd magadat," Ez igaz, minden hozzászólásod elolvasásával ezt teszem :)

Démonok már nagyon régóta vannak, talán régebben is mint a civilizációnk, vagy mint a bolygónk...de nyilván ezt te is tudod.

dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Olyan f@szságokat írtok, hogy öröm nézni.
dec. 4. 12:22
 30/31 anonim ***** válasza:

A sátán gyönyörködtet téged Barátom. Ha nem így lenne, nem írhattad volna le Kérdező a kommentedet. Ha nem így lenne, nem a sátánt kutatnád.

Nekem nem volt öröm leírni, de megtettem Krisztiánként.

Sokkal jobb a lelkemnek, ha Istenről , jézusról írok.

dec. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!