Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Sátánisták válaszolnátok...

Sátánisták válaszolnátok nekem néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap beszélgettem egy sátánista sráccal és lenne pár kérdésem amire ő nem adott egyértelmű választ

1.Miből gondoljátok hogy Sátán előbb jött mint Isten?

2. Mi értelme a háborúnak amihez Sátán hívőket keres?

3. Ha szerintetek Isten kegyetlen akkor Sátán mi?

4. Ha Sátán olyan nagyon le akarja győzni Istent akkor miért nem tette már meg? Annyira kis Bamba-Bambi hogy több millió év nem volt neki elég?

5. Mi értelme van ennek az egész Hókuszpókusznak?

6. Mi bajotok van a jóval?

7. Nem érzitek magatokat báboknak? Isten legalább szabad akaratot ad


Ateista vagyok szóval teljesen pártatlan


2014. febr. 17. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2014. febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Ateistának vallod magad és megsem tudod, hogy maga az ateista nem sokban különbözik a sátánistától. a teista a sátánizmus egyik ágazata [link] maga a sátán egy egykori angyal volt Isten fölötte állt a sátán szembeszegült az Isten akaratával emiatt Isten száműzte a paradicsomból.
2014. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom hogy egyik vallásban se hiszek és ezeket eddig én is tudtam
2014. febr. 17. 15:08
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

1. Sátánizmus megelőzte a kereszténységet, mivel az ősi pogányság sátánista elemekkel régebbi Jézusnál


2. Sátán felszabadítja a tudatlan tömegeket. Lucifel elhozta a fényt, neve is ez, hogy fényhozó ! Az embereket felvilágosította, hogy legyen Isteni tudásuk, azaz jót is rosszat is ismerjék.


Isten vak hitet követel, mint az ORI, de Sátán azt hírdeti, hogy legyél önnmagad, csináld ami jólesik és ne foglalkozz mással. Ébredj öntudatra


3. A Bibliában Itsen jóval több embert pusztított el, mint Sátán. A sátán jóságos


4. Jelenleg is harcol Sátán Istennel és győzelemre áll. A Sátánista Illuminátus, szabadkőművesség nagy bölcsen irányít minket a világot, sajnos még vannak olyanok akik szerint nem helyén való, de majd idővel belátják vagy elvesznek


5. Isten a lelkek együttese. Sátán és Isten az őt éltető lelkekből áll, ha mind a Sátáné lesznek akkor Sátán lesz az Isten, ő fog teremteni


6. Semmi, csak a sátán a jó


7. Sátán pedig azt hírdeti azt tegyél amit csak akarsz, ez szabadabb Istennél, aki azt hírdeti hogy csak azt teheted amit a 10 parancsolat előír


Vannak itt nálam okosabbak, mint Zolbeh vagy Fisz, aki jobban megtudja fogalmazni az érettségijükkel, nekem csak 4 elemim van. Remélem jól írtam a nevüket, nem akarok megbántani senkit sem

2014. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De ha Sátán annyira fényévekkel jobb mint Isten akkor már rég győzött volna nem?
2014. febr. 17. 15:27
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Ám a LaVey féle sátánisták nevében válaszolok, láthatóan te kevered a sátánizmust az ördögimádattal:


1. Egyik sem létezik. A sátánizmusban a sátán a tagadást jelenti.

2. Mivel nem létezik Sátán, ezért hívőket sem keres.

3. Nem létező személyek nem lehetnek kegyetlenek.

4. Nem létező személyek legyőzni sem tudják egymást.

5. Én is ezt kérdezem, többek között ez is eredményezte, hogy olyan ateizmusra épülő egyházak, mint pl. a Church of Satan létrejöttek, mert értelmetlennek találták a teisták hókuszpokuszát.

6. A kérdés mit nevezel jónak. Jézus tanítása szerint ha megdobnak kővel, akkor dobd vissza kenyérrel. A sátánisták viszont úgy gondolják, dobd vissza kővel, és a bosszú kifizetődő. Most akkor képzeld el a szitut úgy, hogy a fiadat meggyilkolják vagy a lányodat megerőszakolják. Szvsz a legtöbb keresztény is bosszúra vágyna, csak ezt nem ismerik be. Másrészt a sátánistáknál másik törvény, hogy aki nem ártott neked, annak te se árts. Valamint állatokat sem szabad céltalanul legyilkolni, tehát étkezés oké, de pl. az tilos, amit a bibliai Isten elvárt, az állatok feláldozása.


Nevezheted keresztény értékrenddel a sátánistákat rossznak, de sátánista értékrenddel a keresztények rosszak, mert álszentek.

7. A szabad akarat magadból ered, nem valami természetfölöttiből, nem adott semmit Isten, mert nem is létezik, pont akik kitalálták, azok nem hittek a szabad akaratban, mert természetfeletti magyarázatokat kerestek sok mindenre. Másrészt ha komolyan vennénk a Bibliát, akkor hol szabad akarat az, hogy imádd Istent, mert ha nem teszed, akkor a pokolban fogsz szenvedni örökké (más értelmezések szerint végleg meghalsz, de ha Istent szolgálod, akkor örök az életed)? Ez kb. olyan, mint ha pisztolyt fognának a fejedhez, de van lehetőséged nem követni a fogva tartód utasításait, hiszen szabad akaratod van, igaz ez esetben lelő téged.

2014. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

4:

Azért a sámánizmust és az ördögimádatot ne keverjük ide, mert amit te írsz, az ennek a kettőnek a mixe. Egyrészt a bibliai sátánhoz semmi köze az ősi pogány vallásoknak, mivel utóbbiak nem is ismerték a Bibliát. A sátánizmus pedig eleve egy ateista vallás.

2014. febr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Még egy dolog:


Ha keresztény szemszögből néznénk a dolgokat, akkor pont nem az a Sátán lenne a veszélyes, amelyik elvárja a híveitől, hogy kövessék, mivel ez esetben ezeknek az embereknek leesne a tantusz, hogy akkor ha Sátán létezik, akkor Isten is, Isten pedig örök életet ígér, akkor talán őt kellene követni.


Nyilván ilyen ostoba nem lehet Lucifer, neki sokkal kifizetődőbb lenne (ha létezne), ha inkább elhiteti a követőivel, hogy sem ő, sem Isten nem létezik, és akkor ezek az emberek a kereszténység szerint elkárhoztatnak, ami meg ugye Lucifer érdeke.


Szóval még keresztény szemszögből is logikus, hogy a sátánisták ateisták.

2014. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már értem :)
2014. febr. 17. 17:39
 10/17 anonim ***** válasza:

Isten = Sátán !


Ilyen egyszerű, csak ti látsátok másnak.

2014. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!