Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mért gondolják azt, hogy a...

Mért gondolják azt, hogy a Sátán a gonosz az Isten a jó?

Figyelt kérdés

Mi van, akkor ha a világ irányítását Jézusnak azért ajánlotta fel, mert meglátta benne a jót?

Mi van, akkor ha az erkölcs a tudás a Sátántól származik? Ő csábította Évá-t arra, hogy egyen a minden tudás fájáról? Valamint a Sátán a vádló szerepét tölti be. Most őszintén ki az az ember aki nem minősített már életében mást? Tulajdonképpen a sátán képviselhetné az erkölcsöt is.

Én magam agnosztikus vagyok szóval nem tudom, hogy létezik-e Isten vagy sem. Ezek pusztán filozófiai elgondolások. Csak azt tapasztaltam eddig, hogy akik folyton a szeretetről meg az elfogadásról beszélnek azoknál előbb utóbb felbukkan az anarchiára való vágyódás ami nem jó dolog.



dec. 31. 18:25
1 2
 1/20 Grimfox ***** válasza:
70%

Ez attól függ, az ószövetség, vagy az újszövetség sátán-értelmezését veszed e számításba. Az ószövetségben csak egy szolga, aki ugyanúgy viszi véghez az isteni akaratot, mint más angyalok. Az újszövetségben már kicsit a zoroasztriánus mintára az isten ellenpólusa, egy önkényesen cselekvő gonosz.

A végeredmény viszont lényegtelen az emberi szempontból. A sátán, már ez alapján a titulus alapján is, hogy "a sátán" az ember ellensége. Az ószövetségben azért ellensége, mert erre a feladatra szánták, az újszövetségben meg azért, mert isten tervét igyekszik meghiúsítani, például Jézus próbatételénél is.

Persze ha egy keresztény válasza is érdekel, lehet, hogy a vallásban is érdemes ezt a kérdést feltenni, mert ott a hivatalos álláspontot is elmondják neked. Bár nagy eséllyel nem épp kedvesen...

dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen. Ezért sem oda teszem fel XD.
dec. 31. 19:00
 3/20 Grimfox ***** válasza:
92%

Pedig ott is biztos előfordul, hogy valaki hajlandó neked normális választ adni.

Ugyanaz a helyzet itt, mint keresztény körökben. Mereven elzárkóznak a másik oldaltól. Ott minden, ami "ezoterikus", az gonosz. Itt mindent, ami vallásos, leköpködnek. Legalább is általában.

dec. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Mi van akkor, ha totálisan próbálod hagyni, hogy megvezessen téged a sátán?, és ez által sikeresen leránt az örök kárhozatba, ott aztán szenvedhetsz ezerrel, akkor amikor Isten nem ezt a sorsot szánta neked? Vigyázz a szádra, mert akkora bajba ránthatod magad, amiből már nem tudsz kijönni. Utána már nincs sírás-rívás-kesergés.
dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
*Utána már nincs sírás-rívás-kesergés. Hiába próbálod előadni, hogy te "csak hülyéskedtél". Ahogy az ezo is. Mennél mélyebben kerülsz bele, annál kevesebb esélyed lesz. Aztán egyszer csak a semmiből eltöröltetsz.
dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hogy én a pokolba nem hiszek.

A fizikusok már megfejtették, hogy az univerzumban nagyon sok milliárd év múlva az atomok "elidősödnek" azaz szétesnek. Szóval minden ami anyagi egyszerűen elpárolog. Tehát "örök kárhozat" biztos nincs.

Az már egy másik kérdés, hogy valami vagy valaki létrehozta az univerzumot, mert a semmiből nem jöhet létre valami. Persze ha valaki ezt is megcáfolja, akkor elfogadom és teljes mértékben ateista leszek.


Egyszerűen azt a csőlátást nem fogadom el, hogy van a 100% gonosz meg a 100% jó.

dec. 31. 19:28
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

én azt olvastam valahol a minap h egy vizsgált agy csak úgy szemeket növesztett. az dúrva.


nagyon jól leírtad Gtimfox azt amit én sohase tudtam megfogalmazni.


sztem semmitől sem kell félni, pláne amiktől óva intenek.

ha mondjuk tényleg be lenne tiltva minden káros dolog akkor gondolkoznék el azon h na akkor a világon az emberek tényleg a jó útra akarnak terelni és vigyázni kell még az isten haragjától stb.

az alkohol is tönkre tesz életeket és meg is öl. önmagára és másokra veszélyessé válhat miatta. miért is nem tiltják be akkor?

a világon az emberek sem akarnak jót az emberiségnek, embereknek.


ez a sátánosdit is így látom. óva intenek, miközben nincs mögötte semmi. csak higyjünk és hagyjuk h irányítsanak. érdekes h a sátánista dolgokat eltusolják mintha az be tiltanák.

a politikai is olyan h sztem mindenki egy oldalon áll valójában csak valakit fényesítenek, valakit pedig gonosznak állítanak be h mindenképp azt válasszuk akit fényesítenek.

dec. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Mert ezt írja a biblia

Én meg azt nem értem hogy miért az lesz a “jó” ember aki hisz egy kitalált lényben…

Kétlem hogy a templomok mind becsületes erkölcsös emberekkel lennének tele

dec. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Grimfox ***** válasza:
70%
Ez az, ami nekem hiteltelenné teszi a kereszténységet(egy a több ok közül). Jó, és rossz ellentétét állítják fel, de mégis, az isten saját kezűleg, vagy az angyalai által több ártatlant öl meg, mint a sátán. Hiába a bűnösök eltörlésére küld csapásokat, mégis olyanokat is elpusztít, akik nem lehetnek bűnösök. Emellett amikor valahogy beszél az emberekkel, mindig a haragját, gyűlöletét, büntetését mutatja. Nem kegyes istenként uralkodik, hanem zsarnokként. Az egész ószövetség arról szól, hogy elvárja a teljes neki szentelődést, akár jó, akár rossz dolgok történnek az emberekkel, és elpusztítja azokat, akik eltérnek attól, amit elvárt. A sátán ugyanezt teszi, csak ő bármiféle elvárás nélkül. Ránézvést az ószövetségben nincs jó, és rossz harca, hanem csak rossz van, amit néha elkerülhetsz, ha teljesen engedelmes vagy.
dec. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Szerintem a rossz a jó és a jó a rossz
dec. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!