Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mért gondolják azt, hogy a...

Mért gondolják azt, hogy a Sátán a gonosz az Isten a jó?

Figyelt kérdés

Mi van, akkor ha a világ irányítását Jézusnak azért ajánlotta fel, mert meglátta benne a jót?

Mi van, akkor ha az erkölcs a tudás a Sátántól származik? Ő csábította Évá-t arra, hogy egyen a minden tudás fájáról? Valamint a Sátán a vádló szerepét tölti be. Most őszintén ki az az ember aki nem minősített már életében mást? Tulajdonképpen a sátán képviselhetné az erkölcsöt is.

Én magam agnosztikus vagyok szóval nem tudom, hogy létezik-e Isten vagy sem. Ezek pusztán filozófiai elgondolások. Csak azt tapasztaltam eddig, hogy akik folyton a szeretetről meg az elfogadásról beszélnek azoknál előbb utóbb felbukkan az anarchiára való vágyódás ami nem jó dolog.



dec. 31. 18:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd! A sok konteós elmélet közül volt egy ami különösképpen megragadta a figyelmemet. Már nem tudom, hol olvastam asszem valami "Fekete Kéz" üzenetei voltak ezek neten. Az volt a lényege, hogy itt több szellemi lény is van, és az akit az édenkertes sztoriból Istenként ismerünk, egy erős szellemi lény, annak az (volt) a célja, hogy kialakítson egy ilyen "minden szép és jó" buborékot az embernek a Földön, a paradicsomi állapotot, valami isteni tökélyt, amiből az ember nem tud kitörni, mivel nem is tud róla hogy lehetne, meg nem is akar, mert kényelmes.

Hát ha engem kérdezel, van benne valami. Lehet hogy a teremtéstörténet szerint Éva evett a gyümölcsből, hát nem tudom mivel tudtunk többet, de azóta azért rendesen elfelejtettük, bármit is megtudtunk. 😅 Már ha azt a területet nézed, hogy az ember miert van itt a Földön, mi dolga...Senki nem foglalkozik ezzel max a filozófusok, meg spiritualitas felé érdeklődök esetleg vallásosak, pontosan senki nem tudja, egyébiránt mindenki elvan a technika és a materializmus Bábeli tornyában és építi is tovább. Minek is foglalkozna ilyennel? Nem is érdekli. Ilyen szempontból a gyümölcsnek nem sok hatása van/volt. 😅


Ha engem kérdezel, én úgy hiszem, hogy maga az isten az nem tesz semmit, az csak van. Kb. mint a csillagok háborújában az erő. Nem cselekszik, de mint egy tárgyat cselekvésre használják, mint egy eszközt. Emberek, vagy bármilyen, tudatossággal rendelkező szellemi lények. Akaratuk szerint használhatják, jóra vagy rosszra.

Szerintem ez nem a mi játékunk, ez nálunk nagyobb szellemi erők játszmája a Földön, amikhez mi csak sakkbábuk vagyunk.

jan. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Grimfox ***** válasza:
85%
A tudás fája nem minden tudást adott meg az embernek, a tudás fája a jó, és a rossz tudásának fája volt. Az ember képessé vált a különbségtételre, az ősi naiv állapotból az emberi, különbségtételre képes állapotba került. Képessé vált az önálló döntéshozatalra az által, hogy képessé vált eldönteni, mi a jó, és mi a rossz. Az ősnaiv állapotban egyszerűen csak azt kellett tennie, amit az isten mondott neki, ugyanúgy, ahogy az angyalok cselekszenek isten parancsára, kérdés nélkül. Amikor a jó, és rossz megkülönböztetésének képességére szert tett, már önmaga tudott döntéseket hozni, ezt értette az alatt az isten, hogy olyanná vált, mint egy közülük(a genezis idején még több istent ismertek a sémi népek).
jan. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%

Itt aztán tényleg nincs szilveszter 😂

Megnyugodtam hogy nem csak én vagyok femcel lool

jan. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Grimfox ***** válasza:
100%
Életemben nem jártam bulizni, nemhogy szilveszterezni. Koccintottam a családdal, megnéztem, hogy a környéken ki durrogtat, és ennyi. Öreg is vagyok már partyállatnak.
jan. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Incel era 😂
jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Képes-e Sátán ártani az embereknek, vagy irányítani őket?

„Az egész világ a gonosz hatalmában van” (1János 5:19).


MIT ÍR A BIBLIA?

Sátánnak sikerült félrevezetnie az emberek többségét, így azok az ő hatalmában vannak (2Korintusz 11:14). Ez az oka annak, hogy az emberiség nem képes változtatni a világ helyzetén.


A Bibliában olyan történetek is fel vannak jegyezve, amikor Sátán vagy más lázadó angyalok teljesen a hatalmukba kerítettek embereket, és kárt is tettek bennük (Máté 12:22; 17:15–18; Márk 5:2–5).


MIT TEHETSZ?

Nem kell rettegned Sátántól. Ha nem akarod, hogy hatalmat gyakoroljon fölötted, ismerd meg a módszereit, így nem leszel „tudatlanságban a fondorkodásai felől” (2Korintusz 2:11). A Biblia olvasása segíthet ebben.


Szabadulj meg minden olyan tárgyadtól, amely kapcsolatban van a démonok tevékenységével (Cselekedetek 19:19). Ilyenek lehetnek az amulettek, és az olyan nyomtatott anyagok, filmek, zenék és számítógépes programok, amelyek kedvező színben tüntetik fel a spiritizmust és a jóslást.


„Álljatok ellen az Ördögnek, és elmenekül tőletek” – jelenti ki Isten Szava (Jakab 4:7). Ha megfogadod a Biblia bölcs tanácsait, megvédheted magad Sátán gonosz mesterkedéseitől (Efézus 6:11–18).

jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Ez az oka annak, hogy az emberiség nem képes változtatni a világ helyzetén."


Miért milyen helyzetben van a világ? Ennél nagyobb békesség, kényelem és jó mód soha sem volt a történelem során.

jan. 1. 14:19
 18/20 anonim ***** válasza:
17 sztem te nézz körül kicsit hogy mennyire jómód van…
jan. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#17

Ki vezeti el az emberiséget a békéhez?


AZ A TÉNY, hogy az emberek képtelenek megvalósítani a békét vajon azt jelenti, hogy sohase látjuk meg azt? Nem. Ahogyan Sátán, aki erősebb nálunk, a legnagyobb akadály a béke megvalósítása előtt itt a földön; ugyanúgy van Valaki, aki még a Sátánnál is erősebb és aki végül is elvezeti az emberiséget a békéhez. A Biblia, amely beszél nekünk Sátánról, erről a más Valakiről is beszél. Ezt mondja: „A fejedelmi uralom az ő vállán lesz. És így fogják nevezni: Csodás Tanácsos, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Béke Fejedelme” (Ésaiás 9:6, 7). Vajon ki ez a Béke Fejedelme? Nem más, mint Jézus Krisztus és azért képes elhozni a békét, mert sokkal alkalmasabb arra, mint mi. De hát milyen módon?

jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Médium vagyok. Sátánban nem hiszek, illetve Lucifer nem egyenlő sátánnal. Pont úgy lettem spirituális először, hogy nem hittem az egyháznak.
jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!