Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan lehet indigóvá nevelni...

Hogyan lehet indigóvá nevelni egy gyereket, aki nem született különleges képességekkel?

Figyelt kérdés

Most hároméves a fiam. Viszonylag lassan tanult meg járni és látszik rajta, hogy nem túl értelmes és nagyon félek hogy nem lesz sikeres az életben. Nekem sem és a férjemnek sincsen fontos beosztásunk, mindkettőknek csak érettségink van és egy tanult szakmánk, de azt is alig sikerűlt elérni, mivel nem vagyunk jó képességűek. Manapság nagyok az elvárások és ha nem valami elit diplomás az ember nehéz elhelyezkedni. Féltem a gyermekem, hogy mivel nekünk is nehezen ment a tanulás így neki sem fog és rosszabb élete lesz a mienknél. Nagyon sokat olvastam a neten a gyermeknevelésről és beleakadtam ebbe az indigó témába. Még nem sokat tudok róluk, mert az életben nem találkoztam velük, bár egyik barátnőmnek kitűnő az alsóban a kisfia, de nem beszéltem vele, nem tudom milyen az indigó gyerek, miben tér el az átlagostól.


Meg vagyok győződve afelől, hogy minden csupán nevelés kérdése. Mindent meg lehet tanítani az embernek, ha jó tanára van, ezt a saját példámon tanultam. Általánosban mindíg majdnem megbuktam matekból, a számokat alig tudtam összeadni meg kivonni, de aztán jött egy jó tanár az iskolába és korrepetáláson megtanította, utána már mindíg megvolt az elégségesem. Meg vagyok győződve arról, hogy neveléssel a fiamnál is érhetek el eredményt, bár nem túl eszes. Szeretném megkérdezni tőletek, hogyan lehet indigóvá nevelni egy gyereket ? Nektek milyen tapasztalataitok vannak ebben ? A Ti indigóitok miben tér el a többitől, azonkívűl hogy mindenben kitűnő és több nyelven beszél és két kézzel zongorázik már 5 évesen mint a barátnőm gyermeke, akit nagyon keményen fognak otthon. Napi 8 órákat foglalkoznak az indigó gyermekükkel tanítják minden félére. Én nem tudok sokat így nem vagyok képes tudományokra meg zongorázni tanítani, mert nem értek hozzá és azt sem tudom, hogyan kerül be az áram a lakásba és miért szól a tv. Arra azonban vállalkoznék a gyermekem kedvéért, hogy átformáljam. Valahogyan biztosan lehet indigóvá nevelni egy gyermeket, hát régen nem voltak indigók és mégis voltak zsenik, mert biztosan azzá nevelték őket. Még elég fiatal fogékony mindenre és Én nyitott vagyok. A neten nem olvastam sehol sem a "titkot", azt hogyan neveljük indigóvá a gyermekünk, de ezt szeretném megtudni valahonnan. Legyen sikeres tudós az életben, ha nekünk szüleinek nem adatott meg.


2011. jan. 10. 14:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%
Az nem igaz, hogy minden csupán nevelés kérdése. Ehhez a dologhoz nem így kell hozzáállni. Olvass még egy kicsit az indigókról, légyszi. Úgy tűnik, nem elegendő az eddigi tudásod.
2011. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%
Ne is haragudj, de nem lehetsz túl jó szülő!!! Indigógyerekek nem is léteznek! Csak a sok marha szülő találta ki hadd már szegény gyermeket! Mit akarsz te indigógyereket? Hülyeség! ÉS szegény gyermek sínyli meg! Nem indigógyerek az a barátnőd gyereke, csak egyszerűen keményen bánnak vele! Gondolj már bele jóember! HA te nappi 8 órát foglalkozol a gyerekkel, akkor tuti hogy több nyelven fog beszélni, mindenben jobb lesz és tud majd zongorázni! És nem azért mert indigógyerek, hanem mert túl sokat tanították! Tudod mi lesz ebből a gyerekből? Olyan mint az osztálytársam! Felmérők előtt sír, mániákusan tanul, 5 órát alszik hogy még hajnalban fel tudjon kelni ismételni és folyton stresszel. EZt akarod? Hogy a gyerek haza se merjen menni mert otthon az indigóhülye anyja várja? Hát remek szülő vagy mondhatom. Gyere drágám, tanuljunk még hogy indigógyerek legyél! Gyagya
2011. jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
62%

A gyermekeddel ne ereztesd azt, amit itt leirtal, mivel artasz ezzel Neki.

Szeresd a gyermekedet es torodj Vele a koranak megfeleloen. Most mar elfog jarni kozossegbe pl. es ott is sokat fog fejlodni, s aztan az iskolaba. Nincs diplomad, de hidd el, hogy most meg nagyon sokat tudsz segiteni a fiadnak, mivel meselni biztosan tudsz, epitozni, rajzolni, festeni stb. Jelenleg ennyi foglalkozas a gyermekednek eleg.

Esetleg felkereshetsz egy nevelesi tanacsadot, vagy konyves boltban tudsz vasarolni olyan konyvet, ami a segitsegedre lesz.

Ha netan letezik is indigo gyermek, azok ritkak, mint a feherhollo, felejsd el ezt.

Inkabb arra ugyelj, hogy egy ertelmes es egeszseges gyermeket nevelj, ne nezd a masik gyermeket, s ne akard Ot szigorral nevelni. Mi emberek sem vagyunk egyformak, tehat a gyermekek sem azok.

2011. jan. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Eléggé elkeserítettek a kommentek. A többi fórumokhoz képest elég kevés tudásotok és információitok van az indigókról. Miért akarjátok elvenni a kedvemet a gyermeknevelésről azzal, hogy azt írjátok nem léteznek indigó gyermekek, amikor én még találkoztam is egyel. Az a kisfiú honnan tudna zongorázni és több nyelvet beszélni, ha nem lenne indigó, csak azoknak a gyerekeknek vannak olyan rendkívüli képességeik, amivel ezt elő tudják idézni. Részemről a nevelésen van a hangsúly, ezzel mindent el lehet érni az életben a kitartós munkára célzok. Nekem a férjemmel is kikerűlt, bár nem vagyunk jó képességűek, de nagyon sok szívós munkával sikerűlt elvégeznünk az iskoláinkat és a szakmánkat. Attól, hogy csak bíztatom őt, meg hagyom hogy maga találja meg a helyét és hogy mi a jó neki, úgy nem lesz sikeres sormális életű ember egy csomó gyerek a szomszédban csak egész nap üti a gépet csihi-puhi játékokban elpazarólják a tehetségüket, meg lent rúgják a labdát, bár egyre kevesebben fociznak, de azokból sem lesz emmi, nagyon sokan szipóznak már kiskorukban. Nem akarom hogy a fiam egy kallódó vesztes legyen. Nektek nincsen indigó gyermekeitek ? Hogy neveltétek ilyenné ? Jó lenne ha segítenétek és nem elkeserítenétek. Nagyon szeretnék egy kis zseni indigó gyereket nevelni, aki sikeres lesz, mondjuk Nóbel díjas vegyész vagy Pápa talán valamilyen sikeres üzletember a Kajmán szigeteken vagy Hawajon.
2011. jan. 12. 21:26
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen gyereket akarsz, akkor legalabb egy "indigo" apat kellett volna valasztanod.
2011. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

lehet hogy elkeserítettünk, én nem mondom, hogy nem léteznek indigó gyerekek, és nem is akarok beleszólni ebbe. Nekem csak az utolsó kommentedben tűnt fel az, hogy számodra két véglet létezik: az indigó gyerek, meg a síkhülye. Ne nevettesd már ki magad, az emberek ezer meg millió félék, nem ez a kettő van! szerinted aki elvégez egy egyetemet, az indigó? lehet, hogy nektek szívós munka volt egy érettségit megszerezni, ezesetben valószínűleg átlagos, vagy azalatti értelmi képességeitek vannak a férjeddel, de az indigó 8ahogyan írsz róla), az a másik véglet! Miért kell átesni a ló túloldalára? Miért nem elégednél meg annyival, hogy egy okos, boldog kisgyereket nevelsz? Miért kell, hogy ő legyen a Pápa? (ami amúgy maga a röhej, süt ebből, hogy frászt nem tudsz a Pápáról, meg az azzá válás menetéről, csak hogy ez egy hangzatos, és nagy dolog...)

Te valami látványosat, extrát akarsz nevelni a gyerekedből. De miért? Az emberek 99%a nem indigó, és mégis megvannak! Miért akarod az extremitásig tolni a képességeit?

Neki ettől nem lesz jobb, nem lesz boldogabb! Nagyon szomorú, hogy fontosabb neked, hogy Nobel-díjas legyen, minthogy érdeklődő, nyitott, boldog kissrác! átlagosan is lehet valaki tökéletesen boldog és élhet tökéletesen teljes életet! Te valahogy azt hiszed, hogy csak indigóként, ötévesen hat nyelvet beszélő és zongorázó gyerekként lesz valami a gyerek, pedig nem!

Arról nem is beszélve, hogy átlagos képességekkel is viheti sokra tudományos területen is. Erre itt vagyok én példának, nem hivalkodásból mondom, csak hogy élő példa legyek: 25 éves vagyok, lány, jövőre doktorálok, kutató vagyok, folyamatos, és egyre elismertebb tudományos mukát végzek egy egyetem kötelékein belül! Mindeközben az IQ-m teljesen átlagos, megmérték (szükség volt rá egyszer egy versenyhez). Édesapám műszerész, anyukám szakácsnő! Soha nem neveltek semmire, csak a tanulásra, képességfejlesztő könyveket kaptam, tanultak velem, pedig néha maguk is alig értették, ami nkem volt feladva... Mindig arra buzdítottak, hogy ne adjam fel, és ha valami érdekelt, mindent megadtak, hogy foglalkozhassak vele. Tudok zenélni (gitár és zongora), pedig a családban senki nem tud, és képzőművészettel (festés) is foglalkozom hobbiszinten, pedig ez sincs meg a családban... Nobel-díjra nem vágyom, egy egyszerű életet szeretnék, ahol azt csinálhatom, amihez értek, ami a szenvedélyem... ennyi.


Hogy a gyerkőcöd ne legyen számítógépet püfölő zombi, arra rá tudod nevelni, nem veszel játékot, vagy nem engeded előtte ülni, szabályokhoz kötöd a használatás... hatmillió módja van ennek. Rá tudod nevelni az érdeklődésre, a kíváncsiságra, az iskola és a tanulás szeretetére.

Egyszerűen nem fogom fel, hogy mit akarsz az indigózással... Egy átlagos iskolásgyermekben is megvan a Nobel-díjlehetősége, mégha ti nem is agyoniskolázott tudósok, a gyerkőcnek erre minden lehetősége megvan indigózás nélkül is! minden CSAK és KIZÁRÓLAG attól függ, hogy ránevelitek-e a tudás szeretére, tiszteletére, vagy sem. És ez nem abból áll, hogy ötéves korára annyi mindenhez kell értenie, mint egy műveltebb felnőtt embernek! A gyerek az gyerek! Tanulással vennétek el a gyerekkora nagy részét? Kiégne, akár még akarata ellen is lehet... csak azért, mert az milyen hangzatos, meg szép, hogy a gyerekem 6 évesen zongorázik, Picasso-t fest, meg négy nyelven beszél, még nem biztos, hogy ezzel jót tesztek neki is! nektek jó lenne, mert ez a ti vágyatok, de az ő vágyaival mi lesz? Miért nem dönthetne ő? Miért nem akarjátok, hogy a saját kezében legyen a boldogsága, hogy maga dönthessen? Volt egyetemen egy csoporttársam, aki szintén nem volt egy csodagyerek, de neki már az egyetem is sok volt... nem szerette, bár jól tanult, állandóan panaszkodott, hogy a szülei elvárása, de neki nem ez a vágya, ő kamionos akar lenni, a világot akarja járni... Következő évben lelépett, ma pedig kamionozik, boldogabb, mint valaha...


Sajnálatos, ha ti nem azt nézitek, hogy a gyerek boldog, kiegyensúlyozott ember legyen, hanem tudós, meg Pápa... Amiről jut eszembe: kicsi rá az esély indigóként, ugyanis az indigógyerekek extrém intelligenciája általában más emberi tulajdonságok rovására megy... amennyire én tudom. A környezetemben van egy indigónak kikiáltott kisgyerek, nagyon okos (de annak született, és nem nevelték!), még köszönni sem képes az idegeneknek 7 éves létére...


Ugyanakkor nem akarok otromba lenni, de állandóan hangoztatod, hogy mennyire egyszerű emberek vagytok a férjeddel... akkor mégis honnan veszed ilyen biztosra, hogy az elképzelésed (amire semmilyen tudományos, tehát a te általad oly dicsőített tudósok által szolgáltatott bizonyíték nincs) megállja a helyét? Ha te magad nem mondod okos, tanult embernek, akkor miélrt nem hallgatsz mégis az okosabbra, a többire, aki viszont ismeri a témát? Fentebb egy (talán) tanárként dolgozó hölgy írta neked, milyen indigókat ismer? Tényleg olyan gyereket akarsz? Ha erről informálódni akarsz, akkor legalább ne a netről tedd, hanem tényleg menj el egy szakemberhez és beszélj vele személyesen, személy szerint a TE gyermekedről, és ne az "indigókról" általánosságban!

Ennyit legalább tegyél meg, mielőtt a gyerekedet egy olyan értelmetlen terhelésnek teszed ki, amivel azután (ne adja Isten) semmit nem érsz el.


Csak ismételni tudom: sokkal fontosabbnak kellene lennie nektek, hogy a gyerkőcötök boldog és kiegyensúlyozott legyen, minthogy okos, tudós ember. Ezerféle ember van, sőt millióféle, mi garantálja, hogy a ti gyereketeknek a tudás lesz épp a boldogság? Hogy abban megtalálja a számítását? Ez nem számít, csak az, hogy ti elmondhassátok, hogy indigó, meg hogy ő a Pápa?


A barátnőd gyermeke boldogabb attól, hogy két kézzel zongorázik, meg több nyelven beszél, és 5 éves létére napi nyolc órában tanul?! Te ezt nem érzed bizarrnak? Hová tűnik a gyerekkor? Gondoltál arra, milyen lelki és személyíiségbeli torzuléásokat okozhat a későbbiekben a meg nem élt gyerekkor és az előre hozott érettség? A gyerekek Magyarországon 6-7 éves korban kezdik az iskolát 8 óránál sokkal de sokkal kevesebb terheléssel? Attól lesz a gyereked "indigó", hogy lenyomorítod 5 évesen napi 8 óra tanulással?

Mikor már a felnőttek is hullafáradtan jönnek haza 8 óra munka után?! Még egy elsős gyereket sem lehet egy teljes órán át sem terhelni! Attól a gyereked nem lesz okos, meg "indigó", hogy lekötöd az épp ébredező kis értelmét számára súlyos dolgokkal, csak hullafáradt és kiégett lesz! És annak is megvan az esélye, hogy pontosan emiatt fog gyűlölni tanulni nagyobb korában!


Egyszóval nagyon át kellene gondolnotok, mert hatalmas rések tátonganak ebben a logikában, ebben az elképzelésben, és ennek a kisfiú fogja meginni a levét! Ha ennyire fontos ő, akkor ezt gondoljátok végig!

Mindenesetre 25 éves 'tanult' ember létemre a hideg kiráz ettől, és soha senkinek nem kívánnám azt, különösen nem magamnak, amire ti készültök a gyerkőccel!

Kérlek, gondolkodjatok!

Én elhiszem, hogy szeretnétek, ha többre vinné, mint ti, de ha átlagos felnőtt lesz belőle mondjuk diplomával, vagy bármilyen végzettségből, amiből megél, akkor az miért nem elég? Miért kell, hogy ő legyen egyenesen a Pápa?

Inkább szeretetet adjatok neki, és neveljétek a világra nyitott emberré. A legjobb, amit tehettek érte (értem si ezt tették a szüleim, akik kétkezi munkás emberek, és ez volt a legnagyobb ajándék, amit kaphattam. Indigó-lét nélkül is tudom mindazt, amit a barátnőd indigó-gyermeke, három idegennyelven tudok, két diplomám van, zenélek, festek. Igaz, ezeket nem ötévesen tanultam, ahnem később, de ettől ugyanaz az ember lettem, egy gyönyörű, békés és vidám gyerekkorral a hátam mögött.


A hozzászólások ne keserítsenek el, hanem mutassanak nektek utat! Mert minden, ami elhangzott, igaz!


25/N

2011. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

Ne keseredj el, hanem fogadd el az igazsagot!

Az En gyermekeim is beszelnek tobb nyelven, s igyekeztem mindent megtanitani, megtanitattni Veluk, amire lehetosegem volt.

Most az unokam 2 es 3 honapos es 2 nyelvet beszel. En magyar vagyok, de a parom nem, tehat mar az alapok adottak voltak a nyelvtanulasra. Az unokam 1 eves koratol jar angol nyelvu bolcsodebe, ami nem keves penz, de a mamaja igy dontott, s igy odajar.

Mar uszni is tanitjuk, s kozben Velem jogazik pl., de rajzolgatunk is es gyurmazni is szoktunk. A konyhaba is segitget a maga modjan, tehat pucolja a hagymat pl.

Tudod egy kis gyermek olyan, mint a szivacs! A gyermek is szinte szivja magaba azt, amit a kornyezeteben fog kapni, s igy van ez a nevelesnel, hogy amit Te adsz a gyermeked ele, azt fogja megtanulni, elsajatitani.

Indigo gyermeket szulni lehet, tehat vannak allitolag, de az egy szuletesi adottsag. A tehetseges szemelyisegek is azzal az adottsaggal szulettek mar. Tehat Te a gyermekedet nevelheted, viheted barhova, ha nincs meg benne az a tehetseg, az erdeklodes.

A parom futbalista volt es a Fiamnak egybol vett egy labdat, mivel ugy gondolta, hogy belole is bajnok lesz, de a sors megviccelte,s az En fiamat inkabb a lego, a matek es a fizika erdekelte pl.

Tehat megfigyelheted a gyermekedet es tudni fogod azt, hogy igazabol mi is erdekli a gyermeket, de kenyszeresen ne neveld, mert nem lesz onbizalma, s ahelyett, hogy fejlodne, butulni fog.

Fogadd el a gyermekedet es szeresd Ot es figyeld meg, hogy mi erdekli.

Rajz, lego, festek stb., meselj Neki. Aztan majd az ido elfogja donteni azt, hogy Papa lesz, vagy suszter, mert Te hiaba akarnal egy Papat nevelni, ha a gyermekedet a cipok erdeklik.

Egeszseges gyermeket igyekezz nevelni, Aki testileg es lelkileg is egeszseges lesz ha mar felno!

2011. jan. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%

Hát szerintem pedig te olvass utána egy kicsit jobban a témának, kérdező.

Egy indigó gyerekből nem nagyon lesz se pápa, se Nobel-díjas tudós. Az esetek 99%-ában megtörve, meg nem értetten hal meg, egyedül.

Mindaz, amit te leírtál, hogy szeretnél, egy művelt, okos gyerek. Ezt nem kell indigózással bonyolítani.

Engem is beírattak a szüleim zongorázni. Hatévesen már én is két kézzel játszottam. Nem kellett ehhez semmi indigóság. Az kellett hozzá, hogy odaálljanak mögém, egyrészt kényszerítsenek, hogy gyakoroljak, másrészt velem együtt ők is megtanultak zongorázni, és segítettek a gyakorlásban.

Azóta megtanultam négy másik hangszeren is játszani, és ma már sorra kapom a felkéréseket.

De ehhez nem indigóság kellett (bár egyébként én pont határeset vagyok, mert elég erőteljes indigós vonásaim vannak, szóval még az se kizárt, hogy az lennék). Ehhez az kellett, hogy leüljek és csináljam. Először csak napi félórát. 16 éves koromban már napi 4 órát gyakoroltam a fő hangszeremen, és 1-2 órát a többin.

Egész egyszerűen munka kell ezekhez a dolgokhoz. Na meg 1% tehetség. Ne misztifikáld túl őket.

2011. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem elkeseríteni akarlak, én nem tagadom az indigók létezését, de: Annak születni kell.

Ugyanis az indigóság nem azt jelenti, hogy valaki több nyelven beszél, okos és ügyes, művelt és tehetséges, hanem azt, hogy azért született a Földre, hogy jobbá tegye a világot a szeretettel.

Tehát az indigó gyerekek nem abban különböznek másoktól, hogy okosabbak náluk - mindig voltak kiemelkedő tehetségű emberek -, hanem abban, hogy kevésbé tűrik a rosszat az életben.

Magyarán a gyereket nem, lehet indigónak nevelni, arra születni kell. Ettől még lehet okos a gyereked, ha megfelelően foglalkozol vele.

2011. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Önző, buta, és gonosz vagy, kérdező. Nem a gyerekednek akarsz jót, hanem magadnak. Büszke akarsz lenni. Miért nem te vagy pápa, nobel díjas, multimilliomos üzletember? Miért a gyerekedet akarod ebbe belehajszolni? Azt hiszed, hogy elértél valamit az életben meg néha keményen dolgoztál, azzal zsarnokoskodhatsz a gyereked felett?
2011. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!