Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan lehet indigóvá nevelni...

Hogyan lehet indigóvá nevelni egy gyereket, aki nem született különleges képességekkel?

Figyelt kérdés

Most hároméves a fiam. Viszonylag lassan tanult meg járni és látszik rajta, hogy nem túl értelmes és nagyon félek hogy nem lesz sikeres az életben. Nekem sem és a férjemnek sincsen fontos beosztásunk, mindkettőknek csak érettségink van és egy tanult szakmánk, de azt is alig sikerűlt elérni, mivel nem vagyunk jó képességűek. Manapság nagyok az elvárások és ha nem valami elit diplomás az ember nehéz elhelyezkedni. Féltem a gyermekem, hogy mivel nekünk is nehezen ment a tanulás így neki sem fog és rosszabb élete lesz a mienknél. Nagyon sokat olvastam a neten a gyermeknevelésről és beleakadtam ebbe az indigó témába. Még nem sokat tudok róluk, mert az életben nem találkoztam velük, bár egyik barátnőmnek kitűnő az alsóban a kisfia, de nem beszéltem vele, nem tudom milyen az indigó gyerek, miben tér el az átlagostól.


Meg vagyok győződve afelől, hogy minden csupán nevelés kérdése. Mindent meg lehet tanítani az embernek, ha jó tanára van, ezt a saját példámon tanultam. Általánosban mindíg majdnem megbuktam matekból, a számokat alig tudtam összeadni meg kivonni, de aztán jött egy jó tanár az iskolába és korrepetáláson megtanította, utána már mindíg megvolt az elégségesem. Meg vagyok győződve arról, hogy neveléssel a fiamnál is érhetek el eredményt, bár nem túl eszes. Szeretném megkérdezni tőletek, hogyan lehet indigóvá nevelni egy gyereket ? Nektek milyen tapasztalataitok vannak ebben ? A Ti indigóitok miben tér el a többitől, azonkívűl hogy mindenben kitűnő és több nyelven beszél és két kézzel zongorázik már 5 évesen mint a barátnőm gyermeke, akit nagyon keményen fognak otthon. Napi 8 órákat foglalkoznak az indigó gyermekükkel tanítják minden félére. Én nem tudok sokat így nem vagyok képes tudományokra meg zongorázni tanítani, mert nem értek hozzá és azt sem tudom, hogyan kerül be az áram a lakásba és miért szól a tv. Arra azonban vállalkoznék a gyermekem kedvéért, hogy átformáljam. Valahogyan biztosan lehet indigóvá nevelni egy gyermeket, hát régen nem voltak indigók és mégis voltak zsenik, mert biztosan azzá nevelték őket. Még elég fiatal fogékony mindenre és Én nyitott vagyok. A neten nem olvastam sehol sem a "titkot", azt hogyan neveljük indigóvá a gyermekünk, de ezt szeretném megtudni valahonnan. Legyen sikeres tudós az életben, ha nekünk szüleinek nem adatott meg.


2011. jan. 10. 14:01
1 2 3
 21/26 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves anyuka, végigolvastam mindent, amit neked írtak és azt kell mondjam, fogadd meg a tanácsokat, mert bizony igazuk van.Mivel mindent leírtak, amit én is tanácsolhattam volna, ezért csak egy-két dologra szeretném felhívni a figyelmedet.Azt mondtad, hogy tenni szeretnél valamit azért, hogy a gyermeked átlag feletti legyen, hát akkor tegyél.A gyermek példaképe a szülő, olyan akar lenni, mint ti, amit lát tőletek azt akarja utánozni.Még előtted a lehetőség, ebben a korban még ti vagytok a gyermek számára a világ.Hát rajta kedves anyuka, mutass példát az életeddel, a tudásoddal,a jó akaratoddal.Ne csak a gyermektől követeld meg a tudást, hanem magadtól is,ne csak őt kényszerítsd dolgokra, hanem példát mutatva együtt csináljátok.Lásd meg miben jó, ezt használd ki és hagyd kibontakozni, vedd észre miben gyenge és ebben bátorítsd, szerettesd meg vele, tanuljatok együtt.Biztos vannak dolgok amiben te, vagy férjed jók vagytok, ezt mind adjátok át neki.Nem kényszerítve, hanem az érdeklődését felkeltve.Mindent meg kell neki mutatni, mindent ki kell próbálni ahhoz, hogy majd kiderülhessen, mi is az amiben jó.Lehet, hogy a sport, lehet, hogy a zene,lehet, hogy a rajz,stb , egy szülőnek fel kell ismernie, mihez van érzéke a gyermekének.Én mindig arra törekedtem, hogy ne csak a szellemi dolgokat erőltessem, a tanulás után kell a játék, a sport a kirándulás.Sohasem akartam zsenit a gyermekemből, de megláttam miben jó és mit szeret, ezt erőltetem, ebben kértem olyanok segítségét akik nálam többet tudnak az adott dologban segíteni.Amikor eljött az idő, hogy az én tudásom már kevés volt, akkor szakemberre bíztam a dolgot, de csak akkor, amikor én már nem tudtam e téren többet adni.Addig viszont együtt csináltuk, legalább is mellette voltam és segítettem, biztattam.Ezt tanácsolnám nektek is.Egy kis irónia a végére, hogy biztosan érts amit mondani akartam,tanuld meg alap szinten," hogyan megy az áram a házba ", hogy majd elmondhasd neki, ha kérdezi.Bizony ez kellene tenned érte és nem azt, hogy simogatod a fejét és azzal tömöd, hogy egyszer Pápa lesz belőled.
2011. jan. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
De miért akarod, hogy indigó legyen? Beakarod tenni két papír közé, hogy másoljon?
2011. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Festéket akarsz csinálni belőle? Szerintem az lehetetlen. Törvényes keretek között biztosan.
2011. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az ilyesmit erőltetni kellene. Az a család patológiásan működik, ahol a szülők azt akarják, hogy a gyerekből az legyen, ami belőlük nem lehetett.

Inkább próbáljatok meg minden segítséget megadni neki ahhoz, hogy azzá válhasson, akivé igazán szeretne. Foglalkozzatok vele, tanítgassátok, de ne erőltessetek semmit, és ne támasszatok nagy elvárásokat vele szemben, mert akkor boldogtalan lesz.

2011. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Sok veréstől szép indigókék lesz!
2011. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

döncike!

Hulye nev, hulye valasz, hulye emberke.

2011. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!