Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a szvasztika pontos jelenté...

ThorgilsX kérdése:

Mi a szvasztika pontos jelentése és honnan ered?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi hogy a III.Birodalomban mivé tették ezt a szimbólumot.Itt egy link,szerintetek ez helyt álló kép a különböző nemzeteknél?
2011. aug. 22. 12:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Elnézést, a link lemaradt

[link]

NEM akarok senkit sem megkérdezni, de amiket találtam információk a Wiki-ről vannak és nem tartom őket 100%-osnak.

2011. aug. 22. 12:29
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem megkérdezni,megsérteni!
2011. aug. 22. 12:30
 3/13 anonim válasza:

Google és Wikipédia a barátod:


[link]

2011. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

készült róla egy dokumentum film is (lehet h több is)

sajna nem tudok pontos címet mondani, valamelyik torrent oldalon találtam még régebben

2011. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem senki se tudja neked pontosan megmondani hogy kerül egyszerre a görög/ilyen-olyan meg a sokáig még nem is ismert azték kultúrába, úgyhogy szerintem meg kell elégedned a wikin találtakkal.


Amúgy a magyar királyi jogaron is rajta van valami hasonló jelkép. Ha nem is annak szánták, szerintem egy picit azért hasonlít rá.

2011. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én még azt nem értem, hogy ha megnézitek a linkelt képemen a hindut, ott pont összehozta a mai felfogásban lévő ellentétet. Akkor most a Dávid csillag sem echte zsidó jelkép?
2011. aug. 22. 13:15
 7/13 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, a Dávid-csillag a zsidóknak nem valami ősi jelképük, a középkorban ilyen misztikus zsidó iratokat böngészve találtak rá, azt már nem tudom miért pont Dávidhoz kapcsolták.


De az ilyen iratokban a szvasztika is kb ugyanannyiszor előfordult, valami régi izraeli romokon is találtak, szóval simán azt is választhatták volna.

2011. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A svasztika a béke, az élet körforgásának a szimbóluma, később a németek átvették a dőlt változatát, ma már csak néhány ember hívja svasztikának, elterjedt neve: horogkereszt
2011. aug. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ja és eredete szerintem az ókori kelták birodalma
2011. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor nevezhetjük hogy a világ legelterjedtebb szimbóluma? Mert kb mindenhol találtak.
2011. aug. 22. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!