Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek létezik több,...

Szerintetek létezik több, akár végtelen számú dimenzió vagy csak ez az egy?

Figyelt kérdés

Amiről mi is tudunk:

Egy dimenzió amiben most is élünk, 3 irányú tengellyel.


Lehetséges más alternatív dimenzió is, pl az elhunyt szeretteinké? Vagy a pokol, menny? Egyéb alternatívák?


2011. aug. 23. 09:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem a lehetséges létezés gyökerét tagadta szerintem a fentebb hozzászóló hsz-elő sem, csak azt amiként sokan szeretnék elképzelni miként is vannak (ha vannak) ezek.
2011. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 gtgunár ***** válasza:
Múltkor találtak két energiagömböt a tejút közepének két oldalán("fönt és lent") azt mondták rá a menny és pokol. Eleve ismerünk X;Y;Z;T(idő) dimenziókat ez már biztos és ha bármelyik 1/2/3 darab dimenizót vesszük alapul nem teszik nyilvánvalóvá/szükségessé további dimenziók létezését. Továbbá a szúperhúr elmélet szerint a szuperhúrok 10 dimenzióban rezegnek. Ez pedig egyáltalán nem elképzelhetetlen. Autistákat például foglalkoztatnak ezzel, hogy képzeljék el a 4-nél több dimenziós testeket és írják le viselkedésüket, tapasztalataikat. Egyébként én is megpróbáltam elképzelni. +1 dimenzió ment de csak geometriai testekkel. A párhuzamos lehetőségek végtelen sora a többi időbeli dimenzió. Ha utána akarsz nézni nézd meg a "Mi a csudát tudunk a világról" Filmet. Amúgy meg a 7gramm lélek elmélet szerint valahova mennije kell az energiának, és az információelmélet is feltételezi az lélek létezését, megmaradását.
2011. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A lélek egy filozófiai elképzelés, a 7gramm kísérletről pedig épp itt olvastam egy másik posztban régebben, hogy az adott ember aki elvégezte az pár páciens közül néhánynál érzékelte, szóval az nem olyasmi amire tényleg rá lehet mondani, hogy na ez garantált.

De lehetséges, viszont nem szabad készpénzként venni amíg nincs bizonyítva valami legalább elméleti síkon. És sajnos a húrelmélet is még kidolgozás alatt áll ha jól tudom (noha még csak a kezdetek kezdetén járok a fizikának..).

2011. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Szerintem lehetséges, ha úgy nézzük hogy több kűlönálló 3 dimenziós tér létezik és ezeket egy 4. dimenzió választja el egymástól. Ezeket nem bírnánk meglátogatni, mert korlátozva vagyunk a 3 dimenzióra, de biztos, hogy léteznek, mert az ősrobbanás ha egyszer megtörtént akkor meg is ísmétlődhetett.
2016. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Viktor.K válasza:
Szerintem teljesen lehetséges. Minden lehetséges attól hogy az ember nem tud róla. Nagy valószínűséggel sokkal több rejlik ebben az egész univerzumban mint amit egy ember el tud képzelni. Gondold el hogy szentül meg voltak győzödve hogy lapos a föld, volt hogy nem ismerték az emberek a második és a harmadik dimenziót sem. Most ott tartunk hogy nem ismerjük a 4. És az 5. Dimenziót pedig lehet hogy van. Ha az agyad 100% át használnád lehet emlékezeted nem lenne de tudnál teleportálni vagy ilyesmi. Még az ember sincs teljesen kifejlődve. Ez csak az én szerény véleményem. Hiszek benne hogy egyszer az emberiség minden kérdésre választ kap :)
2017. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!