Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Drága ezósok, ti komolyan...

Drága ezósok, ti komolyan gondoljátok, hogy ki tudtuk bújni a csúnyagonosz tudomány alól?

Figyelt kérdés

Ugye kábé bármely ezós kérdésben megjelenik a kliségyűjtemény azon része, miszerint az adott dolog "természetfeletti", "emberi ésszel felfoghatatlan", és "nincs rá tudományos magyarázat". Aztán, mint akik jól végezték dolgukat, elvonulnak a népek.


Belegondoltatok már valaha, hogy mit is jelent ez valójában? Oké, szép meg izgis dolog hinni valami undergroundban, emg jól is hangzik, de nem ilyen egyszerű ez.

A tudomány nem egy vaskalapos, korlátolt ármánykodás, amit hajlott hátú öregemberek csinálnak fehér köpenyben valami laborban, és rajtuk kívül senki sem érti. Viva la sztereotípia. A tudomány a világot működtető rendszert keresi, bármi is legyen az. A tudomány megismer, nem meghatároz. Az ezós dolgok ugye történnek. Ha történnek, akkor muszáj _valahogyan: történniük. Annak a valahogyannak valamiféle rendszerbe illeszkednie kell, különben káosz lenne, és ugyebár az ezotéria nem kaotikus (bár sokszor úgy tűnik). Ha pedig van rendszer, akkor megvan, amit a tudomány keres. Ebből az következik, hogy MINDEN megmagyarázható tudományosan! (Amúgy még a káosz is) Lehet nem pont elektronokkal, lehet nem gravitációs térpotenciállal meg mittudomén, lehet baziúj dolgokat kell majd kitalálni hozzá, és azt is csak 3210 év múlva sikerül, de meg LEHET!


És itt lép be a képbe egy tévhit: sokan azt hiszik, hogy egy dolog léte akkor kezdődik, amikor azt a felfedezik. Ha sohasem fedezik fel, akkor soha nem kezdődik a léte, ergo nem létezik. Na de na. Ez nem így van. Ez a tudomány egyik alappillére, hogy tökmindegy, hogy tudunk-e róla, vagy sem, a dolog erre szarik, és van. Avagy a felfedezés nem egyenlő a feltalálással.


Én nem azt mondom, hogy semmiféle eddig ismeretlen ilyen ezós cucc nem is létezhet. Csak azt, hogy ha létezik, akkor az egy teljesen természetes (ugye mivel a természet része, és nem mesterségesen kreált), és tudományosan leírható, mérhető, érthető dolog. Nyilván vannak vaskalapos tudósok, de az nem maga a tudomány hibája. Az emberek hibája, vagyishát épp azé, aki.


De sokkal több "vaskalapos" ezóst láttam már. Merugye miből áll egy átlag ezós hozzászólás? A materializmust ésvagy tudományt és követőit szidni kell, elvetni, és megmondani, hogy nem, majd hablatyálni valamit valami csodálatos természetfelettiről, gondosan nélkülözve mindenféle konkrétumot, vagy értelmes érvet. Ha van bármilyen olyan ezós dolog, aminek van értelmes alapja, azt szívesen fogadom. Bár, igen, IT'S A TRAP! Ha ilyesmit mutattok nekem, azt onnantól viszonylag egyenrangú tudományos elméletként kezelem, ha meg alap nélkülit, akkor őrült képzelgésként. (: A természetfelettiség minden esetben megszűnik.


De amíg sokan csak a fentebb említett séma szerint ökörködnek, addig mégis mi a fenéért csodálkoztok, hogy baromságnak tituláljuk az egészet?? Mi okunk lenne rá, hogy elhiggyük?


2011. szept. 17. 21:26
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
Vannak természetfeletti dolgok,amit a tudomány nem tud megmagyarázni.Egyáltalán mi alapja van annak,hogy nincsenek szellemek,meg ilyenek?Mert a tudomány nem tudta bizonyítani?Csak feltételezések vannak.Régen még a Földet is laposnak tartották.
2011. szept. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
vki írta h a tyúk-tojás dolgot se tudták megmagyarázni: csak szólok h de!! szellemek létezhetnek.. ez benne a lényeg h a tudomány nem vet el semmit. csak ugye itt jön a kérdés hogy az ún. ezósok mindenféle egyéb lehetséges magyarázatot és szentül hisz a saját kis magyarázatában.. dehát erről van szó, h ők hisznek és a hitet nem lehet kívülről befolyásolni...
2011. szept. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 x) ***** válasza:
37%

Szerintem is fölösleges ilyenek miatt tépni a szátokat. Egy igazán jó tudós minden szemszögből nézi a dolgot, nem csak megcáfolni próbálja például a paranormális jelenségeket. Vannak tudományos eszközök amikkel igen is kimutathatók például a szellemek és energiamezők. És nyilvánvalóan nem fordítana a kormány ennyi pénzt a földönkívüli kísérletekre ha nem hinnének abban hogy van élet a földön kívül.

Az meg hogy Isten létezését nem tudják bizonyítani nem azt jelenti hogy nincsen, hiszen azt sem bizonyították hogy nincs. Pont azért van az ezotéria mert igen is vannak olyan dolgok amik nem tudományosak és természetfelettiek. Lásd: természetgyógyászat, kézrátétel. Ami ha hozzáértő csinálja és nem kuruzsló nagyon is hatásos!

És én nem ismerek itt olyan "ezóst" ahogy te hívod aki semmilyen tudományos magyarázatot nem fogad el. Csak tudni kell közölni és senkitől sem szabad elvenni a hitét, és nem is lehet. Hiába bizonyítják be hogy nem léteznek istenségek, hinni fognak bennük hiszen erre alapozták az életüket, ez ad nekik erőt mikor rossz napjuk van, tőlük várnak megváltást. És az a szép az ilyen dolgokban, hogy fölösleges bizonygatni vagy támadni őket. Aki érzi az érzi. Aki pedig csak elméletek és tudományos hablatyolás mögé rejtőzik, semmi keresnivalója az ezotéria rovatban. Ezzel senkit sem fogsz megtéríteni, sosem leszünk képesek mindent megmagyarázni. Szép és jó hogy leírtad ezt de köznyelven szólva: leszarjuk. :)

2011. szept. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig de asszem értem miről beszélsz :D


és igazad van...kiváncsi leszek a többi válaszra is :P

2011. szept. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
Mióta akar kibújni az ezotéria a tudomány alól? Egyáltalán mióta van alatta? Ez majdnem akkora hülyeség, már bocs, mintha az irodalom ki akarna bújni a matematika alól.
2011. szept. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
78%
Még biofizikusként is igen sok dologgal találkozom amit nem tudok "tudományosan " megmagyarázni. Mellesleg sok olyan dolog van amire viszont a tudomány ad nevetséges magyarázatot pl : gabonaköröket állítólag a vaddisznók tapossák ki, meg forgószelek... hát röhög a vakbelem enyhén.
2011. szept. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
Fiszre emelem poharam ismét.
2011. szept. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
18%

Egy átlagos ezós ember így néz ki. Mit vársz tőlük tudományt ?!


[link]

2011. szept. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit kell ezen kínlódni, hogy milyen hülyék az "ezósok".

Ti nem hisztek semmi ilyesmiben, hát, nem hisztek!

Más meg igen.

Ennyi!

Nem értem, miért kell a másikra tukmálni a racionális világképeteket!

Miért nem lehet elfogadni, hogy más másként gondolkodik?

Én sem hiszek el egy csomó mindent az ezotéria témájában, de igenis vannak megmagyarázhatatlan dolgok.

Az ember nem annyira okos, hogy az egész világot meg tudja érteni, és be tudja fogadni.

Mindig lesznek olyan dolgok, amik túl vannak az ember racionalitásának a határain.

2011. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Okay, no, válaszoljunk, akinek tudunk.


Wyrm:

Tulajdonképpen a világkép tudományos újrafelépítése minden ember életében megtörténik, hiszen nem úgy születik ugye, hogy tudja. Erre (lenne) való az iskola, általánostól az egyetemig, később specializálódó ismeretanyaggal, esetleg később kutatómunkával. Ha valami nagy gebasz lenne az eddigi tudásunkkal, az már kiütközött volna. Ezért nyomós érv a tudomány helyességére az, hogy működik (:


22:35 és a többi hasonszőrű

Látom megjelent a tipikus hülye hozzászóló, az ezósok ostobábbik felének képviselője. Tudod miért tépem itt a szám (kezem)? Azért, hogy ne maradjatok hülyék!! De ha annyira se veszed a fáradságot, hogy elolvass pár sort, akkor sajnos hülye maradsz. Amit leírtam pedig nem vélemény, hanem TÉNY. A világ legalapabb tényeinek egyike, ha ez sem elég, akkor mi? És persze előkerült a legszánalmasabb "érvek" egyike, hogy aki nem hisz, az mit keres itt. Nos, kérlek, azt keresi itt, hogy ez egy vitafórum, és ismerteti a másféle nézőpontját is a dolgoknak, mert ha csak egy belterjes ezóskör lenne, akkor szintén hülyék maradnátok, mert egy csomó dolog eszetekbe sem jut. Szóval akárhogy is nézzük, sajnos ostoba vagy, barátom.


Fisz:

Tudnál esetleg mutatni ezoterikus dolgokat vizsgáló tudományos kísérleteket? Tudományos pályára készülök, és ha szerencsém van, talán tudok ilyesmivel is foglalkozni.


22:43

Leírtam, hogy miért nincsen, de látom neked sem erősséged a szövegértés.



Ja, és nem mindenároni meggyőzésről van szó, csupán szemfelnyitásról. Hiába hiszem én azt, hogy az ég zöld, hogyha valaki jön, felmutat az égre, hogy nézzem meg, és kék. Nagyon hülyének kéne lennem, hogy ezután is csakazértis azt higgyem, hogy az ég márpedig zöld. Az elvakult ezósrétegnél is hasonló a helyzet, ez volt a kérdés célja.

2011. szept. 18. 11:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!