Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a jelentése a pentagrammána...

Mi a jelentése a pentagrammának? (5 ágú csillag)

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 19:34
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
de gonosz ez a jel? mert ilyen nyakláncom van,és nem tudom
2011. okt. 3. 13:45
 12/34 anonim ***** válasza:
18%
Először sumerok használták lefele fordítva. Nem gonosz de Sátáni.
2011. okt. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyik vallás sem sajátíthatja ki ezt a jelképet! Én az 5 elemet jelenítem meg vele, tehát számomra jó.
2011. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
91%

Ha a csúcsa felfelé mutat, szó sincs gonosz szimbólumról. Ahogy már előttem is megírták sokan, a Wicca vallásban az 5 elemet szimbolizálja.

A középkori kereszténységben néha Krisztus öt sebét is jelképezte.

Az a pentagramma, melynek csúcsa lefelé mutat, az Anton Szandor LaVey által alapított Sátán Egyháza-nak szimbóluma. Jelképük Baphomet pecsétje, ahol pentagrammában egy kecskefej is található.

2011. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
pentagramm: Az ötágú csillag fontos szimbólum a mágiában. A szellemnek alávetett négy elemet is jelképezi. Használata általános a fehér mágiában. Nem tévesztendõ össze a pentákulummal. Ez csak egy ötágú csillag, kör nélkül.
2011. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Úgy látom, megelőztek. Én is pont írni akartam, hogy a pentagram és pentaculum nem ugyanaz.
2011. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem gonosz jel. Mért lenne az?

Jelképezheti a 4 elemet, és az őket összekötő erőt; az 5 ujjat; az öt érzéket; az emberi testet (karok, lábak, fej); lehet egy csillag is; egy sima geometriai alakzat; szóval mindenkinek mást jelent. :)

2011. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Tom Benko ***** válasza:
100%
Egy jel nem lehet sem jó, sem gonosz. Te töltöd meg mögöttes tartalommal, tehát te határozod meg, számodra mit jelent.
2011. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
54%
A szocializmus illetve a kommunizmus jelképe. A munkás ember kezének az öt ujját jelképezi. Egyesek szerint az öt társadalmi réteget jelképezi: a diákságot, a katonaságot, az ipari munkásokat, a parasztságot és az értelmiséget. A kommunista szovjetuniónak volt a jelképe a sarlóval és a kalapáccsal együtt. Egyes országokban be van tiltva, mint önkényuralmi jelkép.
2011. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
33%
Mekkora hülyeségeket tudtok írni. A lefelé fordított ötágú csillag a boszorkánycsillag, tulajdonképpen gonosz jelnek titulálják, de ez a boszorkányok talizmánja.
2011. okt. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!