Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A szellemidézésnek milyen...

A szellemidézésnek milyen rossz következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Működő, "barátságos hangulatú", szépen lezárt Ouija-táblás szeánszból lehet valami baj?

2012. jún. 5. 13:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Semmi az ég világon. (Mivel szellemek nem léteznek.)
2012. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen? Van rá egyértelmű bizonyítékod? :)

Nagyon tudománytalan ilyen határozott megjegyzéseket tenni, anélkül, hogy egyértelműen megcáfolnál vagy bebizonyítanál feltételezéseket.

2012. jún. 5. 13:35
 3/20 Shai-Hulud ***** válasza:
58%

Mivel eddig még SEMMILYEN tudományosan alátámasztható bizonyíték nincsen a szellemek létezésére, feltételezhetjük, hogy nem léteznek.


Az nem érv, hogy nem bizonyítható hogy nem léteznek, hiszen ennyi erővel akkor feltételezhetjük a Nagy Zöldorrú Fényevő Manó létezését is, hiszen annak nemlétére sincs bizonyíték...

2012. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Smartguy86 ***** válasza:
61%

:DDDD Kérdező, te meg tudsz bizonyítékot arra, hogy léteznek? Egyem a szívedet.


Amúgy rossz következménye az lehet, hogy elbaszol rá egy pár órát a semmiért...

2012. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
Bizonyiték egyik irányban sincs....de párszáz évvel ezelőtt még az időjárás megjóslása is boszorkányság volt, ma meg már tudomány...éppen ezért én óvatos tisztelője vagyok ezeknek a dolgoknak, jelenségeknek. Ami a szellemidézést illeti: bár én nem találkoztam soha ebből származó problémával, az ebben a témában mélyebben járatosak azt mondják, hogy könnyen megnyithatjátok a kaput a két világ között. És aki nem ismeri fel egyből a jeleket, vagy nincs ezzel kapcsolatban viszonylag nagy tudás birtokában, nem tud mit kezdeni ezzel a helyzettel. Ha bármi negativumot érzel magadban/magadon, keress meg ezzel foglalkozó médiumot, boszorkányt vagy nevezd ahogy akarod, mert tud segiteni. Negativum alatt azt értem, hogy ha rosszul alszol, fáradékony leszel, negativ érzéseid lennének. És általában javaslom, hogy esténként gyújts fehér gyertyát, fehér mécsest, mert a fehér tisztitja a légkört.
2012. jún. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
édesjóistenem :DDDDDDDDDDDD
2012. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Smartguy86 ***** válasza:
74%

Az időjárás elég rossz példa, mivel azt most se tudják megjósolni. Csak a tudomány annyi adatot gyűjtött össze a változásokkal kapcsolatban és annyi feljegyzés született már, hogy tudják, bizonyos égövi területeken hogyan viselkedik az időjárás az év egyes szakaszaiban. Azt már az ősember is gyorsan megtanulta, hogy ha gyűltek a felhők, akkor eső lett utána, tehát be kellett húzódni. Ez nem jóslás, ez puszta logika!


Az meg, hogy valaki fáradékony, rossz a közérzete... hát talán nem az ezoban kéne keresni először a válaszokat, hanem az életvitelében, a világhoz való hozzáállásában és hasonlókban, mert többnyire az a ludas. Csak sokan inkább fogják a gonosz szellemekre, mert akkor maradhatnak a hétköznapok megszokott posványában és nem kell változtatniuk semmin, mert az úgy kényelmesebb... kényelmes nem csinálni semmit, csak várni a csodát valamitől, pl. fehér gyertyától (az legalább olcsó...)

2012. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Shai-Hulud ***** válasza:
56%

"párszáz évvel ezelőtt még az időjárás megjóslása is boszorkányság volt, ma meg már tudomány."

Igen, pár száz éve azt hitték, hogy az időjárást az isten(ek) befolyásolja(k), azaz természetfeletti okai vannak.


Azóta már tudjuk, hogy NEM szellemek, istenek, kedves vagy gonosz lények csinálják az időjárást, hanem egészen egyszerű fizikai okokra vezethető vissza.


Ugyanez vonatkozik mindazokra a jelenségekre, amelyeket jelenleg sokan a szellemeknek tudnak be (vagy éppen a fentebb említett Nagy Zöldorrú Fényevő Manónak). Abból, hogy valamit jelenlegi tudásunkkal nem tudunk egyértelműen megmagyarázni, NEM KÖVETKEZIK, hogy annak bármilyen természetfeletti jelenséghez köze lenne.


Pedro

2012. jún. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy szépen lezárt?

Olyasvalaki csinálta, aki ért hozzá? ( mert te láthatóan nem :) )


Ha tényleg megvan az, amit te leírtál, akkor nem lehet baj. Ha valami hibádzik, akkor jelentkeznie kell előbb-utóbb a gondnak.

2012. jún. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem érdemes szellemet idézni. Én sepeciel már annak sem örülök hogy még MINDIG itt vannak a Földön...az a Föld az élőké ők meg hagyjanak békét az embernek, jelenjenek meg akkor ha híják őket. Na de komolyra fordítva a szót, ha bejön: a szellemek energiát szívnak el, ahhoz hogy megnyilvánuljanak egyrészt- ezt főleg emberből fedezik. Másrészt könnyed rádszáll, aztán meg egyik pillanatról a másikra derpesszióssá tehet- velem volt ilyen, én nem hittem el, szkeptikus voltam- aztán meg csak lestem. Szóval amiket én állítok azt magam éltem át. És diplomás, jelenleg is egyetemre járó 100% os értelmiségiként- aki ráadásul tudományos szakmában tevékenykedik. Állíthatom hogy léteznek szellemek. És sajnos (hogy rohadnának meg-.-) mindenhol ott is vannak. Legyenek ott,de személy szerint utálatos hogy más házába is bemásznak. Na mindegy.


A lényeg : még véletlenül se idézgessetek szellemet. Ráadásul ami leidéztek, illene is visszaküldeni ugye, de persze könnyen haza is vihetitek magatokkal. Aztán meg van amikor épp nem az jön akire gondoltok, hanem sokkal rosszabb. szóval NE!!! Inkább idézzetek angyalt- sokkal jobb érzés mint félni.

2012. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!