Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Elemi mágiát akarok tanulni...

Elemi mágiát akarok tanulni --> víz ; hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 21:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
A tűz mozgatása ugyanolyan módon történik mint bármi más mozgatása. Persze a tűzhöz is mindenképpen kell legyen matéria, tehát valami ami ég. Ezt lehet lángra lobbantani, az oxidáció sebességét fokozni vagy lassítani, telekinézissel pedig a láng irányát befolyásolni. Igazából a tüzet manipulálni egyszerűbb, mert az oxidációs, tehát folyamatot táplálni simán csak pránával is lehet.(életenergia) A tűz elem elemi tulajdonságait megérteni nehezebb, mert a tűz elem általában inkább lebontó, mint építő, míg a víz kiegyensúlyozott. A tűz mindig szétbont, és ami marad utána mindig egyszerűbb mint ami eredetileg volt. Mondhatnánk tehát hogy a tűz pusztító erejű, de alapvetően nem elpusztítja azt amit emészt, hanem visszaalakítja. Viszont építeni nem épít, mint mondjuk a víz, vagy a föld elem, sőt, mint a levegő elem. Mert amit lebont, azt nem építi fel újra, míg a víz, amit egyik helyen elvesz, azt máshol felépíti más formában, a levegő szintén, a földnek pedig ez a legfőbb alaptulajdonsága. Ha a tűz tulajdonságait mélyebbről nézzük, akkor a fizikai élet is szorosan kapcsolódik hozzá, mert az ember születésétől haláláig lebontó folyamatokból él. Bonyolult dolgokat bont le egyszerűvé, melyet azután a testében lévő többi tulajdonsággal rendelkező sejtek, szervek, szervrendszerek felépítenek a test anyagává. Így például a víz, mely a szállító közeg szerepét játssza, vagy a föld mely a fizikai test felépített egészében jelen van. A tűz viszont lassan emészti is a testet amit éltet, így az megöregszik, és meghal. Mint valós kémiai folyamat, és mint esszencia is jelen van az élőlényekben. Mint valós folyamat a test lebontó oxidáló folyamatai, és ezek esszenciális párjai. Ha az elemeket akarod befolyásolni, először a testedben lévő elemi folyamatokat kell megismerned, és irányításod alá vonnod, így a külső folyamatokat is könnyebben megérted, és irányítod majd. Emellett ha irányítod a testedben lévő elemi folyamatokat, elérhetsz egy sokkal jobb egészségi állapotot, mint amilyen jelenleg van, még akkor is, ha egészséges vagy. Persze csak ha megtartod az egyensúlyt, és nem próbálod kizsigerelni a tested folyamatait. Ez egyfajta belső alkímia.
2012. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Köszönöm rejtelmesrengeteg :) Szeretem a válaszaidat :)
2012. aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
ekkora hatással volt rád az utolsó léghajlító?
2012. aug. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
tessék? Ja.. Csak egy újabb h*lyegyerek válaszoló..
2012. aug. 25. 00:41
 25/33 anonim válasza:

Tudod az elemi mágia egy olyan mágiaág, ami felettébb hasznos viszont kihasználatlan. Az én mesterem - a Horváth Sanyi bácsi - a múltkor a kocsmában magyarázta el nekem. A víz részecskéit csak a pí teljes ráhangolásával kell csinálni. De a legnagyobb mágia az volt, hogy húszezerrel mentem el a kocsmába és pénz nélkül jöttem haza. Pedig csak egy sört ittam. Másnap kihalásztam Sanyi bátyámat a detoxból és folytattam a tanulást, de még sok sok lecke kell még a víz elemi mágia tökéletes megismeréséhez. Sanyi bácsi telefonszáma:

56414198

2012. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
41%
Újabb hülye válaszoló a kurvą ąnyád!
2012. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
A humor kategória nem itt van...Akármennyire is humorosnak tűnik, ez nem az.
2012. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

sok önmagát okosnak gondoló kommentelő alapvetően rosszul fogja fel ezt. a víz őselem nem fizikailag létező anyag, hanem maga az idő kiindulási pontja, "mozgása", telése, folyamatos változása. köze sincs a csapvízhez :D

de mivel már sok a síkagyú, aki szó szerint vesz mindent, az elhiszi az első hülyeséget, amit egy "mágikus szakkönyv" mond. holott csak az író unalmában írt valamit.

2012. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

először meg kell ismerned és értened a vizet


amikor ez megvan, már nem is akarod uralni


akik uralkodni akarnak, mind elbuknak - mindegyik szembe megy az egyetemes alappal

2012. aug. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Kisertet ***** válasza:
1/29 szep lecsapas volt, esszeru megoldas volt, es gyors
2012. aug. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!