Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van rá esély, hogy természettu...

Van rá esély, hogy természettudányi egyetemet végzett egyén megvilágosodjon?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek mesélem a spirituális megtapasztalásaimat és nem akarja elhinni. Azt mondja, hogy az asztrálutazást csak bemesélem magamnak, mert hogy ő természettudományi végzettségű és tudja ezt, bla bla bla.


Én pedig hiába mesélem neki mi az hogy aura, tisztán látás, olyan ez mintha egy kockának mesélném mi az a kör. :d. Biztosan ismeritek ezt. Az érdekelne, hogy van-e rá esély hogy egy ilyen szűklátókörű száraz ember megvilágosodjon, mert rajta ténleg már csak a csoda segíthetne.


2012. szept. 16. 22:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%

A legtöbb megvilágosodott ember orvos vagy természettudós; igen, lehet.

Milyen élményeid vannak, amiket nem hisz el?

2012. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nincs
2012. szept. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Rohadtul nem számít, hogy hol végeztél, vagy objektíven tudományos módszerekkel szemléled a világot vagy nem. A felsőoktatás közmondásosan rossz, mondjuk a "Nobel-betegségből" kiindulva még az sem jelent védelmet a hülyeség ellen ha valamilyen felfedezésért Nobel-díjat kapsz. Egyébiránt elég sok tudós hisz egy falszifikálhatatlan a világba be nem avatkozó felsőbb hatalom létében amivel igazából semmi gond nincs.
2012. szept. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Kedves Gyermekem!

Egy dolgot tanulj meg! A Világban minden relatív! Érted? Valami valamihez képest. Csakis így működik. Sehogy másképp.

A "szűklátókör" is relatív a logikus gondolkodásra képes, meg a síkhülye emberek között. Aztán néha gondolkozz el a következő dilemmán:

"Én vagyok én, Te vagy Te! Ki a hülye, én vagy te?"

2012. szept. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A megvilágosodás nem függ semmitől, de ahogy Jázus mondta, könnyebb a tevének átmenni a tű fokán....


Hagyd békén szegényt, minden csak hit kérdése, neked ilyen a valóság, neki meg amolyan. Egyikőtöknek sincs igaza. És a többieknek sem :)

2012. szept. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

#5!

Soha nem az igazságot keresem, hanem a valóságot. Az igazságtól nem lesz okosabb az ember. De - mint említettem - minden relatív. Az igazság az meg különösen.

2012. szept. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Antimod ***** válasza:

Biztosan "meg fog világosodni", de lehet, hogy csak jóval a halála után.


@Alex J.

Igazság, mint relatív fogalom? Hát...

2012. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Antimod barátom!

Bizony, az igazság relatív! Mindenkinek megvan a maga igazsága. Ez a tény a forrása minden vitának. Ha csak egy abszolút igazság lenne, azt mindenkinek el kellene fogadni, soha nem lenne nézeteltérés az emberek között. De, hogy az emberek ne öldököljék egymást a különböző, egymással szemben álló igazságaikból adódó nézeteltérések miatt, arra használja a bölcs ember a toleranciát. Én pedig ennek a toleranciának a híve vagyok.

2012. szept. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Antimod ***** válasza:

"Bizony, az igazság relatív! Mindenkinek megvan a maga igazsága. Ez a tény a forrása minden vitának. Ha csak egy abszolút igazság lenne, azt mindenkinek el kellene fogadni, soha nem lenne nézeteltérés az emberek között."


Mindenkinek megvan a maga véleménye! Igazságból csak egy lehet, csak azt vagy nem mindenki vagy senki sem ismeri (csak azt hiszi magáról). Igazságból nem lehet több, hiszen nem mondhat ellent saját magának. Ez paradoxon.

2012. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Antimod!

Az igazság szerinted magától létezik, vagy egy isten teremtette valami? Szerintem meg az igazságot az emberek mondják ki, vagy akarják egymásnak megmondani, sokszor egymásra kényszeríteni! Nemde egy demokráciában mindig az az igazság, amit a többség képvisel. (Vagy a választások idején képviselt.) Diktatúrában az az igazság, amit a vezér kimond. A falkatagok meg kénytelen elfogadni a túlélésük édekében. Egy elzárt szektában meg teljesen más igazságviszonyok uralkodnak, mint a külvilágban. Az igazság időben, térben mindig más és más. Mit nevezel Te abszolút, megdönthetetlen igazságnak? Azt, ami istentől ered? De hisz azt is, magát a bibliát is csak emberek találták ki és írták meg! Ráadásul vallástól függően nagyon sokféleképpen. Akkor most melyik biblia igaz? Iszlám, hindu, keresztény? Vagy bármelyik másik? Ahány szent könyv, annyi különböző igazság van megírva bennük. Nem is beszélve a tudományos igazságokról! Akkor most hogy is van ez? Csak azt ne mondd, hogy kizárólag a Te személyes igazságod az abszolút etalon!

2012. szept. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!