Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van rá esély, hogy természettu...

Van rá esély, hogy természettudányi egyetemet végzett egyén megvilágosodjon?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek mesélem a spirituális megtapasztalásaimat és nem akarja elhinni. Azt mondja, hogy az asztrálutazást csak bemesélem magamnak, mert hogy ő természettudományi végzettségű és tudja ezt, bla bla bla.


Én pedig hiába mesélem neki mi az hogy aura, tisztán látás, olyan ez mintha egy kockának mesélném mi az a kör. :d. Biztosan ismeritek ezt. Az érdekelne, hogy van-e rá esély hogy egy ilyen szűklátókörű száraz ember megvilágosodjon, mert rajta ténleg már csak a csoda segíthetne.


2012. szept. 16. 22:08
1 2 3
 21/23 Antimod ***** válasza:

"Ha a hozzád hasonló "megvilágosodottakon" múlna, még mindig barlangban laknánk és kövekhez imádkoznánk, de lehet, hogy még a fáról sem jöttünk volna le."


A spirituális fejlettség és a tudományos ismeret nem zárja ki, de nem is feltételezi egymást. Sőt, egészen másról szólnak. Ezért amit írtál, értelmetlen.

2012. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Antimod!

Én tisztában vagyok vele, hogy a spiritualitás és a tudomány megfér együtt egy emberben, de a kérdező pontosan azt sugallja, hogy a két dolog kizárja egymást. A "tudományos" embert szűk látókörűnek írja, akin csak a csoda segíthet. Ő maga pedig valószínűleg nemigen konyít a tudományhoz, és nem is akar, legalábbis bennem ezt a képet kelti.

Ezért írtam, amit írtam.

2012. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Alex J.


Javaslom megnézni az "abszolút" és a "relatív" szó jelentését. Hamar meglátod, hogy közel sem ellentétek, ellentét párok.


Egyébként pedig, ha veszel egy halmazt és annak a részhalmazát, akkor Te a részhalmazból, a viszonyítás segítségével észreveheted a halmazt magát.


megj.: ha mélyen belemegyünk a filozofálásba, akkor végső soron ellentétek nincsenek is...inkább csak viszonyítási párok...például a hamisság-igazság esetében a hamisság az igazság nem ismerete, a sötétség-fénynél ugyanez a helyzet. s a halmaz-részhalmaz viszonyt felhasználva beláthatod, hogy a sötétség ugyanúgy benne van a fényben...csak éppen nem működik, amikor a fény jelen van.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!