Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért feszűlt az ellentét a...

Miért feszűlt az ellentét a vallásos emberk és az okkultisták között?

Figyelt kérdés
Hisz mindkét vallás az egyén boldogságára törekszik és mi mind szeretjük egymást nem igaz ? Mi a probléma forrása ? Milyen okokat vélsz felfedezni a viszály keletkezésére?
2013. jan. 24. 18:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A történelemben eddig soha nem lett belőle jó dolog, ha az emberek 2 külön nyelvet beszéltek. Itt is ez van, csak nem szó szerint.
2013. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ki az aki a zsidó népet felemelte és kiemelte a nyomoruságából,


és ki az aki elakarta a zsidó népet törölni és kiirtani?


kb ennyi:D

2013. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az a gond, hogy a vallást már nagyon régen sem arra használták, amire való, hanem hatalmi eszköz volt mindig is. Alapvető lényegét már régen elvesztette, ezért nem sikerült dűlőre jutni.

Ugyanakkor vallás és vallás között is hatalmas ellentétek vannak. Általában az a duma, hogy csak az a jó értelmezés, amit én mondok, a többi hazudik.

Hát ennyit szerintem.

2013. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:

A Biblia maga is szítja az ellentétet:


"Ne legyen köztetek olyan, aki a fiát vagy lányát áldozatul elégeti, ne legyen varázslást űző, se jelmagyarázó, kuruzsló vagy igéző! Ne legyen átokmondó, se szellemidéző, se jövendőmondó, se halottaktól tudakozódó! Mert utálatos az Úr előtt mindaz, aki ilyet cselekszik. Ezek miatt az utálatos dolgok miatt űzi ki előled ezeket is Istened, az Úr. Légy feddhetetlen Istened, az Úr előtt! Mert ezek a nemzetek, amelyeket elűzöl, jelmagyarázókra és varázslókra hallgatnak, de neked nem engedi azt meg Istened, az Úr!" (5Móz 18,10-13)


"De a gyáváknak és hitetleneknek, az utálatosoknak és paráznáknak, a varázslóknak és bálványimádóknak és minden hazugnak meglesz az osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban: ez a második halál" (Jel 21,8)

2013. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs valódi ellentét. Az okkult egyben titkos is, ettől meg félnek azok, akik nem ismerik a titkot.

Röviden ennyi az ok.


Aki meg nem titkolja, hanem kuruzsló, meg egyebek... az nem okkultizmus, az egy másik gagyi vallás, és utálatos az okkultisták előtt :)

2013. jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Jézus Krisztus nem tanította, hogy az okkultizmus az út az Atyához. Azt tanította, hogy a Benne való hit és tanításainak befogadása vezet üdvözüléshez.

Először el kéne olyan erkölcsi színvonalra jutni, mint amilyenen Jézus Krisztus, Isten Egyszülött Fia volt, s utána Isten automatikusan ad majd a kipróbáltsághoz illő tudást.

2013. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mit tanított Jézus Krisztus 2000 év távlatából, ha valaki tud beszélni Istennel.

Egy okkultista pedig tud, és ez a lényeg.

2013. jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

„Teljesen mindegy mit tanított Jézus Krisztus 2000 év távlatából, ha valaki tud beszélni Istennel.”


„Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.” Ján 14,6


Nincs más út az Atyához, mint Egyszülött Fia.


Az apostolok nem mágia és titkos tudás segítségével tettek csodákat (pl. halott feltámasztása, kígyómarástól nem halt meg Pál, stb. ld. Apostolok Cselekedetei) hanem a Szentlélek ajándékaként tudták ezeket tenni, az evangélium terjesztésének munkáját elősegítve ezzel.

2013. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Jézus Krisztus teljesítette a küldetését, legyőzte Sátánt. Megnyitotta az utat az üdvösségre a Benne hívőknek. Ő a jogos Örökös.


„Méltó a megöletett Bárány, hogy vegyen erőt és gazdagságot és bölcseséget és hatalmasságot és tisztességet és dicsőséget és áldást.” (Jel 5,12)

2013. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A különbség az egy okkultista és közted, hogy te ezt az érzelmeiddel láttod, meg az erősen bekorlátozott gondolkodásmódoddal, az okkultista meg nem hal meg a kígyómarástól, mert érti a lényeget.
2013. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!