Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért feszűlt az ellentét a...

Miért feszűlt az ellentét a vallásos emberk és az okkultisták között?

Figyelt kérdés
Hisz mindkét vallás az egyén boldogságára törekszik és mi mind szeretjük egymást nem igaz ? Mi a probléma forrása ? Milyen okokat vélsz felfedezni a viszály keletkezésére?
2013. jan. 24. 18:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem szabad bízni a saját erőnkben és okosságunkban, az ugyanis elég ingatag. Ha valaki kapcsolatba lép netán „magasabb szellemi lényekkel”, azok megtéveszthetik, semmi garancia nincs rá, hogy Istentől vannak, sőt!!


A #6-os hozzászólásomat iróniából írtam, ugyanis nem tudunk eljutni olyan erkölcsi színvonalra mint Jézus. :) Következésképp ne próbálkozzunk okkultizmussal, tudás szerzéssel, hanem az erkölcsi javulás irányába menjünk, az Ige olvasásával.


„Az okkultizmus iránt lelkesedőknél nem látom a szellem szabadságát. Nem ők rendelkeztek okkult erőkkel, hanem azok rabjai voltak.”

(Nyikolaj Bergyajev: Önmegismerés)


Bergyajev egyébként nem igazán jó a kereszténység megismeréséhez, enyhén mérgező. :)

2013. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

De ha belegondolok, hogy engem részben Simone Weil vezetett vissza a kereszténységhez!

Pedig über-brutál, amiket ír. :) Ma már tudom hova tenni.

Viszont az elég blamázs, hogy 4 éve kereszténynek gondoltam magam, s azt se tudtam, mi a hit! S közben okosnak, és „jó kereszténynek” gondoltam magam.

A hit=bizalom Istenben (minden körülmények között)! Természetesen nem csak úgy vaktában bízunk, meg hiszünk, amit akarunk, hanem olvassuk pl. a Zsoltárok könyvét és az Újszövetséget s abból tanuljuk meg. A titok a szemünk előtt hever.

2013. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A vallás és az okkultizmus két eltérő dolog. Ha mindenki csak az egyikben hinne, akkor az a másik félnek rossz lenne, ezért nem igazán szeretik egymást, és ott ütik a másikat, ahol érik.
2013. jan. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Az okkultizmus nem Jézus Krisztushoz és az Atyához vezet. Választani kell.
2013. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Az Okkultizmus oda vezet, ahova az ember megy általa, a kereszténység is. Nincs semmiben semmi biztosíték.


Akik hisznek és remélnek, de közben nem látják magukat, ugyanúgy a "pokol" felé tartanak, mint a fekete mágus.


Akiknek meg "szeme van a látásra", "füle a hallásra", azok meg Isten felé mennek. Nincs ezen mit ragozni.

A hit segíthet és árthat is, ha vak hit, gondoljatok a keresztes háborúkra. Két élű penge, ezt kellene megértenie a keresztényeknek. Okkultista vagyok, de semmi bajom a kereszténységgel, magam is néha gyakorlom a vallást nosztalgiából, és néha tudást is találok benne.


Jézust kicsit túlzásba viszitek, és mintha megfeledkeztetek volna Istenről.

2013. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előttem szóló okkultista, az alábbi két linket figyelmedbe ajánlom:


Chapter D. The Plan of the New Age

[link]


http://www.youtube.com/watch?v=fDlDdIFgv4w


Kívánom, hogy ezek ismeretében Jézus Krisztushoz megtérj!

2013. jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Mindezeket vessük össze az Újszövetség néhány prófétai szövegrészletével:


2 Thess 2,1-12


2,1 Kérünk pedig titeket, atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és a mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre nézve,

2,2 Hogy ne tántoríttassatok el egyhamar a ti értelmetektől, se ne háboríttassatok meg, se lélek által, se beszéd által, se nékünk tulajdonított levél által, mintha itt volna már a Krisztusnak ama napja.

2,3 Ne csaljon meg titeket senki semmiképen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia,

2,4 A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát.

2,5 Nem emlékeztek-é, hogy megmondtam néktek ezeket, a mikor még ti nálatok valék?

2,6 És most tudjátok, mi tartja vissza, a miért csak a maga idejében fog az megjelenni.

2,7 Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.

2,8 És akkor fog megjelenni a törvénytaposó, a kit megemészt az Úr az ő szájának lehelletével, és megsemmisít az ő megjelenésének feltűnésével;

2,9 A kinek eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival,

2,10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, a kik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre.

2,11 És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak;

2,12 Hogy kárhoztattassanak mindazok, a kik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.


1 Ján 2,18-29


2,18 Fiacskáim, itt az utolsó óra; és a mint hallottátok, hogy az antikrisztus eljő,

így most sok antikrisztus támadt; a honnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra.

2,19 Közülünk váltak ki, de nem voltak közülünk valók; mert ha közülünk valók lettek volna, velünk maradtak volna; de hogy nyilvánvalóvá legyen felőlük, hogy nem mindnyájan közülünk valók.

2,20 És néktek kenetetek van a Szenttől, és mindent tudtok.

2,21 Nem azért írtam néktek, mivel nem ismeritek az igazságot, hanem mivel ismeritek azt, és mivel semmi sincsen az igazságból, a mi hazugság.

2,22 Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút.

2,23 Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.

2,24 A mit azért ti kezdettől hallottatok, az maradjon meg bennetek. Ha bennetek marad az, a mit kezdettől fogva hallottatok, ti is az Atyában és a Fiúban maradtok.

2,25 És az az ígéret, a melyet ő ígért nékünk: az örök élet.

2,26 Ezeket írtam néktek azok felől, a kik elhitetnek titeket.

2,27 És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.

2,28 És most, fiacskáim, maradjatok ő benne; hogy mikor megjelenik, bizodalmunk legyen, és meg ne szégyenüljünk előtte az ő eljövetelekor.

2,29 Ha tudjátok, hogy ő igaz, tudjátok, hogy a ki az igazságot cselekszi, az mind tőle született.

2013. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
36%
Érdekes kérdés, tekintve, hogy az okkultizmus a vallásból ered és annak még ma is szerves része. Évtizedek óta vallástudománnyal foglalkozom, tehát tudom.
2013. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A igazi hithez( tudáshoz) nem kell egyház és dogma sem.

Nincsenek igazából oldalak sem.


A dogmák csak arra szolgálnak, hogy sötét agykontrollba tartsanak némelyik kivétellel eltekintve. De a tapasztalataid szerint tudod szűrni mi a jó.

2013. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténység pedig valahol a gnosztikánál kezdődik. A mostani judeo-kereszténységnek nincs sok köze az eredetihez.

De aki bölcs az megláthatja, hogy gnosztikán is érdemes túlépni, mert az sem fedi a teljes igazságot mindig van hova fejlődni. Nem a vallások a lényegesek hanem a belső erő megtalálása, mert a teremtő is belülről fakad.

2013. febr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!