Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hisztek a varázslatban,...

Hisztek a varázslatban, boszorkányságban, és ehez hasonló dolgokban?

Figyelt kérdés

Engem érdekel ez a dolog,

A neten sokat olvastam róla.

De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, ti mit gondoltok erről?

Fiúk ép lányok is írhatnak!



2013. márc. 14. 20:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%

hány évesen kérdezed mindezt?

13-14?

2013. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem hiszek, Ezek csak babonák és kitalációk. Aki hisz bennük, azok életét nagyon rossz irányba befolyásolhatja.
2013. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 x) ***** válasza:
100%
Nem. A múlt emberei pár száz évvel ezelőtt még nem ismertek annyi dolgot mint mi most. Egy új felfedezésről gyakran gondolták, hogy "varázslat", mivel az átlagember nem érthette őket. Mint ahogy te sem érted pontosan hogyan működik egy telefon. Meg persze kicsit később a boszorkányperek jó ürügyként szolgáltak a nemkívánatos személyek eltüntetésére. Elég csak megnézni hogy milyen kritériumoknak kellett megfelelni ahhoz, hogy valaki bebizonyítsa, hogy nem boszorkány.
2013. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló Személyesokok miat nem szeretném elárulni az életkorom.

Második és harmadik válaszoló szerintem valami lehet mégis, vagy a jósokat más kategoriába sorolnátok?

Lehet hogy ezért valami szinten elítéltek, de én úgyvélem hogy ha boszorkányok, varázslatok nem is, de valami ami hasonló a mágiàhoz létezik.

(és ezalatt nem a tudomány-technikàra célzok)

Esetleg valami új oldalt tudnátok ajánlani amin olvashatnék információt ezekről?

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat.

2013. márc. 14. 23:46
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Varázslat és mágia.

Már az emberiség hajnala óta részt vesz életünkben. Mára szinte elpusztult, a kutya se hisz benne (hála a materalistáknak, a csalóknak és kóklereknek).

Azonban több évezreddel ezelőtt a mítoszok szerint alapvető dolognak számított. Többen visszavezetik egy elfeledett kultúrára a megjelenéséhez. Az idők folyamán változott, az Egyiptomiak is hittek benne, a sumérok is, pedig nem voltak buták. Ezek az emberek többsége még a természetben élt, közel ehez (főleg a maják) nem a nyüzsgő nagyvárosokban, mint mi. (itt a természetmágiára és varázslatra célzok). Aztán ott vannak az indián népek is, akik ápolják ezeknek a hagyományait. A középkorban egyre több ember nevezte magát varázslónak, néhányan egybevonták az alkímiával is. Megjelent a tarot (ami "varázskártyának" számított egyiptomban is).


Boszorkányság: főként a középkorban volt híres, de voltak elődei az ókorban, pl Nofretete egyiptomból.

Sajnos a középkorban szinte mindenkit boszorkánynak bélyegeztek meg és több ezren estek áldozatul a sok ártatlan ember. Addig kínozták őket, míg nem a megváltás a halál volt nekik és olyan bűnöket vallottak be, amikről nem is tehettek.

Boszorkány volt aki keveset járt templomba, akkor biztos az Ördög szolgája. Boszorkány volt aki sokat jár templomba, hogy ne fogjanak rá gyanút. Boszi volt akinek többet tejelt a tehene, mint a szomszédé és így tovább. Akinek volt rossz akarója egyből ráfogta hogy boszorkány. Ha nem jött az eső aszály idején az csakis boszi miatt lehetett. Egy gyermek haragudott a szüleire és rájuk mutatott: boszorkány! Máris vitték kínozni és vallatni.


Azért fogták többnyire az asszonyokra, mert míg ugye az emberek fizikai munkát csináltak, addig a nők minden társadalomban ételt szolgáltak fel,készítettek el stb. erre vezethető vissza a félelem a nőktől. Ha boszi valaki ételt mérgezhetett meg, mérgező kenőcsöket használhatott, ezekben pedig a nők voltak inkább járatosak.


Mikor ez a középkorimizéria lecsengett és rájöttek röviden hogy hülyeség volt enyhültek a dolgok.


Manapság is vannak boszorkány társaságok, de ezek inkább az eredethet és természethez vezethetők vissza, békések. Őket hívjuk wiccáknak.

2013. márc. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

Első pedig gondolom azért kérdezte mert hogy kb. ezt gondolta: " boszorkány?mágia? ilyenekben csak egy kis pisis hihet"...ha a kérdező 13-14 akkor mivan? ennyi idősen még te is sokmindenben ábrándoztál és hittél, sokmindent nem tudtál, nem kell egyből leszólni az embert ha érdeklődik valami iránt. De ha idősebb is 20 évvel akkor sem.


Az előbbi kommentemben kedves kérdező, nem azt mondom hogy ezek léteznek, de nem úgy mint azt ahogy egyesek képzelik hanem hogy van valamilyen valóságmagjuk, alapjuk.


24/F

2013. márc. 15. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat.

Én azért írtam ki ezt a kérdést mert mint már írtam érdekel ez a dolog!

És kíváncsi vagyok mások véleményére.

Amúgy éreztem hogy az első válaszoló kommentje beszólás volt.

2013. márc. 15. 10:30
 8/22 Bountty válasza:
Vagy abban hiszel, hogy minden varázslat, ami létezik a világban vagy semmi sem az :)
2013. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

6 os én abban hittem h tanulni kell, és küzdeni, nem itt kérdéseket feltenni, pl a kitűnő tanulmányi eredményben hittem, meg abban ha tanulok sokra viszem.

nem ilyen dolgokban, harry potter és társaik.

48 F

2013. márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Mindenkit meg szeretnék kérni arra hogy legyenek szívesek és sértő, beszólásos hozászóást ne írjanak!

Ha beszólásokat vagy sértéseket kertem volna akkor az írtam volna ki hogy azt írjatok.

De én úgy tudom nem ezt írtam!

Thx

2013. márc. 17. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!