Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A múltba visszamenésnél...

A múltba visszamenésnél meglehet változtatni a múltat? Úgy tudom igen, de ezt még én is nehezen tudom felfogni, mert ami már megtörtént azon, hogy lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Aki nem hisz az ilyen dolgokba légyszíves ne írjon.

Mágiával foglalkozó,értő emberek válaszát várom!



#időutazás #múltba visszamenés
2013. ápr. 28. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért tudsz változtatni, mert eleve úgy történt.


Avagy létrehozol egy párhuzamos univerzumot.

2013. ápr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem nagyon értem: ha eleve úgy történt akkor hogy változtathatok meg valamit?
2013. ápr. 28. 08:25
 3/10 anonim válasza:
100%

Én nem hiszek a múltba való visszautazásban. Remélem, nem lesz ez az indokod arra, hogy nem gondolkozol el ezen.

Szervezz egy találkozót a jövőbeli éneddel. Készíts egy olyan "meghívót", amin szerepel a pontos időpont és helyszín. Az időpontot pár perc múlvára írd. Rakd el valami olyan helyre, amire később is emlékezni fogsz. Végül pedig, dőlj hátra. Ha nyílik az ajtó, akkor lehetséges. Mellesleg, ha a jövőbeli éned képes "lett volna" visszajönni - vagy bármelyik ember -, akkor arról már tudnánk. Ha erre olyasmit válaszolsz hogy "a filmekben is megmondták: nem szabad a saját éned előtt feltárni kilétedet, meg ezt terjeszteni" - hát, akkor honnan tudod, hogy lehetséges (mint írtad: "úgy tudom, igen")? Mellesleg, egy kérdés: Ha te most visszautaznál egy pisztollyal a múltba és megölnéd az akkori önmagadat, mi történne? Eltűnnél? De akkor ki nőtt fel és utazott vissza a múltba? Paradoxon. A világban pedig - szerény tudásom szerint - csak ember alkotta (pl. matematikai) paradoxonok léteznek. A kérdésedben te is megéreztél valami ilyesmit: az okot nem előzheti meg az okozat. Például nem lakhatsz jól azelőtt, hogy megennéd a kaját (ha jól viselkedsz és nem nassolsz titokban).

2013. ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a saját multatad nem tudod megváltoztatni...


ha visszamész a multba és megváltoztatod, akkor egy a mienkkel párhuzamos univerzumban történő eseményeket változtatsz, de ha visszatérsz a saját idődbe akkor minden ugyanolyan lesz...


ez olyan mint a jövendő mondás: az se mindig jön be, mert nem tudhatod hogy milyen lépések vezetek el oda, amikor a jövendölt esemény megtörténik:


pl: azt mondják neked hogy elfog ütni egy autó.. de nem tudod hogy azért üt el mert mondjuk kilépsz elé, ezért sose lépsz ki az autók elé, és mindig a zebrán mész át, aztán a végén kiderül hogy az autós mondjuk elalszik a volánnál és kisodrodik a járdára vagy a buszmegállóba és ezért üt el az autó...



de vedjük pl az alap esetet a multban visszatérésnél: vissza mész a multba és megölöd az egyik ősődet: mondjuk anyudat mikor terhes volt, vagy saját magadat kisgyermekként; nem lehet a te multad, hiszen akkor nem tudnl vissza menni a multba mert már meghalnál...


bár ez a verzió azért is kizárja magát mert ha jol tudom abba a multba nem tudsz visszamenni ahol már létezel..

2013. ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod megváltoztatni. A múltba sem tudsz visszamenni. Síkok között lehet közlekedni, de annak a síknak a múltjára ahol vagy, oda nem tudsz már visszamenni.
2013. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Annyit tudok javasolni, hogy ezen felesleges gondolkodnod, ha jól tudom, akkor az idő az amit még senkinek sem sikerült manipulálnia, a jövőt megérezheted, a múltat meg nem változtathatod.
2013. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A tudattalanoddal tudod elhitetni, hogy valahol belül tebenned másképpen zajlottak le azok a dolgok, amiket a megváltoztathatatlan múlt váltott ki. Nem a múltat kell megváltoztatni hanem a hozzáállásodat, ahhoz ami történt. Soha sem az a baj, hogy mit tettél, hanem az hogy hogyan tetted.


Ezt a spiritualizmus terápiának hívja, és nem hinni kell benne hanem megtapasztani.

A múltat abszolút értékben nem lehet megváltoztatni. Ha valaki ezzel etet azt küld el melegebb éghajlatra!

2013. ápr. 29. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
#6: Az időt nem sikerült manipulálni: Nem tudom, mi tartozik a manipuláció kategóriájába. A fizikusok javarészt azt az - egyelőre ellentmondásba nem ütköző - nézetet vallják, hogy az idő egy újabb dimenzió: egy újabb hosszmérték. Azt azonban - az általam már korábban említett paradoxonok miatt- elvetik, hogy a múltba is lehetne utazni. DE: a jövőbe köztudottan lehetséges az utazás, kísérleti tények bizonyítják, hogy a fénysebességet (a három "eddigi" dimenzióbeli fénysebességet) megközelítve az idő múlása a mozgó test számára a külvilághoz képest lelassul (ugyanez gravitációs mezőben: lásd: műholdak atomóráinak átállítása, hogy szinkronban maradjanak a földi idővel). Manipulálni az időt tehát végülis térbeli sebességgel lehetséges. A többieknek pedig: elméletekről beszéltek, igaz? Mert sajnos kissé úgy hangzik a fejemben a kommentek többsége, mintha az abszolút igazságról lenne szó. Remélem, csak én érzem túlságosan dogmatikusnak a kijelentő mondatokat.
2013. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az idő nem egy autó sztráda amin száguldozni lehet oda-vissza, hanem egy tovarohanó és állandóan változó sebességű, Tér-feszültség, itt a Földön és kint az Űrben is.


Cselekedj és tegyél mindent úgy az életedben, hogy ne kelljen megbánnod akkor felesleges azon rágódnod, miképp lehetne vissza menni a múltba. Egyébként ha bármit rosszul tettél a jeleben is kilehet javítani, de múltba visszakozni, nem lehetséges.

2013. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ga-Te válasza:
Szerintem az idő csak illúzió. Nem létezik. És ami nincs abba nem tudsz előre hátra mozogni. Ha megszűnne a mozgás az univerzumban ergó a legkisebb elemi részecske is megállna az idő megszűnne. De ilyen nincs :D A testek és részecskék mindig mozgásban vannak ahogy az univerzum is. Tehát a tér és idő állandó.
2015. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!