Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehet a holtak _"szemével"/sze...

Lehet a holtak _"szemével"/szemszögéből látni a dolgokat? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok először is nem poénkodásból írok ide és nem azért mert bevagyok állva...túl vagyok 20on...mindennek az a lényege, hogy bárhol vagyok és ha erősen koncentrálok akkor olyan szemszögből látom a dolgokat mintha ott lennék,még magamat is...volt , hogy a buszpályaudvaron már a buszon ültem, és csak meredtem magam elé,aztán előttünk pár méterrel a kisebbség elkezdett verekedni,jött rendőrség, mentő meg aminek kellett...és annyira látni akartam, hogy mi folyik ott,hogy egyszercsak olyan kép volt a fejemben mintha ott állnék és így teljesen láttam mi történik az amúgy tőlem beláthatatlan részen...és azóta ha így erősen koncentrálok látom a körülöttem lévő dolgokat de úgy, mintha vki állna mögöttem és azt látnám amit ő...eleinte nem tulajdonítottam nagy értelmet ennek, de egyre furcsább de tetszik :) sokszor amikor buszozok hazafelé az autók indexlámpáit szoktam nézni, és ha nagyon koncentrálok szinte betudom folyásolni hogy egyszerre villogjon az egymás mögött álló 3-4 autó index lámpája aztán pedig külön-külön...és minél többször koncentrálok annál kevesebb idő alatt sikerül...ezek mitől lehetnek?jó tudom most totál lököttnek néznek egyesek , lehet az vagyok nem tagadom de ezeket így felfedeztem magamban és érdekel, hogy mik lehetnek ezek :d válaszokat előre is köszönöm, poénkodóknak megy a minusz...
2013. jún. 10. 11:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
feküdj bele egy 2mx1mx1m-es kartondobozba
2013. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
ezt úgy hívják, hogy képzelet.. amúgy te most komolyan azt gondolod hogy ha mínusszal fenyegetőzöl, akkor nem fogak leoltani ? :D ( kérem a mínuszomat)
2013. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te vagy az antikrisztus.
2013. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
és tényleg lepontozott, gyááááá xd
2013. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Antimod ***** válasza:
Honnan tudod, hogy hiteles, valóban létező és úgy megtörtént eseményeket, tárgyakat, személyeket látsz ilyenkor? Van erre valami módszered, amivel ezt eldöntöd?
2013. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Starman ***** válasza:
42%
Az ember a szemével lát. Aki meghal annak a szeme nem működik és elbomlik. Tehát a holtaknak nincs szemük, vagy van, de az nem működik , mert a holttestében van és az meg elbomlik a szemével együtt. A másik, hogy az embereknek nincs lelke, ennélfogva nincs élet a halál után. Tehát meghalt emberek szemével nem láthatod a dolgokat, mert azok már nem látnak semmit, tehát elpusztultak, a személyiségük megszűnt létezni. Nyilvánvaló, hogy ez a képzeleted szüleménye és most nem viccből mondom és nem poénkodni akarok: ez a dolog, amit leírtál skizofrénia tünetei közé tartozik. Tehát, ha ez nem múlik el, keress fel egy szakorvost a te érdekedben.
2013. jún. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
0%
Hat te hülye vagy:D
2013. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
4. emberke : nem én pontoztalak le ;) láttam h már levagy pontozva én meg még adtam rá még egy minuszt :) nem érdekel az ilyen csicska 12évesek szövegelése sejtettem hogy csak ilyen legalja fog válaszolni akiknek abból áll az élet tetőpontja h a gyakorin trollkodnak:D haha tessék ha ez boldoggá tesz vihorásztam egyet a kommenteden ;) nyomorult
2013. jún. 11. 09:15
 9/18 A kérdező kommentje:
másik 2-nek nem tudom nem is nagyon foglalkoztam ezzel, hogy miért van, azért próbáltam meg itt hátha vmi nagyobb IQ-jú ember normális választ tud adni dehát pff óvoda :)
2013. jún. 11. 09:18
 10/18 Starman ***** válasza:

A skizofrénia a tünetei:

Pszichózis: „Egy olyan mentális rendellenesség, ahol a gondolkodás, érzelmek, realitástesztelés és a kommunikációs készségek oly mértékben károsodottak, amely meggátolja a környezeti ingerekre való adekvát válaszreakciók kialakulását.”


A klinikai gyakorlatban a következő tüneteket értéékelik a skizofrénia diagnosztizálása során


Gondolkodás: betegségbelátás nincs. A logikus gondolkodás zavara: az ok-okozati összefüggések, a célképzetek megszűnése, inkoherens, laza képzettársítás. A gondolkodási folyamat elakadása, elsivárosodása, beszűkülése, az absztrakciós képesség csökkenése.


Doxazmák (téveszmék): olyan megingathatatlan téves gondolatok vagy hit, ami nem magyarázható a kulturális környezeti hatásokkal. Esetenként idővel egyre jobban kidolgozottá válhatnak, és téveszmerendszerek jöhetnek létre. Tipikus téveszmék: perzekutoros; vonatkoztatásos; grandiózus; bűnösségi; hipochondriás; nihilisztikus; religiózus; miszidentifikáció; féltékenységi; szexuális/amorózus; diszmorfofóbia; befolyásoltság-érzés (a szabad cselekvés érzésének elvesztése); gondolatelvonás, gondolatbeültetés, gondolatsugárzás, a saját gondolatok elidegenedése (a személy külsőnek érzi azokat). Attól függően, hogy a hangulat befolyásolja-e a doxazmák tartalmát, megkülönböztetünk holotím és heterotím doxazmákat. Utóbbinál a téveszmék és a hallucinációk nincsenek összefüggésben az aktuális érzelmi állapottal, és ebben az esetben a viselkedés is nagyon ellentmondásos lehet.


Érzékelés: általánosságban jellemző, hogy a realitásészlelés nem megfelelő. Gyakoriak a hallucinációk, leginkább akusztikus, ezen belül is főként beszédhangok észlelése, melyek gyakran irányító jellegűek. A vizuális hallucinációk (ezek leggyakrabban vallásos jellegűek) a normál észleléstől eltérőek lehetnek (például fekete-fehérek). Gyakori még a saját testtel kapcsolatos hallucináció is, furcsa, testen belüli folyamatok téves érzékelése. A szag-, íz- és tapintásos hallucinációk viszonylag ritkák. Egyéb rendellenes érzések: deperszonalizáció (saját személyiségét, testét vagy testrészét idegennek, megváltozottnak éli meg), derealizáció (elidegenülés a valóságtól).


Általános megjelenés: a személyes higiénia és öltözködés elhanyagolása, bizarr viselkedés, visszahúzódás a szociális élettől.


Beszéd: bizarr intonáció, mutizmus (némaság), neologizmák (új szavak kitalálása és önkényes használta), echolália (a hallott szavak kényszeres, visszhangszerű ismétlése), önmagukban értelmes, de a szövegkörnyezethez nem illő szavak használata.


Viselkedés: nárcisztikus, repetitív jellegű viselkedés, melyek bizarr formát öltenek. Repetitív mozgások: a betegre jellemző lehet egy-egy rá jellemző furcsa mozdulat, arckifejezés gyakori használata; echopraxia – a látott mozgás gépies utánzása. A viselkedést általában befolyásolja, hogy a pozitív vagy negatív tünetek dominálnak, hogy ha vannak téveszmék, azok milyen típusúak. Gyakori a mozgásos nyugtalanság vagy gátoltság, katatónia esetén katatóniás stupor (megmerevedettség). Gyakori a negativizmus, azaz hogy a beteg megszakítja, visszautasítja környezetével a kapcsolatot, nem beszél, mozog, táplálkozik, stb.


Egy ritka altípusban a beteg túlnyomórészt néma, bizarr testhelyzetekben mozdulatlanul marad, vagy céltalanul izgatott mozgást produkál, ezek mind a katatónia jelei.[9]


Affektus: az érzelmek elsivárosodása, eltompulása, vagy esetenkénti indokolatlan túlérzékenység, egymással ellentétes érzelmek egyidejű megjelenése (ambivalencia) ugyanazzal a személlyel, dologgal kapcsolatban.


Motiváció: a tervező- és kivitelező képesség csökkenése. Az ambivalencia áttevődhet az akarati életre is, ami az elhatározásokat, döntéseket ellehetetleníti, mindez társul a késztetések csökkenésével.


Szociális élet: bizalmatlanság, eltávolodás a külvilágtól, és a saját, belső világba való visszavonulás, ami egyrészt a többi tünet következménye, másrészt annak is köszönhető, hogy a környezet reakciói a tünetekre általában negatívak. A pszichotikus epizódokban azonban kialakulhat kontrollvesztett állapot, amely során a beteg gyakran túlfokozott kapcsolati igény jeleit mutatja.


Neurológiai jelek: gyors szemmozgások, finom motoros koordináció zavarai, rossz jobb-bal diszkrimináció, dysdiadochokinesis (nem képes egymással ellentétes mozgások sorozatos elvégzésére), astereognosia (tapintással nem ismer fel tárgyakat).


A kognitív funkciók romlása (figyelem, munkamemória, tervezés, problémamegoldás), a betegség előrehaladtával növekvő mértékben.


Dezorganizáció (a térbeli-, időbeli-, emlékezetbeli tájékozódás, a tudati működések, az ítéletalkotás zavara).


A skizofrénia nem egységes kórkép és a betegség tünetei sokfélék, nem mind egyszerre fordulnak elő, hanem különböző kombinációkban. A tüneteknek legalább 6 hónapig (kezeléssel minimum 1 hónapig) fenn kell állniuk ahhoz, hogy diagnosztizálható legyen, másképp schizoform (schizoform = skizofréniára hasonlító) vagy nem schizoform pszichotikus állapotot diagnosztizálnak. A tünettan értékelésénél figyelembe szokták venni a differenciáldiagnosztikai lehetőségeket: antipszichotikus gyógyszerelés mellékhatásai, demoralizáció, pszichoaktív szerek intoxikációs vagy megvonási tünetei (kannabisz, kokain, gyógyszerek, alkohol, nikotin, koffein).

2013. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!