Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ez gyilkosságnak számít, és...

Ez gyilkosságnak számít, és ha igen büntethető érte az egyén?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szent meggyőződése, hogy olyan átkot küld az ex pasijára, aki abba biztosan belehal. Állítása szerint ha ezt elvégzi akkor az exe ebbe belefog halni.


Kérdésem a következő.

Ha valaki úgymond azért hal meg mert valaki megátkozta az gyilkosság? És ha igen elhiszi ezt valaki, hogy azért halt meg xy mert cz átkot küldött rá?

Ebben nem hívő emberek kíméljenek, fontos, köszönöm.



2013. júl. 6. 05:06
1 2
 1/14 anonim válasza:

Katolikus vagyok, szóval nem hinném, hogy valaki csak úgy megtud átkozni valakit. Ilyenre max az Istenek képesek. De ha valahogyan esetleg kiderülni, hogy megátkoztak valakit, aki ebbe belehalt, az persze gyilkosság! Ugyanis előre ezt akarta, és ő tuda

ta mi fog történni (mert gye ő ebben hisz) De szerintem az ilyen teljességgel lehetetlen!!

2013. júl. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Gondolkozz!
2013. júl. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
A gondolat nem tett! Ha gondolattal bármit el lehetne intézni, tele lenne az utca halottakkal és terhes nőkkel!
2013. júl. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha az átok létezne és hatásos lenne, akkor alig lenne már élő ember! Akkor sem hat, ha hiszel benne.
2013. júl. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem. Ugyan hogy lehetne bizonyítani, hogy xy azért halt meg, mert xx megátkozta? Sehogy.
2013. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Az ismerősöd hülye, nincsenek átkok...
2013. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Agykontrollosok akik próbáltak másnak ártani, arról számoltak be hogy az Ő fejük fájdult meg (rosszul érezték magukat). Tehát visszaütött a dolog.

Nem számít gyilkosságnak, nem büntethető.

2013. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnos, igen, gyilkosság szándéka. A bíróság nem fogja elítélni, nem kerül börtönbe, de sokkal rosszabb lesz neki:

saját lelkiismerete fogja halálosan büntetni.

A gondolatból lesz a tett. Ha meghal (nos, természetesen nem tudjuk, hogy az ok az-e, de meghalhat bárki bármikor!) akkor elképesztő rossz állapotba fog jutni az ismerősöd. Ezt mondd el neki,kérlek.

Arany János Tetemre hívás balladáját ajánlom még. A hatás, amit kivált egy rossz gondolat és szándék és a következménye.

[link]

Kétszeri mondást - mint lebüvölten -

Hallgat el, aztán így rebegi:

„Bárczi Benőt én meg nem öltem,

Tanum az Ég, s minden seregi!

Hanem e tőrt én adtam neki.

[...]

S vadul a sebből a tőrt kiragadja,

Szeme szokatlan lángot lövell,

Kacag és sír, s fennvillogtatja

S vércse-visongással rohan el.

Vetni kezet rá senki se mer.


Odakinn lefut a nyilt utca során,

Táncolni, dalolni se szégyell;

Dala víg: „Egyszer volt egy leány,

Ki csak úgy játszott a legénnyel,

Mint macska szokott az egérrel!”

2013. júl. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Első katolikusként istenekről beszélsz? :) Ez paradoxon!

Ha már a katolikusoknál járunk, bűnt elkövetni gondolattal, szóval, cselekedettel vagy mulasztással lehet, tehát ha innen indulunk ki, akkor a gyilkos átok már bűn.


El fogják ítélni az illetőt, ha objektív tények alapján igazolható, hogy a gyilkossághoz köze van, és fel fogják menteni, ha tényszerűen nem igazolható az, hogy rajta múlott. Ez a mi jogrendünk. Ha van ügyész, aki be tudja bizonyítani a védelem ellenére azt, hogy a gyilkosság egyértelműen átokból származik és az átkozó a vádlottak padján ülő személy, minden további nélkül elítélhetik.

Már csak kell találni egy olyan ügyészt, aki ezzel bíróság elé áll...

2013. júl. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért akarja megölni? Az túl drasztikus, én azt mondom olyan varázslatot végezzen el, ami lelkileg teszi tönkre, ahogy talán vele tették. Én átérzem min megy keresztül, ha valóban jogos a dühe, hiszen engem lelkileg teljesen megaláztak és egyéb módokon is. Vannak lelketlen emberek, akik így jutnak előre, h ő ilyen volt, akkor a bosszúd jogos és ne higgy az ilyen 3 szoros baromságokban, építs ki védelmet az auráddal és akkor nem lesz gond.
2013. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!