Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Te átládod az élet értelmét?...

Te átládod az élet értelmét? Szkeptikusok, mikor ébredtek fel?

Figyelt kérdés

Én érzem, napi szinten a megvilágosodást, azt hogy a materializmus a lélek pótlása akar lenni, de erre nem képes, az hogy a vágyaink és félelmeink rabjai vagyunk te is és amíg nem fogadod el, hogy mindannyian egy közös Isten részei vagyunk, akivel a kapcsolatot ápólni kell mint a szeretteiddel, akár ima akár beszélgetés által, addig ennek a fizikai világ rabja maradsz !


Egy kis olvasni való [link]


Felmerül a kérdésem, mi szerint ; Miért nem érzi ezt minden egészséges ember a lelkével? Minden megvilágosodott Jógi ezt vallja, Te miért nem? Mikor ébredsz rá(ateista,materialista) hogy a hús és vér fizikai börtönében fogsz addig sínylődni, még ezt el nem fogadod?



#megvilágosodás #végső kérdések
2013. júl. 12. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Mit érdekel téged, hogy más miben hisz?

Te abban hiszel amiben akarsz, még ha baromság is.

2013. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Én nem látom az élet értelmét.
2013. júl. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Furcsa az a keserédes érzés, amikor a hívők tömény őrületét látom. Boldogít, mert tudom, hogy a ti életetek értelme, hogy másokat szórakoztassatok, de elkeserít, hogy ugyanannyi szavazatod van, mint nekem.
2013. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Alaposan melléfogtál,de éltet a Remény,hogy nem ebben az állapotban lesz véged.
2013. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dxeno ***** válasza:
38%
Mert empátia-hiányban szenvedek. Tudod,ez egy olyan betegség,hogy nem igazán érzek(együtt). Meg nem tudok hinni. Megaztán.. Én nem élek hallucinogén szerekkel,és nem vagyok egy teljesen agyhalott hívő,aki a képzeletbeli barátjához beszél lefekvés előtt.
2013. júl. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

"Miért nem érzi ezt minden egészséges ember a lelkével? "


Mert nem mindenki egészséges.És akinek a lelke "beteg", az nem érzi ezt.



"Minden megvilágosodott Jógi ezt vallja, Te miért nem?"


Kevés a megvilágosodott jógi.De amúgy nem csak jógik vallják ezt.



" Mikor ébredsz rá(ateista,materialista) hogy a hús és vér fizikai börtönében fogsz addig sínylődni,"


Nem is akarnak ráébredni, mert nekik jó így.

2013. júl. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Rossz helyen keresgélsz,kutakodsz. Az életnek nincs,nem is lehet értelme,mivel az élet: fogalom. Értelme csak értelmes lénynek lehet. Ilyen pl.: az ember. Az ő életének lehet értelme akkor,ha van célja. Az ő életének értelme: céljának elérése. Ez sokféle lehet.
2013. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az élet értelme szerintem sem megfogalmazható, mivel az élet az egy fogalom. Megmagyarázni igencsak nehezen lehet. Az emberi élet értelme, az már egy más kérdés. Szerintem az egyetlen értelme az emberi életnek csak az lehet, hogy élvezzük azt, vagyis a boldogság. Hogy ki a "megvilágosodott" és ki nem az, egyáltalán hogy mit jelent az hogy megvilágosodott, azt nem tudom, de szerintem ez nem is érdekes. A lényeg hogy születésünktől a halálunkig élvezzük az életet és hogy végig boldogan éljünk.
2013. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak most vetem észre,hogy a megvilágosodás is kérdés. Ezzel a kérdéssel az a baj,talán minden embernek,hogy úgy néz a kérdésre,mint malacka a toronyórára."Hú,de magas kérdés. Hú,de nehéz kérdés." Pedig nem kéne így gondolni. Persze minden kérdés nehéz amíg nem tudjuk rá a pontos,biztos választ.

Jó,ha előre bejelentem,a megvilágosodás akkor történik,és úgy,ha sokáig "gyötör" egy kérdés - néha évek,akármernnyi is lehet - egyszercsak megjön rá a válasz - mintegy magától - talán épp akkor,mikor nem is gondolsz rá,vagy újra elővesz a kérdés téged - jól írtam és jól olvasod - és akkor kapod meg a választ. Ebben a pillanatban megdöbbensz: "Mennyit gyötrődtem rajta... S most milyen világos,szinte magától."Lehet,hogy így éled meg a megvilágosodást,de másképp is történhet,pl.: egy Ahá! élményben.

Ez mindig válasz arra a kérdésre,ami miatt valaki hosszabb ideje gyötrődik. Akivel történik,csodálatos érzésben,élményben van része, Kár,hogy az érzet elmúlik,de a magyarázat örökre a tied. Senki nem veheti el tőled. Még egy Szofoklész sem. Hiába olyan kiváló szónok. Mert ez alanyi,mert ezt te kaptad. Ez a tied.

Persze megoszthatod másokkal,de akinek adod,nem lesz annyira az övé.mint amennyire a tied.

Itt valaki nagyon szeretett volna lehurrogni engem,mert valahol a választ ÁLDÁS c. írásomra hivatkozással adtam. Írta,hogy saját írásom reklámozom,és pénzszerzésre használom ezt a helyet. Hazugság mind a kettő. (Gyanúm szerint egy anyagelvű tette,mert nem tetszik neki,hogy a másik oldalon vagyok.)

Válaszoltam: Sokan úgy adnak választ a kérdésre,hogy www. és stb. Ezt látva merészeltem hivatkozni saját írásomra. Mért írjam le mégegyszer,mikor a neten van.

Nekem így - amegvilágosodás útján -bizonyította Isten,hogy Ő valóban van. S aki így kapja az ismeretet,annak aztán jöhet akármilyen materialista vizilófus (filozófus). Erőlködése hiábavaló,mert akit meggyőzni akar,annak ismerete magától a Szentlélektől van.

Miért is! jó a megvilágosodás? Mert nemcsak tudás,hanem az igazság ismerete is.

Jézus mondta: "Ha ti megtartjátok az én igémet,valóban tanítványaim vagytok: megismeritek az igazságot,és az igazság megszabadít titeket."

Van tehát az ember életének értelme,mert (ilyen,vagy más módon) a szükséges ismerethez jut.

Olvastam valahol: "Az itt szerzett tudás,ismeret "odaát is javunkra lesz majd"

2013. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!