Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szkeptikusok, miért tartjátok...

Szkeptikusok, miért tartjátok lehetetlennek a megvilágosodást?

Figyelt kérdés

Nagyon sok nagy természettudós említ un. világos pillanatokat, amikor éppen a problémák eltöpprengése után egy kis pihenés közepette hírtelen beugrik egy tudományos problémának a megoldása. Einstein is gyakran szokott hivatkozni, ilyen tiszta pillanatokra, amikor pipázott, akkor saját bevallása szerint az agya jobban működött, mint amikor az átlag napi használatban van 2%-on.


Archimédész a hidrosztatikai nyomás törvényére is így jött rá és még sorolhatnám.


Tehát a lényeg az, hogy egy "megvilágosodott" pillanatukban miért nem lehet egy átlagembernek is olyan megvilágosodott élménye, melyben meglátja Istent. A kozmosz rendjét. Az univerzum tiszta konzisztenciáját és sorolhatnám a szuperlatívuszokat, amikor érzi tisztán és világosan, hogy a materializmus tévút.


Ha egy tudós világosodik meg, azt mondjátok rá, hogy zseni. Ellenben ha közember, akkor a szkeptikusok azt ragasztják rá, hogy örült. Nem érzed az Ellentmondást?



#tudomány #Einstein #MEGVILÁGOSODÁS
2013. júl. 26. 01:13
1 2
 11/14 anonim válasza:

A logika nem ezt az irányt mutatja. Nem tudom, hogy hogy működik az agy, vagy a szervezet, nem fogok ilyesmivel példálózni, még a végén butaságot írnék. Viszont az tény, hogy az agy akkor is dolgozik, amikor "mi" nem vagyunk magunknál. Alszunk, matt részegek vagyunk, és így tovább - nem fulladsz meg, a reflexek működnek, etc. Ebből én arra következtetek, hogy az agyam nem csak ezekkel foglalkozik, amikor épp szünetet tartok, a probléma megoldásán ugyanúgy dolgozok - mintha beraknék letölteni valamit, elmennék kajálni, és mire visszaülnék leérne. Abban sem lenne semmi olyasmi, amitől arra gyanakodnék, hogy csoda történt.


Ezt a nincs Isten témát viszont nem értem, hogy tudja valaki nyugodt szívvel kijelenti - honnan tudod? :) Ezen sokat gondolkodtam egyébként, sok szemellenzős tudomány rajongó váltig állítja, hogy bizony Isten nem létezik, mert nincs rá bizonyíték - arra sincs, hogy van élet a Földön kívül, de ezt már annyira nem tartjátok elképzelhetetlennek. A logikát hiányolom a gondolatmenetből, pedig elvileg pont a logika jellemezné ezeket az embereket.

2013. júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
54%

"A logikát hiányolom a gondolatmenetből, pedig elvileg pont a logika jellemezné ezeket az embereket."


Attól még, hogy te alacsony fordulatszámon működsz, és így képtelen vagy megérteni az érveinket, még nem lesz logikátlan az egész :)

Amúgy neked hogy van bátorságod kijelenteni, hogy "Bizony, van Isten.". Hogy lehet, hogy vallásosak milliói hiszik azt, ogy a világmindenség teremtőjének személyes kapcsolata van vele? Egó, önimádat, pfuj.

És amúgy 2: ki teremtette Istent? Az órásmester összetettebb az óránál, Isten összetettebb a világunknál, egy a világunknál összetettebb entitást egy még összetetebbnek kellett teremtenie. Hol áll meg a teremtők sora?

A logika szerint: nincs Isten. Ennyi, kész, vége.

2013. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Antimod ***** válasza:
90%
Az önimádat ott kezdődik, ahol lenézünk másokat, és mindezt éreztetjük is velük.
2013. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Az kellene, hogy legyen a megvilágosodás, hogy mindent bemondásra elhiszünk? Jön valaki, s azt mondja, régi káldeus könyvek azt írják, pl. a halak jól kijön a bakkal, és én ezt - hogy ne tartsanak beszűkült tudatúnak - így helyből, kérdés nélkül elhiszem. Hiszen megmondta az asztrológus.

Én ugyan nem vagyok született szkeptikus, de azt az igényt fenntartom magamnak, hogy egy - egy jelenség fizikai, tudományos hátterét szeretném behatóbban megismerni. Ez eddig bevált. A tudomány - a sok esetben tapasztalható vaskalapossága - ellenére, számos eredménnyel büszkélkedhet. Ha ma valaki tüdőgyulladást kap, rohan az orvoshoz, antibiotikumot vesz be, de még nem egészen száz éve is, csak az ima maradt. Ki ülne fel egy olyan repülőre, amit a hit nevében építettek, s nem hosszas mérnöki kutatás eredményeképp? Én nem. És itt, az interneten írunk mindezekről, ami ugye megint csak nem a sámánok vagy az alkimisták alkotása.

2013. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!