Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért vágyom Angliába? Lehet,...

Miért vágyom Angliába? Lehet, hogy tényleg ott kellene élnem?

Figyelt kérdés

Éltem már Angliában pár évig. Nem mondom, hogy nagyon jól éreztem magam, viszont spirituálisan mintha "ébresztő" hatású lett volna rám az ottani hangulat/klíma.

Egy ideje újra Magyarországon élek, de ha angliai képeket látok, v történetet olvasok, mindig elfog egy sürgető vágy: vissza kéne mennem... mintha ott lenne a "lelki hazám". Ehhez hozzájön, hogy egy ideje egyre jobban vonzanak az újpogány vallások, ezekhez pedig Magyarországon nem sok esélyem van közelebb kerülni.


Szerintetek létezik ilyen? Vagy ez csak a "szomszéd fűje zöldebb" szindróma? Megjegyzem, sajnos eléggé jellemző rám...



2013. aug. 2. 16:43
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%

Teljesen megertelek. En is Angliaban elek es tudom hogy ertetted a spiritualisan ebreszto hatasu dolgot, mert en is ott 'nottem' fel.

De mivel azt irtad, hogy nem erezted annyira jol magad, szerintem nem lelki hazád, csak osszehasonlitva a nagy magyar helyzettel sokkal jobbnak tunik.

En most 5 ev utan latogatoban vagyok Magyarorszagon, es total depresszio amit latok, egyszeruen benne van a levegoben, szoval szerintem inkabb ilyesmi lehet a hatterben.


Ha valoban lelki hazad lenne, akkor mar visszajottel volna.


En hasonlokat erzek Svedorszaggal kapcsolatban, de megis, csak setalni London utcain... mar attol jol erzem magam.


Ok, sokat nem tudtam segiteni, talan kerdezd meg magadtol, hogy mit tennel, ha lehetoseged lenne visszamenni,vissza akarsz-e menni, el tudod kepzelni,hogy ott elj evekig?

2013. dec. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
54%
Angol kóros vagy.
2013. dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#11: Köszönöm, hogy írtál. Örülök, hogy te legalább jó helyen vagy ;)

A depresszióval kapcsolatban részben igazad van, viszont ahol én éltem Angliában, ott is hasonló volt az emberek mentalitása.. :) Itthon pedig olyan emberek társaságát keresem (már amikor sikerül), akik másként látják a világot.


'Ha valoban lelki hazad lenne, akkor mar visszajottel volna.' -ez azért nem ilyen egyszerű -én visszamentem volna, de a gyerek miatt egyelőre nem merek. Ő kint született, de már itt érzi otthon magát, és a szüleimhez is nagyon kötődik, így félek, hogy törést okozna benne, ha hirtelen kiköltöznénk.


Természetesen el tudom képzelni, hogy visszamenjek, és évekig ott éljek -azt már kevésbé, hogy még évekig ITT éljek. Viszont a vidéki, falusi élet is vonz, úgyhogy most megint nagyon kavarog bennem a kérdés, hogy merre induljak... ?

2013. dec. 21. 18:51
 14/22 A kérdező kommentje:

Most újra előtérbe került a kérdés, azért emeltem ki. Már el voltam szánva, hogy végre tényleg költözünk -a szívem egyre egyértelműbben jelezte, hogy ott a helyem - de most egyszerre mintha minden összeesküdött volna, hogy mégis itt tartson. Először is anyagi nehézségek, ami azt jelenti hogy kb. pénz nélkül kellene kimennem gyerekestül. Ami szerintem nem lehetetlen, bízom az égiek segítségében, de mindenki lebeszélne róla... Ezen felül most hirtelen kaptam egy álláslehetőséget +lakást is felajánlottak itt Magyarországon (eddig albérletben laktunk, és már egy ideje munka nélkül vagyok); és még baráti kapcsolatok, közösség kialakítására is felmerült a lehetőség. A fiam pedig jól érzi magát az iskolájában, sokak szerint hiba lenne elvinni onnan...

Most akkor mi ez: "kísértés", hogy letérítsen a helyes útról, vagy valódi jelek, hogy mégis maradnom kellene? Ha valakinek van válasza, vagy tapasztalt már hasonlót, örülnék, ha megosztaná... :)

2015. jún. 2. 13:59
 15/22 A kérdező kommentje:

Úgy látom, kiemelt kérdéseket senki nem néz errefelé :(

Azért megpróbálom még egyszer, hátha akad valaki...

2015. jún. 9. 14:38
 16/22 anonim ***** válasza:
Én is éltem Angliában, Canary Wharf rész. Még is otthagytam a havi 600 ezres fizetést. Engem annyira nem fogott meg, jelenleg a távol-keleten élek és úgy érzem jobban megtaláltam a lelki békémet.
2015. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Sajnos okosabb nem lettem, ezek szerint más az ízlésünk, más hoz lázba... Én pl. a Távol-Keletet abszolút idegennek érzem magamtól. De Londonért se igen vagyok oda, inkább vidékre mennék.
2015. jún. 10. 22:41
 18/22 anonim ***** válasza:
Én Skóciába vágyom ugyanezért, amit leírtál! Nagyon vonz a környezet, az építészet, a hangulata, és én is mostanában ébredek rá, hogy jobban érdekelnek az újpogány vallások, mint eddig gondoltam volna! Fogalmam sincs, rám hogyan fog hatni spirituálisan, ha egyszer eljutok oda, de valahol belül érzem, hogy ez a helyes döntés. Én úgy vagyok vele, hogy a szívemre kell hallgatni, lehet, hogy hamarosan meg is valósul a tervem, és akkor majd mesélek. x)
2015. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Végre egy rokon lélek! :) Köszönöm, hogy megosztottad.

És mikor tervezel kimenni? Az az érzésem, hamarosan "lezárják a határokat", úgyhogy mi már most szeretnénk lépni, még a nyár folyamán. Remélem, neked (is) sikerülni fog.

Ha gondolod, írj privátot!

2015. jún. 11. 14:53
 20/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok, ha esetleg (még mindig) olvassa valaki :)


Tavaly nyáron végül is kimentünk Angliába, de most újra hazajöttünk... És most sajnos továbbra is azon tipródom, hogy nem kellene-e visszamenni. Még mindig lelki hazámnak érzem, de az ottani gyakorlati élet valahogy nem az igazi.. :( Van esetleg valaki, aki tudna valami okosat mondani, hogy lehetne ezt a tipródást megszüntetni? Nagyon megköszönném.

2016. aug. 11. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!