Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A kozepkori alkimistak valoban...

A kozepkori alkimistak valoban csinaltak aranyat, vagy ez csak alibi volt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szellemi aranycsinalasrol volt szo, tehat a nigredo, szublimacio, putrefakcio stb. a magus tudaban lejatszodo folyamatok voltak. De, ezenkivul, ugy mellekesen, letrehoztak valamifele egyatomos aranyport/monatomic gold-ot? Ez utobbi allitolag a tobozmirigyet stimulalja (kaphato, megvasarolhato mostansag).

2013. szept. 13. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem volt nekik részecskeátalakító szerkezetük, akkor nem hinném h pár lötty összekotyvasztásával aranyat tudtak volna csinálni, ma sem tudnak, pedig elég fejlett a technika már.
2013. szept. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok bizonyítékot arra, legalábbis még nem hallottam, hogy tényleg lenne bizonyíték arra, hogy fizikailag is csináltak aranyat. A szellemi az természetesen egyértelmű. Bár tény, nekem csak annyi ismeretem van erről, amennyi a Vörös Oroszlánban van, az pedig mégiscsak regény inkább.. :)


Persze, ettől még nem kizárható, hogy tényleg csináltak volna ilyesmit :)

2013. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A középkori alkimisták nem tudtak előállítani, akárhogy is próbálták :)


Ám az előző kommentelőnek sincs igaza, ugyanis laborokban különböző anyagokból már igenis tudnak aranyat előállítani, ámbár annyi dolog szükséges hozzá, hogy többe kerül az arany előállítása, mint maga az előállított arany értéke, ergo nem éri meg. :)

2013. szept. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nyilván tudtak. különben honnan lenne ez a sok arany.
2013. szept. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Hm. Szerintem valóban csinálhattak. Saint Germain grófról voltak olyan leírások hogy a francia udvart és Marie Antoinett hölgyeit szórakoztatta pl avval hogy rubintot és egyéb drágaköveket teremtett. És egyéb furcsa dolgai voltak amin az előkelőségek mulattak vagy döbbentek, nagyon jó társasági ember volt amúgy. Valami olyasmit mondott hogy az a lényege hogy a kettősségből ki kell lépni a "hármasság" felé. Azaz a mai dualista ember, dualista gondolkodással nem tud ilyet, pedig alapvetően képes lenne rá.

Szóval ha drágaköveket lehet, akkor aranyat miért ne lehetne..

2013. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fú,ezen a kérdésen kiégtem.Én mint kémiát jelenleg is tanuló ember csak azt tudom mondani:NEM.


Az alkimisták a közelében se voltak az atomok ismeretének,ráadásul felépítésüket tekintve fogalmuk se volt róluk.Nagyjából az ókori görög szinten álltak hogy az anyagok a négy őselemből (víz,tűz,szél,föld) állnak,és ezek bizonyos arányokban való kombinálásaiból jönnek létre a látható anyagok.


Olyanról hogy proton,neutron,elektron,izotóp,elem fogalmuk se volt.


Különben néhányan itt tévednek,azt hiszem kettes ilyen,hogy "aranyat mi se tudunk előállítani".Tévedés ,aranyat kis mennyiségben elő tudunk állítani atomreaktorokban,ahol is a magasabb rendszámú elemek széthasítása során szépen eljuthatunk az aranyhoz,ha épp megfelelő folyamatot folytatunk.

De ahogy valaki írta,ez tényleg nem ipari mérték,szóval ne azt képzelje el senki se hogy egy aranyrögöt szednek ki az uránrudak helyéről.Ráadásul ez az arany nem csak hogy hihetetlenül kis mennyiségű,de az aranynak pont egy instabil izotópja,ami bomlékony.Szóval nem csak hogy tömegre nem hozná vissza az árát,de még idővel le is bomlana.


Az alkimisták sehogy se tudták pusztán kémiai reakciókkal elemi szinten megváltoztatni az atomok felépítését.Kémiai törvény:"Az atom az az egység,melyet kémiai reakciókkal tovább nem bonthatunk".


Szóval önthetek akármennyi higanyt a kénporra,abból nátrium soha nem lesz,maximum higany szulfid lesz belőle.

2013. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
80%
Az akkori alkimisták elnevezése számos fogalmat takart a mai szemmel nézve. Voltak szélhámosok akik itt s ott felcsipegettek némi kókler "tudást" de általában polihisztorok voltak azok akiknek a nevét még ma is ismerjük. Nem teregették ki hogy az értéktelen fémet (a tudatlanságot,babonát stb.) értékes fémmé arannyá (megismeréssé,tudássá) transzformálták magukban és a tanítványaikban.
2013. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!