Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hisztek-e…? Hangoznak...

Hisztek-e…? Hangoznak el a kérdések folyamatosan. Majd, ha lesz rá bizonyíték! Jönnek a válaszok, itt az ezoterika kategóriában! Mi az amit elfogadtok bizonyítéknak?

Figyelt kérdés

Jézus, isten, ufók, szellemek, fehér-, fekete-mágia. Az, hogy vannak-é, léteznek-e, most nem kérdés. Az is természetes, hogy nem fogadunk el semmit csak úgy, vakon! Valamivel alá kell támasztani, bizonyítani kell azokat a dolgokat, amelyeket nem tartunk természetesnek. Amelyeket nem tanítanak az iskolákban.


Azokat kérdezem, akiknek bizonyítékra van szükségük! Azokat kérdezem, akik nem hisznek ezek valamelyikében, csak, ha be tudják bizonyítani! Mit fognak elfogadni bizonyítéknak? Tudom, hogy miket nem! photoshop-s képet, megbuherált videót nem! Ezeket nem is kérdezem! Azt kérném konkrétan írja le, mondja meg valaki, mi az amit elfogad bizonyítéknak!


Józsi bácsi megmondta pontosan: "Majd, ha leviszi helyettem a pincébe a krumplit!", "Majd, ha megkapálja helyettem a kukoricát!". Kinevetjük, de legalább neki határozott elképzelése van a bizonyítékról…



2013. okt. 16. 08:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"Ha valamit semmilyen módszerrel nem lehet megvizsgálni, mérni, megfigyelni, érzékelni akkor arról nyugodtan (Occam borotvája) kijelenthetjük, hogy nem létezik."


Én szkeptikus vagyok, de ezzel én sem értek egyet. Az, hogy valamit nem tudunk érzékelni vagy mérni, adódhat a vizsgálati módszerek hiányasságaiból is. Ettől még más jelenségekből logikailag feltételezhető a létezése. Ilyen alapon a sötét anyag elméletét is rég elvetették volna, de még tartja magát. :)

Ha nem tudjuk vizsgálni, az nem cáfolja a létét, de a nem-létét sem bizonyítja.


Viszont az igaz, hogy pl. a szellemek léte nem következik semmilyen korábbi tudományos állításból. És a tudományos alatt most azt értem, hogy az emberi szubjektivitás kizárásával.

2013. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
35%

Igen, kicsit félreérthető volt amit írtam.

Tehát az, hogy nem tudjuk vizsgálni valóban nem jelenti azt, hogy nem létezik.

Sokkal inkább azt jelenti, hogy ha semmilyen módon nem hat ránk és nem tudunk vele kapcsolatba lépni, akkor fölösleges foglalkozni vele és tekinthetjük úgy, mintha nem is létezne.

Tipikus példa erre a láthatatlan teáskanna a jupiter körül.

2013. okt. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%

Valójában ez egy jó kérdés, még ha elég provokatív módon is lett feltéve. Szkeptikusként azt kell mondanom, hogy elvileg akár a tudományos eredményekben is kételkedhetnék, hiszen azt is a kutatóktól ismerjük, azt is "csak" elhisszük nekik. (Legalábbis én nem vagyok szakértő.) Viszont az általuk leírt jelenségek és magyarázatok nyomán rengeteg valós eredményt is látni, pl. a monitor vagy kijelző, amit épp ti is néztek. Szóval van egy csomó visszakelzés a közvetlen környezetemből. Ez pl. nekem egyfajta bizonyíték, és alapot ad a további bizalomra.


A másik fontos dolog, hogy különbséget tegyünk a tagadók és a szleptikusok között. (Ezt már annyiszor leírtam, de megteszem megint.)

A valódi szkeptikus nem azt állítja, hogy pl. szellemek nem léteznek, hanem hogy számára semmi nem bizonyítja, hogy léteznek.

Nem a létüket tagadja, hanem magát a kijelentést utasítja el, hogy márpedig léteznek.

Ha valaki azt állítja, hogy léteznek szellemek ("ufók", stb.), akkor a szkeptikus nem azt mondja, hogy nincsenek, hanem hogy nem állíthatjuk, hogy vannak.


:)

2013. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

"Ha valamit semmilyen módszerrel nem lehet megvizsgálni, mérni, megfigyelni, érzékelni akkor arról nyugodtan (Occam borotvája) kijelenthetjük, hogy nem létezik."

Ez egy olyan örök igazság, ha 120 évvel ezelőtt írod le, akkor ma nincs rádió, televízió, meg űrkorszak! Egyben azt is jelenti, hogy az emberiség rendelkezik minden olyan eszközzel, amellyel meg lehet ismerni az egész világmindenséget. Ma már csak az a feladatunk, hogy az eszközeinkkel felfedezzük azokat a dolgokat, amelyekkel eddig nem találkoztunk...

2013. okt. 17. 07:57
 15/30 besenyőpistabácsi ***** válasza:
A láthatalan teáskannával, meg hasonló jelentéktelen dologgal vaóban nem érdemes foglalkozni. A szellemekkel, ufókkal azér jó lenne, mert forradalmasíthatná a világról alkotott képünket éa lehetőségeinket. Új dimenziók nyílának meg szó szerint és átvitt értelemben is!
2013. okt. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

" "Ha valamit semmilyen módszerrel nem lehet

megvizsgálni, mérni, megfigyelni, érzékelni

akkor arról nyugodtan (Occam borotvája)

kijelenthetjük, hogy nem létezik."

Ez egy olyan örök igazság, ha 120 évvel ezelőtt

írod le, akkor ma nincs rádió, televízió, meg

űrkorszak! Egyben azt is jelenti, hogy az

emberiség rendelkezik minden olyan

eszközzel, amellyel meg lehet ismerni az egész

világmindenséget. Ma már csak az a

feladatunk, hogy az eszközeinkkel felfedezzük

azokat a dolgokat, amelyekkel eddig nem

találkoztunk..."

Aljas hazugság.

A rádióhullámokat például tudjuk mérni, illetve elég sok hatást is kiválthatnak.

Bármikor ismételhetõ kísérletek bárki számára.

Szellemekkel volt bõven próbálkozás a legminimálisabb eredmény nélkül.

Persze, lehet még kísérletezni, maximum igen felesleges, fõleg ha minden más jellegû tudásunknak ellent mond.


Mindentõl függetlenül ha valaki azt mondja, hogy léteznek zombik, szellemek, vámpírok, hiszen a józsi bácsi is hallotta, hogy valakit.megharaptak a szomszéd faluból, meg ott van az a homályos kép, amin van egy határozott folt...

Az nem nyitott, hanem egy idióta...

2013. okt. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

„Valójában ez egy jó kérdés, még ha elég provokatív módon is lett feltéve." Nem tudom, hogy mi ebben a provokatív. Arra lettem volna kíváncsi, hogy mik azok a megdönthetetlen bizonyítékok, melyek mindenkit meggyőznek. Nem lettem okosabb. Olyan konkrétumokkal találkoztam, mint az egyháznál.”... már visszakérdezni is provokáció!


Nekem nagyon sok olyan tudományosnak látszó magyarázat van amelyekkel ma még nem tudom, hogy egyet értsek-e? Talán soha nem tudja meg senki az igazságot, mert a tudomány képviselői is emberek. A NASA kutatási eredményei elég hivatalosnak tűnnek. Mégis akad bennük ellentét bőven. Évtizedeken keresztül Gagarin volt az első űrhajós. Ma tudjuk, hogy ez egyáltalán nem biztos!


Rengeteg kutatási eredmény forrása egy, vagy két-három ember!!!

Rajtuk kívül, csak közvetett bizonyítékaink vannak!

Ha megfelelően van tálalva, beleillik a világképünkbe, elfogadjuk!


Nem mondja nekem senki, hogy bármikor megismételhetem a magfúziós kísérleteket, meg felmehetek a Csomolungma tetejére, még azt sem hogy bármikor megnézhetem azokat a ős-fosszíliákat, ősi csontokat, vagy felmehetek a Holdra. Nem igaz! Ha elhiszem, amit a csúcson lévő egy-két ember állít, továbbá elhiszem a nagy tömegek visszhangját, akkor hiszek nekik, hiszek benne, van egy hitem! A hitemen kívül semmi nem támasztja alá azt, amit tanítanak! Amikor beülök az előadásra, akkor a tanár úr előadja azt, "amiből később kérdezni fog", azt amit tanult, amelyik tananyagnak ugyan az a két-három ember a forrása.


A szkeptikusok azok az emberek, akik csak ezekben a tanult anyagokban hisznek, vagy ebben sem. Azokat az embereket fogadjuk el normálisan gondolkodónak, akik csak a tanultakban hisznek! „Amit még nem tanítanak az nincs is!” Lehet, hogy ezt is provokációnak fogjátok minősíteni, de ha soha nem gondolkodnának el olyan dolgokon emberek, ami nincs, akkor még bogyókat gyűjtenénk! (Ha létezik egyáltalán a Darwin-féle evolúciós elmélet!)


Egyébként meg mindenkinek köszönöm az eddigi válaszát, a továbbiakban is figyelni fogom a válaszokat! Értékelni senkit nem értékeltem! Az eddigi értékelések az egymásról alkotott véleményetek.

2013. okt. 17. 08:45
 18/30 A kérdező kommentje:

"Aljas hazugság.

A rádióhullámokat például tudjuk mérni, illetve elég sok ..."

Össze tetszett mosni 120 évet!!!

120 évvel ezelőtt nem tudták mérni! Ha akkor mindenki úgy dönt, mint ti, hogy nincs, akkor ma sem tudjuk mérni, a zombiktól teljesen függetlenül!

2013. okt. 17. 08:49
 19/30 anonim ***** válasza:

"Arra lettem volna kíváncsi, hogy mik azok a megdönthetetlen bizonyítékok, melyek mindenkit meggyőznek."


Mi adjunk előre kísérleti terveket, vagy hogy gondolod? Egy bíró is előre elmondja, milyen bizonyítékokat vár? Vagy a bizonyíték láttán dönti el, elfogadja-e. Gondolkozz már!

2013. okt. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, a jellegét meg tudnád mondani, ha a sok ezer felvétel, tapasztalat (olyan is, melyeket sok-ezer ember egyszerre, egy időben tapasztalt) azt mondjuk, hogy "mindenki egyszerre drogozott be", "nem létezik, tehát nem is láthatták!" Arra gondoltam, mint a legegyszerűbb Józsi bácsi. Ő legalább meg tudja fogalmazni, milyen bizonyítékokat fogad el. Aki először körbenéz, mit szólnak a többiek? Az majd csak utólag tud dönteni! Megy majd arra, amerre a leghangosabb emberek! Utána, utólag el is tudja mondani egészen pontosan azt is, milyen felismerés okozta benne ezt a mérhetetlen, 540° -os változást


Nem tudtam, hogy itt jogilag is alátámasztásra várnak emberek, a jogot eddig figyelembe sem vettem a definícióit is figyelmen kívül hagytam.


Megint csak a hittel, hitemmel van baj! :)

2013. okt. 17. 09:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!